Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Motiváció növelése?

Motiváció növelése?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne a kutyámnál a labda motivációs erejének növelésére. Alapvetően nagyon apportos, labdamániás eb, most kezdek el vele komolyan dolgozni az engedelmes ágazatban (két éves múlt júniusban, BH 2-es vizsgával, k99 E/5-ös, Ü/4-es és Ny/1-es vizsgákkal rendelkezik). Jutalom falatot használok, mind tanításhoz, mind gyakorláshoz, azzal is remekül lehet motiválni, de a jutalmazás mértéke és minősége is eltér a labda és a kaja között.

Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy míg kölök volt, a kutyám számára a labda mint egy állandó játék létezett. Nem volt nagy jelentősége, mindig előtte volt, korlátlanul játszhatott vele. Úgy egy éve bevezettem azt, hogy csak sétánál veszem elő a lasztit, ez már sokat dobott az erején. Most fogok áttérni arra, hogy sétáknál is csak a hibátlan feladatokra, olykor irányíthatóság fejlesztésére fogom használni ezt, vagyis csaknem teljesen jutalomnak fogom bevezetni. Ez mind szép és jó, de valószínűleg még ez sem lesz elegendő, ez sem fogja annyival megdobni a labda szerepét a kutyám tudatában, sajnos.

Egyszóval akármilyen okosságot, tapasztalatot, tanácsot örömmel fogadok ezzel kapcsolatban, hogy lehetne elérni, hogy első számú motiváló eszköznek és jutalomnak tekintse ezt az ebem. (Alapvetően inkább labdás, mint kajás.)

Köszönöm a válaszokat! (Hagyományos tanításban, idomításban hívők kíméljenek!)


2012. júl. 20. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
ha inkább appportos, mint a kajás, akkor szerintem nem lesz probléma. Mit tanultok éppen? Ne labdázz vele előtte pár napig, hogy legyen rá kiéhezve, és akkor is csak akkor, ha pontosan, és gyorsan, hajtja végre az utasitást. És lehetőleg ne ugy jutalmazd, hogy eldobod neki, hanem csak a kezedből kapja, és a zsinórt fogod.
2012. júl. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igazából tanulni már semmit, csak pontosítani kell a feladatokat. Még az akadályon és palánkon keresztüli apportjával vannak gondok és az előre küldéssel -ez kicsit lassú. De mindenhol van mit javítani, talán a pozíció felvételeken kívül, legalábbis ezen a szinten.


Nyomkövetésnél szeretném még behozni a labdát, talán itt a legfontosabb, hogy motiváltabb legyen rá az eb.

2012. júl. 20. 21:34
 3/10 anonim ***** válasza:
Csináld azt vele otthon, hogy elkezdesz vele labdázni úgy hogy elhúzod előtte párszor, majd engeded hogy megfogja megint felpörgeted és megint megfogja és elviheti, majd mikor látod rajta hogy nagyon akarja azt a labdát akkor hirtelen zsebre vágod és elrakod, arra a napra be van fejezve a labdázás. Ez a játék csak pár percig tartson, de majd látod a kutyán mikor akarja a legjobban a labdát és akkor kell befejezni a játékot. Ezt ismételgesd legalább 1-2 héten keresztül. Még a suliban is csak ezt csinálnám vele arra az 1-2 hétig.
2012. júl. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
beülést balra igazodj-al tudod, itt adhatsz némi testjelet is, ha megvan, mehet a labda. Előreküldésnél, pedig legyen egy segitőd. Te megfogod a kutyit, a segitő pedig látványosan kiviszi a labdát. Kicsit megtriebelitek, és amikor már nagyon ficereg, előre, és indithatod, amikor kiért, egy másik labdával már hivod is vissza. Az apport behozatalt is begyorsithatod, ha beérkezéskor leváltatod a fát labdára. Hátrálhatsz is, ezzel gyorsabb tempora ösztönözve a kutyát. Én általában a behiváskor teszem ki a labdát az előreküldőhelyre. utána jönnek az apportok, (itt csak szóval, és simogatással jutalmazok) és a kutya siet, mert tudja már, hogy a labda ott lesz a feladatsor végén.
2012. júl. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a nyomnál én a helyedben nem használnák labdát, előfordulhat, hogy gyorsabb tempóra ösztönzi a kutyát. Azt kajával a legegyszerűbb.
2012. júl. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nyomnál én sem ajánlom a labdát mert nem fog jóra vezetni, az a jó ha pontosan és aprólékosan dolgozik a kutya ott, labdával ezt nem hiszem hogy el lehet érni hiszen vagy nálad lesz a labda és akkor rád fog figyelni nem a nyomra, vagy ha nyom végén akkor pedig elkapkodja az egészek, akár nem is fog szagolni csak végigrohan az egészen.
2012. júl. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És a fegyelmező munkánál is csak akkor tudsz pontositani, és a megfelelő időben jutalmazni, ha valaki ezt jelzi neked. egyedül nem tudod:(
2012. júl. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Merre laksz?
2012. júl. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszokat! Leginkább egyedül dolgozok most, nehéz beszervezni egy segítőt akkorra, mikor nekem és a kutyámnak is ideális.

A pontosításokra van tervem, hogy hogyan fogom megcsinálni, már van benne tapasztalatom szerencsére vagy épp sajnos. :)

Viszont ezt a gyakorlást, hogy megemelem a kutyám ösztönszintjét a labdára, majd elrakom azt, ezt használni fogom. Furcsa, hogy eddig nem jutott eszembe, holott mikor elkezdtünk frizbee-zni, ez alap volt. Köszi ezt a tanácsot!


A nyomnál a labdát kicsit később fogom behozni, még csak most kezdtük el a tompaszögű kanyar gyakorlását. A labdánál persze lesz egy gátlás, hogy csak engedélyre veheti fel, de alap vetően ez is első sorban feldobja a munka kedvét.

2012. júl. 21. 18:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Feldobja valóban, csak nehogy sietségre ösztönözze. én a helydeben a nyomnál is sűsű töréseket alkalmaznék, szintén laasitja a kutyát, és kiszámithatatlanná teszi számára, tehát kénytelen fokozottan használni az orrát.
2012. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!