Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A boxer mennyire jön ki...

A boxer mennyire jön ki macskákkal? Tapasztalatokat mondátok róla, mint fajtáról?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam a boxerekről, és az ismeretségemben is volt egy, ő nagyon izgága volt, 2 percre nem tudott leülni, folyton ugrált, futkározott. Ő ha áthozták hozzánk, félt a macskától, igaz, egy 8 kilós elég házsártos öregasszony volt.


Én tettem fel a tegnapi kérdést, az argentin dogról is. A két fajta között vacilálunk. Nem első kutyánk lenne, és mindenképpen kutyasuliba vinnénk, akármelyik mellett is döntünk.

A helyzet az, hogy nem kertvárosban élünk, így nem utolsó szempont, hogy a kutya védelmezzen, ha ne adj Isten sor kerül rá.


Mit gondoltok, melyik fajta lenne megfelelőbb?

Illetve, hogy tényleg a nőstények könnyebben kezelhetőek-e, és nem tekinti-e riválisnak a nőstény macskát?


Köszönöm.



2012. júl. 22. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha kicsi korától együtt lesz a cicával szerintem semmi gond nem lesz. Nekem Amsatffom van kettő is az egyiket egy éves kor után kezdtük szoktatni a cicához és sikerrel jártunk pedig kirívóan eleven kutyusról van szó.
2012. júl. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Amint elválasztották az anyjától, azonnal hazahoznánk, így hátha jobban összebarátkoznak.

A cicánk nem szereti a többi macskák, nem jön ki velük, de volt egy nagy testű doberman-labrador keverék kutyánk, őt imádta, együtt aludtak.

2012. júl. 22. 10:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Még mindig ugyanazt tudom mondani: ha jól összeszoktatjátok, nem lesz gond a macskával.


A boxer hiperaktív fajta, jól látod, de ez nem azt jelenti, hogy kezelhetetlen, hanem hogy rengeteg foglalkozásra van szüksége, fizikailag és agyilag is le kell fárasztani.


A védőösztön szintén ugyanaz, egyedfüggő, nem fajta. Bár a boxer mondjuk az utóbbi időben sokkal inkább családi kutya lett, mint munkakutya, ilyen szempontból szerintem az argentin dog jobb választás. De mondom, bármelyikből kifoghattok jó és rossz védőkutyát is. Képzéssel pedig mindegyiket lehet jó személyvédővé nevelni.


A különböző fajú állatok között nemigen van rivalizálás a nemek miatt, ők nem jelentenek egymásra nézve konkurenciát :) A többit meg nem ismétlem, nem a kutya neme a fontos, hanem a temperamentuma.

2012. júl. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azt hiszem boxer lesz, de nagyon nehéz döntés. Esetleg ismertek jó kutyaiskolákat és tenyésztőket?

Mi a Duna partra vittük régen a kutyánkat, ott volt egy kutyaiskola, Újpest-Városkaputól lehetett megközelíteni. De szerintem az már bezárt.

2012. júl. 22. 12:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Cerberos kutyaiskola, vagy a Népszigeti, mindkettő jó, de elég más a stílusuk, halálra idegesít, ha nem a neked valót választod, úgyhogy jól nézd meg mindkettőt :) Mindenképpen olyat válassz, ahol nem csak a kutyát tanítják engedelmességre, hanem megtanítanak titeket is bánni a kutyával a suli kerítésén kívül is.
2012. júl. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!