Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá anyám, hogy...

Hogyan vegyem rá anyám, hogy oda adja a kutyát? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Anyukámék találtak egy kb 6 hónapos kutyát,ennek már másfél éve,a kutyát úgy találták,hogy agresszív volt,egyébként egy kis-közép testű,talán spicc keverék lehet,most már 2 éves elmúlt,nem tudom számít e.A problémám az,hogy nem tudják kellően tartani,nevelni,én oltottam be,én állom az eledelét,én viszem sétálni,és próbálom nevelni is,kutya suliba vittem,mert nagyon el kényeztették,bárhova felmehet és még az asztalról is ehet,kutyáknak,embereknek,gyerekeknek támad,sétálni sem tud rendesen.A másfél év alatt semmit sem javult,mivel hiába tanítom meg neki a szabályokat,ha anyumék nem tartják be és nem foglalkoznak vele,a kutyát gyereknek tekintik.Nekem ez már sok.Nem az én kutyám,mégis én foglalkozok vele,a kutya a másfél év alatt többször is megharapott,amióta velünk van,pedig soha nem bántottam,azóta elviselhetetlen egy öleb.Én személy szerint nem az e karakterű kutyákat szeretem,én pitbull párti vagyok,nem nagyon szeretem az elkényeztetett,királykisasszony kutyákat.Hogyan vehetném rá anyukám,hogy oda adja a kutyát,egy hozzá értő embernek,vagy legalább ne nekem keljen állni a kutya tartását és más egyebet?Ösztöndíjból finanszírozom a kutyának a szükséges dolgokat(eledel,oltások,kutyaiskola,felszerelés új,stb -mivel szét rág mindent).Köszönöm előre is a segítséget!16/L
2012. júl. 20. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
És mégis szerinted kinek kellene egy 2 éves, elkényeztetett, agresszív, totál elrontott kutya? Először találj neki gazdát, utána javasold az elajándékozást. Még így is jobb helye van nálatok, mint az utcán.
2012. júl. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Ezt az állatot tényleg el kell ajándékozni valakinek, aki kemény kézzel, következetes magatartással helyére teszi. Látom benned van jóindulat, a legjobbat akarod. Anyukádéknak nem való semmilyen állat, mert nem tudják egyszerűen nevelni, nem tudnak valamit megtiltani neki. Személy szerint én sem szeretem az elkényeztetett kis vakarcsokat, nekem is a keményebb kutyák állnak közelebb. Bár labradorom és bullterrier-amstaff keverékem van, mindkettő halálosan komolyan van nevelve, nem ismernek tréfát, ha valamit megtiltok nekik.
2012. júl. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló:Nem,nem tudom kinek kéne egy elkényeztetett,agresszív kutya.Én se úgy gondoltam,hogy ajánlom,hogy adja oda,de nincs kinek,először gazdát keresnék neki,természetesen,csak hogy már mondtam neki,hogy adja oda egy jobb helyre,de hallani se akar róla,azt mondja,nem adja a "gyerekét"senkinek.Tudom,hogy jobb helye van nálunk mint az utcán,de nem én fogadtam be,egyébként soha nem tennénk ki az utcára,csak nem akarom én fizetni mindent a kutyának és nem akarok vele egy fedél alatt élni,úgy,hogy megharap,ez érthető.A kutyának késtek az oltásával,nemrég fizettem ki a büntetést 70.000 forintot + az oltás(kombinált és veszettség elleni védőoltás+féreghajtó tabletta és az ivartalanítását,közel 110 ezer forintot,a félre tett pénzemből.Ha nem lenne elkényeztetve,és nem gyerekként kezelnék,és valamennyit fizetnének,legalább az eledelt,akkor nem lenne semmi problémám.Egyébként nagyon szépen köszönöm válaszod.Kedves második válaszoló:Köszönöm válaszod és tanácsaid,megpróbálom rá venni,arra,hogy gazdit keressünk neki.Köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 20. 11:55
 4/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon egyszerűen megoldanám a problémát:

Mától egy fillért nem adnék a kutyára, hanem ultimátumot:Vagy engedik, hogy a kutya kutyaként éljen, és így lényegesen kevesebbe is kerül, vagy a továbbiakban mindennemű segítséget megtagadsz tőlük!

Addíg is a kutyával tisztázd le, hogy Te vagy a falkavezér, nem Ő!

