Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leírnátok mindent az ivartalan...

Leírnátok mindent az ivartalanításról?

Figyelt kérdés

A kiskutyám 6 hónapos, nem törzskönyvezett szuka beagle...

Eddig nem siettem ezzel, mert úgy gondoltam nem olyan sürgős, de most hozott a szomszédunk egy 1éves beagle gyanús kan kutyust menhelyről maguknak, akivel egyébként ritka sz@rul bánnak, miután megtetszett neki az enyém...

Most egyfolytában azzal zaklatnak, hogy mikor lesz már kiskutya... Az a baj ezzel, hogy ők kifejezetten anyagi céllal akarnak a kutyámból gyerekgyárat csinálni és nem érdekli őket, hogy ő még kicsi és, hogy én nem akarom... Mivel egyszer-kétszer kisurrant már a kutyám félek attól, hogy ez akár tüzelés közben is előfordulhat és ők befogják és befedezik a kutyájukkal...

A szökésre most nem akarok kitérni mivel nem a kerítés és egyéb hiányosságok miatt történik meg, hanem mert idősekkel élünk együtt és ők nem figyelnek ha nyitják a kaput én meg nem vagyok otthon mindig...

Ezért gondoltam ivartalanításra!!!

Kérdéseim ezzel kapcsolatban:

Mennyi idős kortól csinálják?

Mennyibe kerül?

Hogyan zajlik le a műtét egy szuka kutyusnál?

Mennyi idő a felépülés és mivel jár?

Mennyire viseli meg a kutyust?


Tudom hogy sok, ilyen kérdés volt már és, hogy sokan oda küldenek majd, de szeretnék válaszokat kapni mert nem akarom a kiskutyámat azzal gyötörni, hogy ilyen fiatalon kölyke legyen, hiszen még ő is kölyök....


A válaszokat előre is köszönöm!!!


2009. júl. 14. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Mennyi idős kortól csinálják?

-Szerintem már most is megcsinálják a kutyádnál.

Mennyibe kerül?

- Az állatorvostól és a kutya súlyától függöen kb:10.000-30.000Ft között.

Hogyan zajlik le a műtét egy szuka kutyusnál?

- Altatják, Felvágják a hasát és utána kiveszik a méhét és a petefészkeit.

Mennyi idő a felépülés és mivel jár?

-Kb: 10-14 nap után varratszedés addig ha nem tudod felügyelni akkor gallér, durván ennyi... (esetleg az első-második napon fájdalomcsillapító) és utána még pár napig figyelned kell, hogy nem gyullad-e be a seb.

Mennyire viseli meg a kutyust?

- a kanokat szinte egyáltalán nem viseli meg, a szukákat az első pár napban igen. (de nem mindegyiket)

És ugyan nem kérdezted, de azért:

ha nagyon hideg vagy nagyob meleg van akkor kevésbé ajánlatos ilyen műtéteket végeztetni, mert nagyobb a fertőzés/ begyulladás veszélye. Inkább tavasszal vagy ősszel javasolt... (persze lehet, hogy rosszul tudom)

2009. júl. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!!!:)
2009. júl. 14. 18:02
 3/3 anonim ***** válasza:

szia!


-A mai álláspont szerint a legjobb, ha 4 hónapos kortól 6 hónapos koráig megcsináltatod. Számtalan sok oldalt elolvastam, így biztosan ezt állítom, ahogyan az orvosunk is.

-10 kg os kutyáig kb 25000, bár ez attól is függ, hogy hol laksz, de vannak ivartalanítási akciók. Nekünk gallérral és 3 napi fájdalomcsillapítóval 14000 volt.

- 1 hétig kell rajta lennie a gallérnak, mi ezen a héten hétfőn ivartalaníttattuk.

varratszedés nincs!a jobb orvosok 2 belső varratot használnak, ami felszívódik, külsőleg egy tapaszt raknak rá a kutyusra. a belső varratok 2-3 hónap alatt szívódnak fel, azalatt kicsit püffedtebb lesz a sebnél a bőr.

Nekem 4 hónapos westie-m van.

Engem jobban megviselt az egész, mint őt, mert ébredezésnél mindig megijedt hogy hol van, meg mi az a nyakán és sírt is, de csak pár mp-ig, aztán újra kába lett. Ezt még elismételte párszor, aztán felkelt teljesen. Ne félj majd ha megcsináltatod, nem azért sír, mert fáj neki, hisz van benne fájdalomcsillapító, szimplán az ijedtség dolgozik nála.

7kor hoztuk haza este, vele aludtam, másnap reggel levettem a gallért, és rögtön evett ivott, aztán a következő etetésnél már jobban erőre kapott.

Nem viseli meg a kutyust, bár érzi, hogy van ott valami. Örömmel fetreng a hóban, és játszana kutya pajtijaival, de azért érzi ő, hogy nem nagyon lehet. Gondolom picit húzódik a sebe is.

Sok betegséget megelőzhetsz vele!! ...és azért valljuk be, nem mindegy, hogy pl. megelőzöl vele egy daganatot, vagy hogy idős korában már életveszélyes műtétnek teszed ki azzal, hogy akkor veszik ki a méhét és petefészkét (olyan helyre ne is menj ahol csak az egyiket akarják).

[link]

ezt olvasd el, ha gondolod, vagy nézz szét jobban neten, én hónapokig kutattam.

bármi kérdésed felmerülne nyugodtan írj, majd megnézem, hisz "frissen tapasztalt" vagyok ez ügyben.

Remélem tudtam segíteni.

üdv:)

2009. dec. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!