Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz vagy német juhász?

Kuvasz vagy német juhász?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy gondoltam hogy német juhászból kant vagy kuvasz szukát szeretnék vásárolni.

Kuvaszból szuka is nagyon domináns és nehezen kezelhető?

Van 2 pulim melyik kutyával lehet jobban összebarátkoztatni?

A 2 pulim megjegyzem nagyon jól kijönnek más kutyákkal játszanak ,kicsit birkóznak más kutyákkal,de agresszió nélkül.

Melyiket ajánlanátok házőrzésre, meg úgy társnak szeretnék egy nagy kutyát,sokat sportolnék vele,sokat játszanék is vele.

Gondolom kuvaszhoz erősebb kezű tapasztaltabb gazdi kell,én azt hallottam.

Én következetesen tanítanám,nevelném,16 éves vagyok.


2012. júl. 17. 12:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Szia!!

Szerintem mind a kettő megfelel neked.

Nekünk most egy kuvasz keverék szukánk van és elég erős kéz kell hozzá, de szerintem egy német juhászhoz is. A miénk sportos is, és jó házőrző. Talán a német juhász kicsit játékosabb. Régen is tartottak együtt kuvaszokat és pulikat, de szerintem egy német juhásszal sem lenne gond. Ha alapból barátságosak és nem bántják, meg velük is nő fel a kölyök akkor semmi gond nem lehet.

2012. júl. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Ha sokat szeretnél vele dolgozni, játszani, esetleg kutysulizni, akkor én mindenképp a német juhászt ajánlom, de csak jó kennelből, ahol dolgoznak a kutyákkal. Ha inkább egy nyugodtabb házőrzőt szeretnél, akkor kuvasz.

Mind a két fajta erős irányítást igényel, oda kell figyelni a nevelésükre, teljesen máshogy kell velük bánni, mint a pulikkal.

2012. júl. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Én a Német Juhászt ajánlanám, de a Kuvasz sem rossz őrző védő.
2012. júl. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Kuvasz. Nagyobb dicsőség egy kuvaszt megnevelni, mint egy nj-t. A dominancia nem a nemtől függ, olyat válassz az alomból, aki nem domináns. Esetleg suliba is elmehetsz vele.
2012. júl. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nagyobb dicsőség, de a kérdező 16 éves! Nem ajánlanám neki a kuvaszt.
2012. júl. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Német juhász. Egy szép impozáns kutya, egy jó kennelből. Kuvasz nagy falat, bár azok is dicséretre méltó kutyák.
2012. júl. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Német juhászt ajánlom inkább. A kuvasz nagyobb is, temperamentumosabb is, ráadásul nem szolgalelkű és többnyire egygazdás. Ha kifogsz egy kemény kuvaszt és nem tudod megneveleni, abból csak baj lesz. A németjuhásznál ritka az akaratos, kemény kutya.
2012. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
52%
Semmit nem jelent, hogy 16 éves, ha elviszi suliba, ahol elmondják, hogy kell vele foglalkozni.
2012. júl. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Milyen sok embernek elmondták és megmutatták már... mégis milyen sokan még így is rosszul nevelik.

Ráadásul a pásztorkutyák egy külön kaszt, amikhez a kutyaiskolákban kevésbé értenek.

2012. júl. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Elmondják ám egy 13 évesnek is! Gondolkozzunk már!
2012. júl. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!