Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németországban kutyatartás?

Angelsdream kérdése:

Németországban kutyatartás?

Figyelt kérdés
Németországi kutyatartási szabályok érdekelnének, miről kell tudnom, ha szeretnék kiköltözni és két ebemet magammal vinni?

#Németországban kutya #Németországi kutyatartás #kutyatartás Németországban #kutya Németországban
2012. júl. 23. 07:16
 1/7 A kérdező kommentje:

Aminek már utána néztem:

- kutya adót kell fizetni (ennek összege területenként eltérő)

- chip + útlevél kell a kiutazáshoz (+oltások rendben legyenek)

- kutya biztosítást kell kötni (ebből is van többféle)

- harci kutyáknál szigorúbb szabályok vannak

- ha a kutyám ugat, a szomszéd feljelenthet és elvihetik menhelyre emiatt

- egy bérlakásba egy kutya vihető? ezt igaz?

- volt ahol azt írták, hogy kutyaiskolai igazolás kell, ez igaz?


Van még valami, amit tudnom kell?

Egy idősebb golden retrieverem és egy fiatal yorkshire terrierem van. Mindegyiket ki szeretnénk vinni idővel!

2012. júl. 23. 07:21
 2/7 A kérdező kommentje:

Ja, és az állatorvosi kezelések nagyon drágák, így az éves oltásokat célszerű itthon beadatni!!!! Ha ivartalanítani szeretnénk, azt is célszerű itthon elvégezni! (Rendszeresen szükséges gyógyszereket is célszerű itthon beszerezni: pl féreghajtó stb...)


Úgy láttam, hogy az általunk használt táp pl. ugyanannyiba kerül, mint Magyarországon, sőt néha még Németországban olcsóbb, ha van akció.

2012. júl. 23. 07:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem annyi személyes tapasztalatom van, hogy én kint bérházban láttam 2 kutyát is, nem is egyszer. De lehet, hogy ez is tartományon/városonként változó.
2012. júl. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A veszettség elleni oltás kint 3 évig érvényes. Ugyanaz az oltás, de az érvényességi időt máshogy pecsételik be. Ha kibt éltek, ezért mindenképp kibt érdemes oktatni. Mi is először úgy gondoltuk, hogy majd mindent Magyarországon csináltatunk, kozmetika, orvos... Aztán rájöttünk, hogy az egyszerűen nem megy. Emiatt hazamenni nem érdemes és nem is éri meg, ha meg hszajutsz, képtelenség csak az ilyen ügyek elintézèsével elrontani a szabadságodat. Ha kint kapsz fizetést, jutni fog arra is, ami kell. A többit helyben, abban a városban kell megérdeklődni, ahová mész, a háztól is függ, ahol lakni fogtok, kertes, társasház, bérlakás vagy saját. Olyan nincs, hogy kötelező kutyaiskola, én legalábbis még nem hallottam róla.
2012. júl. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Maxitabi ***** válasza:
Szia, a kutya tartása a bérlakástól/háztól= tulajdonostól függ, hogy megengedi-e. Elég nehéz is lehet olyan lakást találni, ahol megengedik!!Ezen kívül a városi/kerületi ill tartományi rendeletek szabják meg, hogy mi az előírás a kutya tartásával. Pl Hamburgban tudom, hogy egyes "veszélyes" fajták tartása, sétáltatása csak igazolvánnyal lehetséges(=iskola)-amúgy Bécsben is..Amúgy rengeteg kutya van, de el kell olvasni az ebrendeletet és úgy keressetek lakást is! Nagyon szigorúak tudnak lenni!
2012. júl. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

Nem emiatt jönnénk haza. Nekem egészségügyi okok miatt is haza kell járnom (mert kint bonyolultabb lenne a kezelésem és drágább is), így egyáltalán nem gond, ha egy évben egyszer a kutyát is haza kell vinni állatorvoshoz.

Ez sok hasznos infó, nem is tudtam!


(Elsősorban Dachau-ban keresünk majd lakást. A párom már kinn él, de ha ott nem találunk, akkor a környéken valahol.)


Kullancs téren mi a helyzet Németországban?

Itthon sajnos az a tapasztalatom, hogy rengeteget fertőzött kullancs van!!! S néha még hiába használ az ember spot on-t vagy bármit.

(Fypryst, expot spot on, ezek egyelőre beváltak, nem tudom kint is jók-e)


Kirándulni viszitek esetleg a kutyát? Tényleg hülyén néznek, ha pórázon viszi az ember a kutyust? (Párom még nem is látott arrafelé pórázon kutyát....)

Kullancs ellen mi vált be arrafelé?


Írtad, hogy kint érdemes oktatni a kutyát. Ez mennyibe kerül?

2012. júl. 23. 18:35
 7/7 A kérdező kommentje:

Esetleg yorki kozmetikázásra tudnátok kb. árat mondani? (nyírás, körömvágás stb...)

Gondosak a kozmetikusok, nem nyugtatózzák a kutyát? (Itthon sajnos ilyet is hallottam már...)

2012. júl. 23. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!