Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb meddig él egy Német juhász...

Kb meddig él egy Német juhász egy kenelbe zárva?

Figyelt kérdés

2012. júl. 21. 15:37
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Hát azért az tulzás hogy ki kéne hivni de én is sajnálom de azért nem olyan rossz élete ven mert minden nap 2x kap enni 1. táp 2. maradék vagy konzerv. És fitt is mer mindig az ő kis kitaposott útján rohangászik. De nem él normális életet az biztos!
2012. júl. 21. 16:08
 12/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Amit Apukád művel, az állatkínzás!!!

Mit szólna hozzá, ha Ő maga élné le az életét a 4 fal között a szobában???

Szerencsétlen kutya azért jár fel-alá, mert kicsi neki a hely, mozogni, játszani, szaladgálni szeretne, fel akarja fedezni tágabb környezetét, a családjával akar lenni, sétálni, kirándulni!!!


Változik az állattartási törvény:


"

Augusztus 1. után a zártan tartott kutya számára biztosítandó kennel alapterülete, illetve a megkötve tartott kutya részére biztosítandó kikötő eszköz hossza a kutya méretével arányos: 20 kg alatti kutya esetén minimum 10 m2 illetve 4 m, 20-40 kg között minimum 15 m2, illetve 6 m, 40 kg felett pedig minimum 20 m2, illetve 8 m.

Ebet TARTÓSAN megkötve és bezárni tartani ÁLLATKÍNZÁS" !!!!!!!!


Nekem német juhász-roti keverék kutyám van, most nyáron alapból kinti, udvari kutya, néha jön be hűsölni. Ennek ellenére naponta 2-szer!!! sétálunk.

Ma már volt egy 2 órás!!! póráz nélküli intenzív sétája sok úszással egybekötve, és most megyünk még egy nagyobb körre!

Mert nekem a kutya CSALÁDTAG, TÁRS, nem csak egy riasztóberendezés...

2012. júl. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
A kutya kicsi kora óta nem sétál nem akar elmenni itthonról! És 30m2 kenele van és megkérdeztem apát a tesóm miatt nem engedi ki de megbeszéltem vele hogy mostmár többször kinn lesz már ma is élvezhette társaságunkat. Úgy hogy minden szabájnak megfelel a kenele!
2012. júl. 21. 20:00
 14/19 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, nincs olyan h a kutya csak 1 helyen akarna lenni. Meg vinni kell sétálni, hogy felfedezzen dolgokat, és hogy szocializálódjon. A barátom német juhásza most 7 éves volt még 1 idén hunyt el 13 évesen. A kertben van egész nap, néha elviszik sétálni. Mostanában mi is visszük a barátommal. De annyira agresszív a kutya, hogy a barátom családján kívül nem fogad el senkit. Ismerem 3 éve a kutyát, és 1x sem simogattam, sőt 5m-nél közelebb se mentem hozzá, mert morog rám. Sétálni visszük, az én kutyusommal, de félek, hogy 1x odakap neki... (Havanesem van)..Szóval a séta úgy történik, hogy a barátom az út egyik oldalán rövidre fogva a német juhászt, én meg az út másik oldalán... és nem jó ez így..De van amikor szabadon engedjük, de akkor az enyémet ölbe veszem, és odabújok a barátomhoz.


Nem hiszem, hogy hosszútávon ezt akarjátok..a családtagokra is rátámadhat...

2012. júl. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ennyi kennelben eltöltött év után a kutya már csak ott fogja biztonságban érezni magát, mert általában kennelfüggők lesznek. Számára már az is nagy dolog, ha a kertbe kiengeditek magatok közé. ha most egyik pillanatról a másikra kikerülne, a városi zajba, akkor őrülne meg csak igazán, és az ilyen kutyáknál tapasztalható az, hogy pánikszerűen menekülnek vissza.
2012. júl. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

A szomszédomék német juhásza egy 3x3 méteres kennelbe zárva, amiből a felét a háza foglalta el, séta, és kb. mindennemű foglalkozás nélkül 14, majdnem 15 évet élt.


De ne tartsátok bezárva, szerencsétlennek óriási mozgásigénye van, tanítani kell, szedjétek ki onnan, de sürgősen...

2012. júl. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
nekünk 2 német juhászunk van, anya-lánya egy kennelben. kb 8x5 m-es, minden nap kiengedjük őket rohangálni átlagosan 30 percre, körülményektől függően lehet ez kevesebb pl ha vihar van v pár óra ha jó idő van és kint tudunk molyolni, figyelni rájuk. szerintem erős túlzás, amit pár válaszoló ír, hogy állatkínzás ahogy apukád tartja a kutyádat. a mieink is napi 2x kapnak kaját, minden nap cseréljük a vizüket és takarítjuk a helyüket, foglalkozunk velük. azért szerintem már az is elég luxusnak nevezhető, hogy rendes helyük van nálatok is, kapnak rendesen ennivalót bántja senki. törvény ide vagy oda, rengeteg helyen 2 méteres láncon van a kutya tartva, nagyjából kap enni és a háza jobb esetben egy hordó, ha van egyáltalán. ez nem túlzás, sok helyen láttam már hasonlót. van aki írta, apukád gondoljon bele milyen lenne ha őt tartanák egy ketrecben. azért szerintem ne azonosítsuk az állatot egy emberrel, ha az kutya is. mintha egy panel lakás nem lenne börtön-szerű egy kutyának, ahogy ember módra kell élnie...és sok embernek rosszabb sora van, mint a kutyátoknak(éhezés, bántalmazás, hajléktalanság)tehát szerintem e miatt ne aggódj. mi sem vagyunk a legtökéletesebb gazdák, ahol a kutyának ki van nyalva a segge, de igenis minden tőlünk telhetőt megteszünk, és szeretjük őket.
2014. máj. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

ma 19:59

Mi a fenének kell nektek kutya?

Házat kennelből nem őriz. 30 perc kintlét? Semmi, 0.

Lakótelepi kutyának rosszabb a sorsa? Azok mennek minimum naponta sétálni. Ismerik a külvilágot, annak minden részér az emberektől a járművekig. Szagolhatnak ezer féle szagot. Ami a kutyáknak olyan, mint neked egy könyv elolvasása. Lakásban pedig együtt élik az életüket az EMBERREL. mert a kutya nem vadállat, hogy elvan magának. Neki az ember közelsége kell. Ezt választotta magának, amikor farkasból kutya lett.

2014. máj. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Szilvi & Argos ***** válasza:

17-es válaszoló!

Attól, hogy törvényileg nem követtek el állatkínzást, attól ez a tartásmód IGENIS ÁLLATKÍNZÁS! Zárd be magad a lakásba net, tv, könyv nélkül pár évre és megérzed azt, hogy mit éreznek szerencsétlen kutyáid a kis lyukban, séta, játék, normális élet nélkül

MI A JÓ ...NAK NEKED KUTYA????????

2014. máj. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!