Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen konkrét tapasztalatok...

Milyen konkrét tapasztalatok vannak a parvovírus tüneteivel, a betegség lefolyásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

8 hetes kiskutyánk megbetegedett, az állatorvos szerint parvovírus, két napja kórházban van. Egyszer csak hányni kezdett, ment a hasa, legalábbis két órán belül háromszor volt nem véres széklete, elkedvetlenedett, nem evett, nem ivott, csak feküdt. Az első hányáshoz képest három órán belül beértünk vele az orvoshoz, jelenleg infúziót kap.

Minden konkrét eset érdekel, ha valaki átélte már ezt a kutyájával, kérem ossza meg velem tapasztalatait.

Köszönöm,

Bogi



2012. júl. 23. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem kicsi keverék kutyusom esett át régen egy parvon, hasonló volt a helyzet, mint nálad, de őt nem tartották bent infúzióra, merthogy úgyis kimúlik már.. a doki annyit mondott, hogy próbáljunk nyomni bele folyadékot.. na most mi virrasztottunk felette napokig, nem aludtunk, csak itattuk vele a teát, és napról napra jobban lett. gyógyszerből keveset kapott csak. Az orvos csak ámult, bámult, hogy hogy létezik, hogy ez a kutya életbenmaradt. Tényleg nagyon rossz volt a helyzet.


később még sok immunerősítőt kapott, amitől végül nagyon erős kutya lett belőle :)


Fel a fejjel, a legrosszabból is lehet visszaút. Így meg, hogy infúzión van, adják neki a folyadékot, vitamint, gyógyszert, remélhetőleg jól lesz :)

2012. júl. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A témában olvasottak alapján mindenre fel vagyunk készülve, nagyon aggódunk. Persze bármilyen hozzászólást szívesen veszek, de jó hogy az első ilyen pozitív.
2012. júl. 23. 16:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Kapott már oltást és,ha kapott,akkor mikor? Ez jelentősen befolyásolja a kimenetelt. Amúgy elég gyorsan elkaptátok, remélhetőleg jobban lesz. Az én kutyám anno meggyógyult,de neki volt egy oltása.
2012. júl. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az első oltását már megkapta a héten. Az orvos azt mondta, hogy lehet, hogy csak ártott neki, mert már akkor is bujkálhatott benne vmi.
2012. júl. 23. 16:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen az lehet baj. Azért kérdeztem,mert azt reméltem,hogy 6 hetesen esetleg kapott. Azért kitartás,állítólag manapság már enyhébb lefolyású a parvó a sok oltás miatt.
2012. júl. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Engem meg minden ismerősöm (1-2 kivétellel) kiröhögött, mert amikor még nem volt meg a kutyám összes oltása nem mehetett ki az udvarra, igaz februárba volt a mínusz 100 fokban, szóval nem engedtem ki és ha valaki jött hozzánk akkor cipő le, és mielőtt a kutyához nyúlna kézmosás. És minden nap 2-3szor fel volt mosva fertőtlenítős vízzel. Így mondta a tenyésztő, drága kutya, nem mertem kockáztatni.

Amúgy én egy kutyát ismerek aki túlélte. Még kölyök korában kapta el, most már öreg kutya. De elég fura kutya lett, mert mindenkitől fél, nem lehet megsimogatni, a gazdája szerint a parvo miatt lett ilyen.

2012. júl. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves előző!


Én ugyanezt csináltam. Hypos felmosás napi többször és senki nem jöhetett be cipővel.Persze engem is paranoiásnak néztek.

2012. júl. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ide is belinkelem,talán még segíthetne: [link]
2012. júl. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!