Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy adtatok nevet a kutyátokn...

Hogy adtatok nevet a kutyátoknak? Mi alapján? Mennyire illik rájuk azóta is?

Figyelt kérdés
És gyorsan megtanulták hogy róluk van szó?

2012. júl. 20. 12:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mindig előre választottam ki a nevet, keresgéltem a neten, tudtam, hogy milyen fajtájú kutyám lesz és kiválasztottam a nekem legjobban tetsző nevet. Szerintem hülyeség úgy választani nevet, hogy melyik "illik" rá, így csak idétlen nevet lehet adni neki, amit én speciel ki nem állhatok. Hogy illik-e rájuk? Igen, mert így szoktam meg. Hamar megtanulják a nevüket a kutyák, ha elég sokat ismételgeted.
2012. júl. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Tudtam a szinét,fajtáját és a nemét ez alapján keresgéltem a neten sokszor megnéztem a jelentését.Szerintem a személyisége töled is függ ezért hülyeség olyan nevet adni ami a viselkedését tükrözi.
2012. júl. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
nekem egy filmes karakter a kutyám neve, férfinév, a kutya meg szuka :D de amilyen idióta, totál passzol :D
2012. júl. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ránézésre!

Ami a legjobban illet rá!:)

2012. júl. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 sippara ***** válasza:
Volt róla egy képem, három éjszakába telt, közel száz "egész jó" nevet szedtünk össze, a páromnak már tele volt a hócipője, de én még mindig nem éreztem, hogy tökéletes lenne. Végül a végén poénként beszúrta, hogy akkor legyen Max (illetve egy nagyon kedves szerepjátékos karakter után Maximilian). Nagyjából a harmadik napra jött rá, hogy ez az új neve (előtte Gombócnak hívták..........). Imádom, mert az egész lénye hasonló a névadójához és ahogy lassan megnyílik, csak egyre hasonlóbb lesz :)
2012. júl. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én 3 nevet választottam ki az elején,mind a 3 szimpatikus volt, nem tudtam választani. Hozzám került a kutyus és kisebb szünetekkel ledaráltam neki a 3 nevet, a Frenk-re állandóan felkaptam a fejét, így lett végül Frenk, de a haveroknak csak Frenky :)
2012. júl. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Végig mondtam 10 nevet és amire felkapta a fejét arra kereszteltem. :)
2012. júl. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A kutya nálunk született. De sokáig nem volt neve. Egyszer mikor a kutya már 5 hetes volt láttam egy posztert amin egy Dingó volt. Nagyon megtetszett ez az állat így a kan Tacskónk neve is Dingó de lett (ez a hivatalos neve) de mi csak Dinginek hívjuk.


A Pulinknak akkor lett neve amikor elhoztuk. Mivel fekete volt így a rendes neve Boxos de mi csak Boxinak hívjuk.


Afgán agarunkat a tenyésztő míg ott volt Kelli-nek hívta a Rém rendes család Kelli-je után mivel egy kicsit zizi kutya volt. Nekem a név nem igazán tetszett. Mielőtt még elhoztuk volna egyszer csak eszembe jutott egy név a Kendisz így ez lett a neve.

2012. júl. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én mindegyiket a törzskönyvi nevén hivom:))) Mondjuk nekik nagyon jó neveik vannak:)))
2012. júl. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Van egy hat hetes Jagd terrierem ,párommal sokat filóztunk a nevén, mondogattunk különböző neveket, aztán én mondtam, mivel vadász eb, legyen Hunter, erre ő ,mivel német fajta legyen Jäger , így lett Jägermeister.A másik kutyánk Sherry, ő a nagymamája után kapta a nevét, ő egy bobtail.Aztá nevettük, hogy nálunk minden kutynak pianeve van,Jöhet még Csivasz, Martini, Viszki,Vodka......:)
2012. júl. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!