Utána legalább megharapdálni nem fog.

aztán meg anyudéknak csak megjön az eszük.

Én már a büntetést és az ivartalanítást sem fizettem volna ki, milyen alapon? Övék a kutya, övék a felelősség!Pont!

2012. júl. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyetlen kérdésem van:ha nem akarod fizetni, akkor miért fizeted ki mégi? Fogod magad és mától nem adsz egy kanyit se. Problem solved.
2012. júl. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem, ha anyukádéké a kutya, miért te fizeted a költségeket? Övé a kutya, nevelje ő és fizesse ő is a büntetéseket. Ha külön szobád, lakrészed van, egszerűen oda ne engedd be a kutyát. Valahogy csak ki tudjátok egymást kerülni. Ha zavar, hogy az adzralról eszik, mondd meg anyukádnak, hogy te nem szeretnél olyan asztalról enni, amin a kutya is fent volt, és ezt kéred, hogy tartsa tiszteletben.
2012. júl. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az új gazdi keresése lenne a legjobb, de nem fog kelleni senkinek sem. Tudom, hogy vannak erős kezű gazdik, akik meg tudnák nevelni, de nekem még nem sikerült olyat találnom a kis vakarcs ideiglenes csivi keverékemnek. Egy harapós kutyát meg nem lehet akárkinek odaadni.

A szüleid szeretik azt a kutyust, túlságosan is. Tudom, hogy ez neked problémát jelent, de őket nyilván nem zavarja, hogy ilyen. Próbálj meg alkalmazkodni, mást nem tehetsz.

2012. júl. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk továbbra sem értem. A szülők a gazdái, őket nem bántja, olyan esetről sem tudunk, hogy szomszédot megharapott volna, stb. Egy elkényeztetett, viszonylag kistestű kutya, akit szeretnek a gazdái. Jó, nem ideális, de mégis, ugye még mindig jobb, mintha menhelyen vagy sintértelepen lenne?!? Egyedül a kérdező nem kedveli a kutyát, mert ő a kemény, jól nevelt kutyákat kedveli, ez meg pont se nem kemény se nem jól nevelt. Tényleg nem értem az egészben, hogy akkor mégis miért ő próbálja megnevelni, miért ő fizeti a költségeket?
2012. júl. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!Félreértés ne essék,én minden kutyát szeretek,csak a pitbull a kedvenc fajtám.Ezt a kiskutyát azért nem kedvelem,úgymond,mert nagyon el van kényeztetve,egyébként anyumékat is meg szokta harapni,de csak annyit mond a kutyának,hogy:"kicsikém,ne harapdáld a mamit".Azért én fizetem a kutya költségeit,mert ha nem fizetném,akkor a kutya nem tudna mit enni,illetve megbetegedne az oltások nélkül,és nem lennék képes végig nézni,hogy a kutya meg hal betegség miatt vagy mert nem kap enni.Anyukámnak mondtam már,hogy ez nem egészséges már,amit ő csinál,és hogy legalább az asztalra ne menjen fel,de azt mondja,hogy hagyjam a kutyáját békén.Van külön szobám,de anyám azt mondja,a kutyának szabad ki és be járása van a lakásban,így ne merjem kizavarni a szobámból.Nekem meg nincs kedvem,minden nap végig hallgatni anyukám szidalmazását a kutya miatt.Ivartalanítani azért ivartalanítottam,mert mindig vemhes lett a környékbeli kutyáktól,körülbelül 2,5 hónapja szült vagy 6 kiskutyát,anyum meg akarta tartani az összes kölyköt,így én be adtam a menhelyre őket,mivel 6 kiskutya túl sok,meg még az anyjuk is.Én értek a kutyákhoz,mivel menhelyen vagyok önkéntes,de nem lehet falkavezér lenni,egy olyan kutyánál,ahol mindenért csak dicsérik a kutyát,azért is,ha szét tép valamit,ráadásul anyumék asztalról etetik,külön fotelje,a szobában háza,manikűr felszerelése és még csomó egyéb ápolási szerek vannak neki és ő a királynő.Esetleg az állatvédők tudnának segíteni valamiben?Megéri hozzájuk fordulni?
2012. júl. 21. 12:39
 10/11 A kérdező kommentje:
Lemaradt:Anyukám csak az ápolási szereket fizeti,arra megy el az a pénz,ami a kutya élelmezésére és szükségleteire lenne.
2012. júl. 21. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!