Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el a kutyámnál,...

Hogyan érjem el a kutyámnál, hogy a labda és a jutalomfalat helyett én magam legyek a legnagyobb motiváció?

Figyelt kérdés
Ezt kiegészítve a szemkontaktust hogy tanítsam? Mindig csak a kezemet nézi, hogy dobom-e a labdát vagy kapja-e a jutalomfalatot. :S
2010. máj. 28. 10:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
0%

A szemkontaktus erősítésében nagyon fontos szerepet játszik a klikker.

Az meg h rád legyen kattanva fontos, h ne csak labdázz vele (eldobom-visszahozza és közben te passzívan állsz), hanem játssz vele. Kergetőzzetek. Adj neki közben feladatokat: fa kerülés, irány váltások, menet/futás közben ültetés, fektetés. Ilyenek.

2010. máj. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
48%
Szoktasd hozzá, hogy a szádból kapja a jutalomfalatot. Virslit apró kockákra vágd fel, és mindig a szádból ejtsd neki. Le se fogja venni a szemét az arcodról, próbáld ki.
2010. máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Igen ez a virslis jónak tűnik. De vajon nem eshetek ezzel is abba a hibába, hogy kajára manipuláljon a kutya, és csak akkor nézzen a szemembe, mikor tudja, hogy virslizés van? Ki fogom próbálni, bár bevallom, mikor lent vagyok nagy sétán, meg közbe tréningezünk is, olyankor a koszos kezemmel nem szívesen fogom meg a virslit és rakosgatom a számba. :S

Ettől függetlenül kipróbálom, mert mástól is hallottam már ezt a technikát, de ha van további ötlet, tipp, azt is írjátok meg!

A legnagyobb baj az, hogy annyira labdás a kutyám, hogy sokszor ha labdát lát, akkor az én szavam nem hallja meg. Biztos vagyok benne, mert a tanítás során is látom rajta, hogy az a baj, nem én vagyok a motiváció neki, hanem a labda meg a kaja. :S

2010. máj. 28. 11:13
 4/28 anonim ***** válasza:
Hogyan labdázol vele? Kap közben feladatot?
2010. máj. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

te nem is leszel soha a motiváció ... a motiváció jutalom ... az hogy te ránézel az nem számit jutalomnak

te az "irányító" vagy .. ha jol csinálja akkor lehet jutalmazni

2010. máj. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Én most nem arról beszélek, hogy ránézek. Arról, hogy azt akarom, a kutya nézzen a szemembe, arról, hogy ne a labdáért dolgozzon, hanem értem, arról, ha másnál labdát lát, akkor is szót fogadjon. Ha nem értesz hozzá, nem szólj bele, vagy olyan választ adj ami hasznos. Kösz.

A 88-asnak: legtöbbször kap feladatot, ha labdázunk és ezzel tanítom, hogy a labdával jutalmazom. Szerintem itt cseszek el valamit. De szoktam úgy is labdázni vele, hogy csak a játék kedvéért, nem tréning célból. A kergetőzéssel az a baj, hogy nem igazán érti a lényeget és ilyenkor őrülten ugatni kezd és tép a ruhámat. :S Tegnap elkezdtem tanítani huzakodni, meg a fogd parancsra, nagyjából már leesett neki, de úgy látom, meg van ezen lepődve. A labdát sosem fogja, hanem visszahozza és ledobja elém, ezért kell tanítanom a huzakodást neki, mert ő nem szokta a dolgokat a szájában megtartani.

Úgy veszem észre, a kutyám és én nem tudunk egymással játszani, mert ez eddig mindig frizbire és labdára koncentrálódott. talán ez lehet a hiba?

2010. máj. 28. 11:28
 7/28 A kérdező kommentje:
Annyival kiegészíteném, hogy akkor is a ruhámat tépi, ha én akarom őt kergetni. Látom rajta, hogy sejti, hogy valami játék lenne, de nem érti, hogy a mi a lényeg. Más kutyákkal szokott kergetőzni és huzakodni is, csak szerintem az nm világos neki, hogy én most ugyanezzel próbálkozom.
2010. máj. 28. 11:30
 8/28 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem tedd fel azt a kérdést magadnak, hogy mi a cél? Pl. ha a labdával motíválva üzembiztosan visszajjön hozzád, akkor elérted a célodat, tök mindegy, hogy labdával vagy anélkül. Ha viszont mondjuk az ül a cél, de a labda mániája miatt nem teszi le a fenekét, hanem rohangálva várja a labdát, akkor baj van. Ha a labda segítségével eléred a célodat, azaz megcsinálja a parancsaidat, akkor jó. Ha van olyan cél, amit nem tudsz elérni, akkor írd meg, hogy mi az, és akkor a probléma ismeretében megpróbálhatunk valami apró változtatást kitalálni, aminek a segítségével sikeresebb leszel.
2010. máj. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
0%

"Ha nem értesz hozzá, nem szólj bele, vagy olyan választ adj ami hasznos. Kösz."


ne te mond már meg hogy mihez értek. kösz

2010. máj. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

A bajom pont ez, hogy labdára mindent megcsinál, de anélkül már nem biztos. Nem érzem azt a kutyán, hogy a közös munka öröméért dolgozna, tanulna, sokkal inkább azt, hogy manipulál a labdán keresztül. És az nagyon zavar, hogy ha másnál labdát lát, akkor nem mindig fogad szót. :S

Szeretném azt elérni, amit vizsgázott kutyákon látok, a legnagyobb lelkesedéssel néznek a gazdáik szemébe és nincs az a külső inger, ami ezt a lelkesedést és gazda iránti motivációt megingatná. Nyilván itt a kutya-gazda kapcsolat az elsődleges, nem pedig maga az adott feladat.

Kutyasulira meg sajnos nincs pénzem, ráadásul a munkabeosztásom is olyan, hogy nem i tudnák mikor elmenni. :(

2010. máj. 28. 11:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!