Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítottátok meg a...

Hogy tanítottátok meg a kutyátoknak, hogy hallgasson a nevére, és jöjjön amikor hívom?

Figyelt kérdés
5hetes a kutyám és amikor szólok neki, akkor látom , hogy figyel rám egy pillanat erejéig de ennyi. Adnátok nekem tanácsokat? Kb. mennyi idő alatt tanulja meg a nevét?
2012. júl. 7. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Még nagyon pici a kutyus. A nevét nem kell külön tanítani, nincs az a gyengeelméjű eb, amelyik ne tanulná meg a nevét :)
2012. júl. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak mindig hivd ugyanugy, meg fogja tanulni ahogy egyre nagyobb lesz:)
2012. júl. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Még nem érdemes tanítani ilyen kicsin . Én fél éves korától kezdtem el tanítani . Ha azon a neven szólítod amit adtatok neki akkor hamar rá fog jönni hogy ő az . Ha majd később tanítod akkor javaslom hogy jutalomfalattal neveld majd . Ha jól gondolom hogy ez az első kutyusod akkor szerintem vegyél egy könyvet ahol leírják hogyan kell kutyát nevelni .
2012. júl. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Még nagyon pici a kutya! Szerintem majd csak 7-8 hetes kora körül kezd el neki tanítani a behívást mert ez tulajdonképpen az.

Leguggolsz hozzá és szólongatod. (először csak 2-3 m-re menj tőle) majd ked el hívogatni magadhoz a játékát és mutathatod neki. Majd ha oda ment akkor dicsérd meg nagyon és jutalmazd meg. Aztán idővel majd növeled a távolságot a behívás alkalmával.


Amúgy miért van nálad a kutya már ilyen idős korában?

2012. júl. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem ez az első kutyám de eddig a "szüleim" nevelték sikeresen a másikat is, aki már felnőtt kutyus. :) viszont ezt én szeretném, mert én leszek a legtöbbet itthon vele.

Nem hiszem, hogy korán hoztuk el, mert az anyja nem szoptatta és már egyre jobban tudja, hogy csak az udvaron végezheti a dolgát. :o Most van az ötödik hét végén.

2012. júl. 7. 16:09
 6/10 A kérdező kommentje:
Még azt szeretném kérdezni, hogy a kutya eddig úgy volt tartva előző gazdájánál, hogy udvaron, viszont mivel nagy a bundájuk ezért most hagyom őket a konyhában hűsölni, mert szerintem állatkínzás ilyen tűző melegben kint hagyni, mert szinte árnyék sincs és látom hogy csak szenvednek a melegtől így is. Ettől függetlenül nem fognak beszokni, ugye?
2012. júl. 7. 16:11
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

Hát nagy valószínűséggel majd később is beakarnak jönni...

Amúgy milyen fajták? Miért nem myírod le a nagy szőrüket?

2012. júl. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én csinálnák neki egy árnyékos helyet és azt locsolnám hogy ne legyen melege . De ha mindig be engeded akkor majd később is ragaszkodni fog hozzá hogy be mehessen és nehéz lesz leszoktatni róla .
2012. júl. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5 hetesen már elválasztottátok az anyjától? Vagy nálatok született?
2012. júl. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
8 hetes kora előtt tilos elhozni a kutyát, ezt törvény írja elő. Gratulálok az eszedhez, tudásodhoz és felelősségteljes hozzáállásodhoz! Ha ennyire nem tudtok semmit, minek nektek még egy kutya? Hogy tönkre tegyétek?!
2012. júl. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!