Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom eldönteni, mikor...

Nem tudom eldönteni, mikor vigyem a szukámat a kanhoz?

Figyelt kérdés

Nem vagyok szaporító, a kutyám HJCH, 2 éves lesz. Tervben volt egy külföldi fedeztetés, de azt hittem, később fog tüzelni.

Tegnap előtt vettem észre, hogy vérzik, duzzadt, kemény a pérája. Tegnap már felpuhult, és világosas folyása volt.

Van egy ivartalanított kanom, az nem mutat semmiféle érdeklődést utána.

Szerintetek lekéstem a termékeny napokat? Vagy még csak most jönnek? Mert akkor elvileg indulnunk kellene holnap Lengyelországba...

Annyira készültem erre a párosításra, nem létezik, hogy ilyennel elszúrom!

Vagy a hirtelen felpuhult péra már végét is jelentheti a tüzelésnek?

Eddig nem igazán nézegettem, mivel két kutyusom van, és a kan szempontjából nem volt fontos.

A tenyésztő ki fog akadni, az ő nevén lennének a kiskutyák :S


2012. júl. 23. 09:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Esetleg a tenyésztővel nem beszélnél? Ő majd szépen megmondja, mivel ért hozzá.
2012. júl. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az jó ha felpuhult valószínű most van petesejt érése! Ha szeretnél biztosra menni vidd el dokihoz kb. 3-5000.-Ft körül néz egy progeszteron szintet és megmondja mikor viheted a kanhoz fedeztetni :-) Így legalább " biztosra " mész ;-)
2012. júl. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
minek után még ennyit se tudsz a kutyádról hiába HJCH a kutyád az én szememben szaporító vagy
2012. júl. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szépen megfogod a kutyát, elsétálsz vele az állatorvoshoz és az egy progeszteron méréssel megmondja, hogy jó-e vagy hogy kb. mikor lesz jó. Ránézésre is lehet, de ha nem helyben van a kan, hanem sokat kell miatta utazni, akkor azért érdemesebb előtte megvizsgáltatni és biztosra menni.
2012. júl. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
előző vagypok ha most vetted észre valószínű nemrég óta tüzel. Minden szuka más napokon fogamzóképes, valamelyik a 8. naptól de van olyan aki 12-15-dik nap a tüzeléstől.
2012. júl. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
bocsi a 10:05-.ös voltam
2012. júl. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Ha fedeztetésre adod a fejed, előtte szokás megbeszélni hozzáértővel, pl tenyésztővel , mit, hogyan kell csinálni. Miként kell felkészülni , stb. Még azzal sem vagy tisztában, miként történik a tüzelés.

A HJCH cím pedig csak egy cím. Tenyészszemle és némely fajtánál munkavizsga is kell .

2012. júl. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
10:07-es vagyok ismét :-) nem járnál jobban ha leveszik a spermát, hazahozatod és állatorvos itt beleteszi? ( Dr. Szász Ferenc) Szaporodásbiológus profi benne :-)
2012. júl. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindenki szaporító mi? Akkor minden tenyésztő szaporítóként kezdte,mert nem profi módon állt neki az első alomnak az biztos. A tenyésztőnek gondolom nem akar szólni,mert fél hogy elrontotta a közös projektet.Pedig nem valószínű,mert én pl úgy nézem mikor jó,hogy ha a véres idő után csak a színtelen folyadék jön a pérából,(fehér textíllel,pzsvel meg lehet nézni)akkor jó.De külföldre nem indulnék orvosi vizsgálat nélkül.
2012. júl. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy ha Lengyelországba el tudsz menni fedeztetni, akkor miért nem tudsz elmenni a szomszéd városba egy olyan állatorvoshoz, aki meg tudja csinálni a vizsgálatot? Vagy milyen állatorvosnál csináltattad meg a kötelező szűrővizsgálatokat?
2012. júl. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!