Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy a boxerek hajlamos...

Igaz, hogy a boxerek hajlamos a rákra? Illetve, hogy a fehérek 18%-a süket?

Figyelt kérdés

2012. júl. 22. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
A rák nem fajtafüggő. A fehér boxerek nagyon nagy hányada valóban süket sajnos.
2012. júl. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És az lehetséges, hogy a süketsége később alakul ki, vagy ha süket, akkor születésétől fogva?
2012. júl. 22. 22:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Általában veleszületett betegség a süketség, de betegség következtében később is kialakulhat, de az utóbbi fajta/színfüggetlen. A %-os arányról sajnos nem tudok nyilatkozni, de az biztos, hogy sokkal több a süket fehér, mint más színű boxer.
2012. júl. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A süketség olyan probléma, ami alkalmanként minden fehér kutya tenyészetben megtalálható, előfordul az egyik vagy mindkét fülön.

Én is hallottam már, hogy a boxereknél fordul elő a leggyakrabban rák. Örökletes betegség náluk a tumor.

2012. júl. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De ezektől függetlenül, ha odafigyelünk rá minden szempontból, és prémium tápot kap, akkor elkerülhető a rák?
2012. júl. 23. 11:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos senki nem tudja garantálni, de tény, hogy a mindenféle színezékkel és tartósítószerrel tömött száraztápnak csúfolt hulladék elősegítheti az amúgy is rákra hajlamos egyedeknél annak a kialakulását. Megfelelő étrend, mozgatás, tartásmód mellett minimalizálni lehet az eü gondokat. Ettől függetlenül persze sajnos azért előjöhet, de nem olyan nagy eséllyel. (Kb mint az embereknél: nem mindegy, hogy egy egészséges, sportos valakiről van szó, aki egészségesen táplálkozik vagy egy mekdöncis, túlsúlyos esetleg +ba még dohányos emberről. De itt is rengeteget számít a genetika.)
2012. júl. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És mi a véleményed/tapasztalatod arról, hogy magánszemélytől hozunk el kutyát? Láttam 25-30e ft-ért. És elhoznám én 80-ért is, de abban a 80-ban szeretném ha már benne lenne a kutya felszerelése, jó adag táp, és egyéb dolgok, amik kellenek. Mire vigyázzak?
2012. júl. 23. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!