Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassuk le a kutyánkat?

Hogy szoktassuk le a kutyánkat?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kan boxerünk, akivel napi szinten foglalkozunk, naponta van játék, séta is hetente többször. Kb 8 hónapos korában fogadtuk be (talált kutyus, kerestük a gazdit de hiába), hamar elfogadott minket és családtagnak tekintjük. Nagyon játékos kutya, rengeteg játéka van. A problémánk vele, hogy mindent szétrág: tudja, hogy nem szabad pl. az építkezés miatt kint hagyott vödröt megrágni, de ha ott van érintetlenül 2 napig akkor a 3. nap biztos szétrágja. Ugyanez a virággal is: már kb 2 hónapja van virágláda az ablakba, most átültettük bele másik virágot, látta, hogy valami változott, ezért kíváncsiskodott, viszont nem csak megszimatolta, hanem lelökte, kikaparta a földet is. Mikor hazaértünk, már elénk se jön, hiába hívjuk, a házába bújik és nem fogad szót (onnan tudjuk, hogy rosszat csinált)! Tehát a lényeg, hogy tudja, hogy nem jót csinált, behúzza fülét-farkát, viszont megcsinálja akár egymás utáni napokon is a rágást.Hogy tanítsuk meg, hogy ne csinálja( tulajdonképp tudja, hogy nem lehet és mégis csinálja) és tartsa tiszteletben azt, hogy az már nem az ő területe? Ez azért is fontos probléma most, mert kölyök kutyánk is van (3hónapos) ő is biztos fog rágni, de ne tanulja már el ezt a rossz viselkedést.

Még annyi, hogy a kicsivel egész nap játszanak, biztos nem unatkozik, és persze játéka is van, amit rághatna, ha nagyon rájön..

Köszönöm a választ előre is és bocsánat a hosszúságért.



2012. júl. 17. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hát a boxernak azért van mozgásigénye,szerintem napi szinten kéne mozgatni őt,lefárasztani jobban mert hiába van sok játéka őt az nem elégítí ki,nem egy öleb azért. Ti mit csináltok mikor rajtakapjátok? Utólag nem szabad leszidni,ő azt nem érti meg ti miért vagytok mérgesek ha akár 10 perc után is veszitek észre a szétrágott dolgokat. Lehet már alapból tart attól hogy na megjött a gazdi,most miért fog lecseszni?

Esetleg vehetnétek neki igazi marhaszegyet,marhacsontot hentesnél és kutyafelszerelés szaküzletben is lehet kapni az jó a rágcsálásra még.

2012. júl. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kvittagirl, off, de én az ölebemmel is naponta 4x sétálok, és abból az egyik mindig 2-3 óra...

Kérdező, Neked is minden nap ki kellene vele menned sétálni.

2012. júl. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
én meg 5x viszem le az ölebem,de itt nem ezen van a hangsúly inkább a mozgásigényen ;) meg mi panelban lakunk,kérdező kertes házban.
2012. júl. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Valóban fáradhatatlan kuty:)és pont ezt szeretjük benne.. És okos is..ezért érthetetlen ez a mindent rágás.. Éjszaka vagy amíg dolgozunk, addig rendezi a kertet, így nem tudjuk rajtakapni, ha amikor haza érünk nem szidjuk le, akkor nem hiszi azt, hogy mindent meg szabad csinálnia, hiszen nem kapott érte szidást?

Volt, hogy minden este labdáztunk vele addig, amíg nem volt már szussz benne a labda után futni és mégis szétrágott egy olyan tárgyat egyik este, ami a teraszon volt (ez is tiltott terület) már napok óta és nem bántotta egészen addig, amíg valami miatt eszébe nem jut.. A kis kutya miatt most eléggé meg van mozgatva, a labda után sem szalad olyan lelkesen (persze a séták nem maradtak el), szerintünk nem is unatkozik (szerencsére nagyon jól elvannak a kicsivel). Próbálunk egyforma figyelmet és törődést nyújtani nekik, a kicsi miatt még többet vagyunk kint velük.. Már utánaolvastunk a nevelésnek is, de nem tudjuk, hogy hol ronthattuk el vagy mit csináljunk másképp...

2012. júl. 17. 14:16
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem kert vagy lakás tökmindegy. Max annyi, hogy a pisit-kakit ott is el tudja intézni, de attól még ugyanúgy unatkozik, ha nem foglalkoznak vele.

Kevés olyan kutyát láttam, aki elfoglalja magát egyedül a játékaival.

2012. júl. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Nekem boxerem van! Ilyen problémám nem volt vele, de nyilvánvaló hogy unatkozik és ehhez kíváncsiság is társul. Szerintem az a megoldás, hogy kilesni amikor rosszat csinál és akkor rászólni erélyesen. Egyébként pedig, ha kicsit megnő a másik kutyus, akkor le fogja foglalni.
2012. júl. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát csak marad energiája, ha elfárad,plusz még meg is rág utána valamit. Nem tudom, miért csinálja, de emiatt kétszer több mozgatás kellene neki. Ha birja birja, nincs kecmec. Annak idején rágós, unatkozós kutyának vettem hentestől marha lábszárat, combcsonttal. Fellógattam egy faágra, aztán ahogy ugrándoztak, csüngedeztek rajta, jutottak hozzá a húshoz, meg játszottak is.
2012. júl. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mindig játszunk vele (most már velük), a sok játékot csak azért írtam, hogy van neki mit rágni...

Kedves 6-os.. jó Neked, hogy a Te boxered nem ilyen..

Nem győzöm hangsúlyozni, hogy egyébként tényleg okos, értelmes kutyus (olyanokat tud, amit a korábbi kutyáim nem), de ezt az egyet nem lehet vele megértetni. Vezetéktől kezdve a kint (ablakpárkány) felejtett fényképezőgépig, sőt fúrógépig, kőműves által 20 percre ott hagyott védelmi sisakig mindent megtalál és szétrág. Semmit nem lehet kint hagyni (még ami rendeltetésszerűen kint van pl kerti műanyag asztal, azt is megrágta, pedig nem kölyök már..)

2012. júl. 17. 14:37
 9/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Próbáltátok a nevelést úgy, hogy kiraktok egy nagyon íncsiklandó tárgyat, mondjuk egy műbőrkesztyűt :D és amint oda akar menni hozzá a kutya elzavarjátok, letiltjátok.

Egyszerűen azt kellene elérnetek, hogy a TI tárgyaitokhoz ne nyúljon, sajátítsátok ki őket!

Mindig egy-egy új tárgyat rakjatok ki felügyelettel, aztán hirtelen menjetek be a lakásba pár percre és figyeljétek: amint hozzányúlna, azonnal rontsatok ki dúlva-fúlva

2012. júl. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Úgy látom nem érted, amit már öten elmondtak előttem: a kutyának több mozgásra van szüksége! Azért rág, mert unatkozik, nem fáradt el eléggé, egy fáradt kutyának eszébe nem jut a rágcsálás. Nem hetente kellene sétáltatni, hanem minimum napi egyszer 2 óra. Ha teheted futtasd biciklivel vagy fussatok együtt. A kertben való játéktól nem fárad el eléggé, hiába labdáztok végkimerülésig, fél óra alatt kipiheni magát.
2012. júl. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!