Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az, hogy a dobermann...

Igaz az, hogy a dobermann megérzi a vízben is az ember, vagy egyéb keresendő dolog szagát?

Figyelt kérdés
Illetve,hogy csak ez a fajta tudja ezt?Vagy csak mese az egész?
2012. júl. 23. 22:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
67%
Mese. A dobermannak elég vad a kinézete, de azért nem cápa :))
2012. júl. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
Minden nyomkövető kutya megérzi az adott szagot a vízbe! Ez tény és utána lehet olvasni! Valamint az Állítólag című műsorba alá támasztották ezt!
2012. júl. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
62%
Vannak kutyák, amelyeket vízi keresésre meg lehet tanítani. Én nj-ről tudok.
2012. júl. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
Ja még annyit, hogy úgy értettem az első mondatomat, hogy amelyik kutya kivan képezve erre az megérzi a vízbe is!:D
2012. júl. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
De akkor miért csak a dobit látni pl világháborús doku filmekben,vietnámi háborús filmekben?Mindenhol azt látom,most már direkt kerestem a témába filmeket,és nem, látok más fajtát...
2012. júl. 23. 23:58
 6/25 anonim ***** válasza:
0%
vizi keresés, szag után?????????? Miről beszéltek? Semmilyen fajta kutya NEM tud vizben keresni, max. szemmel. A viz nem tartja a szagot.
2012. júl. 24. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
viszont a filmek linkjeit elküldenéd nekem?:)))))
2012. júl. 24. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Én is láttam már ilyet dokumentumfilmben és igenis tud szag alapján keresni a vízben. Én épp egy csoki színű labradorral láttam ilyet, csónakkal mentek, a kutya a víz fölé volt hajolva és valami hullát kerestek asszem. Meg is lett. Szóval akármelyik kutya képes rá, amelyiket kiképzik erre.
2012. júl. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

ma 05:28

De. Meg lehet tanítani az arra megfelelő kutyát. Ahogy vannak olyan képességű kutyák is, amelyek képesek előre jelezni egy betegséget.

2012. júl. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

A vízben elvesznek a szagok. A jó vadászkutyák a levegőben terjengő szagokból a víz fölött is képesek a lelőtt vad szagát megérezni és utána menni, de ezt nem nevezném vízben szaglászásnak. Víz mellett, víz fölött, az oké, Vízben nem. A kutya beledugja az orrát a vízbe és szippant egyet, akkor nagyon fog prüszkölni, de hogy semmiféle szagot nem fog levenni belőle, azt garantálom. Ha bedobsz egy döglött csirkét egy tóba úgy, hogy elsüllyedjen, akkor vagy megtalálja szemmel a kutya, vagy megeszik a rákok. Vízben nincs szaglás.


Amúgy azért látni világháborús filmekben dobermannt, mert akkor az egy népszerű fajta volt a háborúban, a német juhásszal együtt.

2012. júl. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!