Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el hogy rám...

Hogyan érjem el hogy rám figyeljen?

Figyelt kérdés

Van egy vadászkutya keverékem (német vizsla x pointer) most lesz 2 éves. Nagyon okos kutya, gyorsan tanul néha már túlságosan is "előre jár az esze". Viszont nehezen koncentrál a feladatokra. Otthon minden rendben megy, nagyon engedelmes, van úgy hogy elég csak rá pillantani máris tudja hol a helye. De ha kimegyünk "terepre" csak a vadászaton jár az esze. Repülő madarak, békák, szöcskék és az illatok - minden elvonja a figyelmét. Egyszerüen nem érdekli más, a feladatokat csak tessék-lássék végzi pedig otthon nagyon lelkes... Próbáltam mindenféle finomságot és játékot de az sem érdekli.

Mit csináljak hogy figyeljen?

(kutyasuliba sajnos nem tudom vinni)


2009. júl. 15. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Te vagy a falkavezér?


Ha te vagy, akkor kezdheted el az okítást terepen. Általános szabály h a sétának 90%a játék. Teszem azt egy órát sétálsz vele, akkor 20 p tanítási időd van, melyet el kell osztani, tehát játék, tanítás, játék, játék, tanítás, játék, játék. Remélem érthető.

Esetleg, ha labdaközpontú azzal is lehet jutalmazni, de még jobb, ha klikkerezel.

Ha te vagy a falkavezér tedd ezt: meglát más kutyákat, vagy számmára izgató dolgot, s akkor visszahívod. 3-nál többször ne mondd, h gyere, ha nem jön menj oda és vmi más szóval (én a micsinááálsz rövidített formáját használom: Micsiiii?) ordíts rá erélyesen, mély hangon, fenyegetően. Pár percig akkor se símogasd meg, ha odamegy hízelkedni, utána viszont te hívd magadhoz és alapsan dícsérd meg. Már a következő alkalommal azonnal suhanni fog.

Tehát odahívod magadhoz játékközben, megdícséred,megjutalmazod. És mikor megun és nekiindul azt mondod mehetsz.


Hamarosan ráébred, ha hívod mennie kell, és csak akkor mehet "vadászni" mikor te engedélyt adsz rá. (Mehetsz!)


A nagyon kényes dolgok, amik elterelik a figyelmét, azokat tiltsd le, szintén a micsi módszerrel.

A micsi módszer kiegészülhet azzal, hogy megrángatod a grabancát, de ez csak akkor kell, ha az ordítás nem elég.


Ha vmi nem érthető kérdezz még.

Amúgy kan kutya?

2009. júl. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sipolos játékot probáltál már? Mert ha nem akkor ez biztos bevállik legalábis az én kutyám mindent megtesz hogy elszedje töllem a játékot:DHa ez se vállik be akkor nem tudom de elégé vadász ösztönös ez a két fajta fölleg ha még keveredik..huuh,aranyos lehet.
2009. júl. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szuka kutya.

Szerintem engem tekint falkavezérnek... a fennell-módszer szerint kezeljük ezt a dolgot.


Leírok egy konkrét pl-t h jobban el tud képzelni mi is a probléma:

Amikor az engedelmességit gyakoroljuk (lábnál követés fektetéssel) egyszerűen össze-vissza tekintget és nem figyel az utasításokra, van hogy meg sem hallja ha szólok annyira leköti a környék pásztázása. Tudja a figyelj parancsot akkor szépen a szemembe is néz, de aztán újból elkalandozik. Kajával, játékkal nem lehet fenntartani az érdeklődését. Klikkerrel tanítom, de azt csak a tanulás kezdetén szoktuk használni.


Otthon végig figyel, de kint néha mintha a falnak beszélnék:(

Nem tudom hol, de vmit elrontottam... Vagy mégsem tekint falkavezérnek és ezért nem figyel? De akkor máskor miért fogad szót? A családból csak nekem fogad szót, ha vmi baja van hozzám jön, mindent megtehetek vele - feltétel nélkül bízik és ragaszkodik hozzám, de tiszteletben tartja ha nincs "szükségem" rá stb-stb

Ezt komolyan nem értem:(

2009. júl. 15. 14:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Otthon a megszokott, ismerős környezetben, nincs elvonó inger, ezért könnyebb rád koncentrálnia.

Idegen helyen az elvonó ingerek miatt szétesik a koncentráció. Te pedig azt szeretnéd, hogy "automatikusan" azt csinálja amit otthon. Gyakorolni kell, tanítani a kutyát, hogy zárja ki az ingereket idegen környezetben is.

Idegrendszer, temperamentum, azaz idegrendszer típus függő dolog, hogyan lehetsz eredményes.( a kutyára szabott tréning, kiképzési mód) Nem a falkavezérséggel függ össze.

2009. júl. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az kiváló, ha csináljátok a fennel-féle gyakorlatokat!

A leírtakból arra következtetek, hogy nem bánsz vele keményen, mivel szuka kutya a fizikai erőket tényleg szükségtelen bevetni.

Engedd el és ha nem jön vissza akkor keményen rá kell kiabálni mély hangon.


A másik a kapu szabály, ami nálunk iszonyat sokat emelt a kötődésben: mielőtt sétálni viszed, gondolom alig lehet visszafogni... (?) ne engedd, hogy ő menjen ki előtted. Semmilyen kapunál. Ha előre lendül el kell kapni a grabancán és szószzerint visszadobni. Nálam elég volt az üvöltés is, és az, h vissza tuszkoljam. amíg nem te hívod egyszerűen nem mehet ki. A séta v. vadászat akkor kezdődik, mikor te akarod. :)

2009. júl. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az enyém a fűzfa alatt imád vadászni :D

(bent az udvaron :D) nem tudom mit lát(vagy hall/érez) ott de az nagyon tecik neki:DD

pointer és naon cuki

2010. jan. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!