Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen közepes méretű vadászku...

Milyen közepes méretű vadászkutyát javasoltok?

Figyelt kérdés
Tenyésztőtől szeretnék fajtatisztát.Szóval kérlek ne mondjátok hogy menjek a menhelyre stb stb...
2009. júl. 14. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Erdélyi kopó, vagy beigle.
2009. júl. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Erdélyi kopót javasolnék. Amúgy milyen célra kell? Mert ezt a fajtát pl. vaddisznóhajtásra használják. De ott vannak az agarak, van magyar agár is, ők nyulakra meg ilyesmikre vadásznak.
2009. júl. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehetne éppen magyar vizsla is. 2 változata van a rövid és a drótszőrű. Vadászatra szeretnéd vagy házikedvencnek? (A kérdésedből úgy gondolom hogy vadászatra, de azért megkérdezem.)
2009. júl. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen,vadászatra.De a vizslánál és az erdélyi kopónál kisebbet szeretnék.
2009. júl. 14. 16:44
 5/11 anonim ***** válasza:
Spániel,beagle,basset hound,tacskó,jagd terrier,fox terrier ezek vannak kisebb vadász kutyák.
2009. júl. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

a beagle szerintem tökéletesen alkalmas.

Sok ismerősöm ráadásul nem is tenyésztőtől vett, mégis erősen él bennük a vadászösztön, vércsapán nagyon jól helyt állnak. Az én beaglem a fácánra nagyon megy, már nyestet is kapott el.

Ha olyan tenyésztőtől veszel, aki direkt munkavonalúval tenyészt, akkor tuti jó vadászkutyád lesz.

2009. júl. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A beagle kisebb az erdélyi kopónál, tökéletesen alkalmas vadászatra és ráadásul nagyon helyes kis jószágok:)
2009. júl. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kisebb kell a vizslánál,akkor szerintem vagy jagd terrier vagy jack russel.

Mind a kettő belevaló kis "gyilkos". Nekem jack russelem van,és nagyon jó ilyen célra.

De a jagdok talán jobbak.

Én még a tacsikat is ajánlom.

2009. júl. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ír terrier!

Egy vadász ismerősömnek van ilyen kutyája, és belevaló egy eb, az biztos!

Egyrészt, gyönyörű, nekem nagyon tetszik. Nem túl nagy, könnyű, kecses teste van, a feje meg igazi terrieres, nagyon szép.

A gazdája szerint igazi vadász, gyönyörűen állja a vadat. És mi több, könnyen tanítható, okos, értelmes, és nem utolsó sorban hűséges.

Itt egy kép erről a fajtáról:

[link]

2009. júl. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok! Itt van az a kennel, ahonnan az ismerősünk hozta a kutyáját, nagyon jóhírű, igazán jó kutyái vannak.

[link]

2009. júl. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!