Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az, hogy a dobermann...

Igaz az, hogy a dobermann megérzi a vízben is az ember, vagy egyéb keresendő dolog szagát?

Figyelt kérdés
Illetve,hogy csak ez a fajta tudja ezt?Vagy csak mese az egész?
2012. júl. 23. 22:43
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Igen,a német juhász is legalább fele arányban.Nem szó szerint vízben értettem,olyan filmet is láttam,hogy az pl angol véreb volt,a vízben megtalált bármit.De mondták hogy ez csak valaha élt bomlandó tetemre vagy még élő bujkáló emberre érvényes,mert csak azt érzi amit a víz úgymond kienged magából.(bele nem tud szagolni)
2012. júl. 24. 10:46
 12/25 anonim ***** válasza:

"ez csak valaha élt bomlandó tetemre vagy még élő bujkáló emberre érvényes,mert csak azt érzi amit a víz úgymond kienged magából"

Ebben így nincs összefüggés. Azért találja meg csak az embert, mert arra tanították be. Ha sonkás szendvics keresésére képezték volna, akkor azt is megtalálná ugyanúgy :) Mint ahogy a kábítószer-kereső kutyák is kiszagolják a cuccot légmentesen zárt zacskóban, több raklap erős szagú bármi között is.

A második fele a mondatnak meg igaz, csak semmi köze az elsőhöz :D Ami a vízből kijön, vagy a víz fölött megmarad, azt érzi a kutya, fajtától függetlenül. Persze nyilván egy mopsz a rövid orrával sokkal kevesebb szagot tud befogni, mint például egy dobermann vagy bármelyik vizsla, szóval ilyen téren van eltérés a fajták között, de alapvetően mindegyikük orra ugyanúgy működik.

2012. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

ma 09:48

VízBEN nincs szaglás. De víz fölött van. Szerinted a hullakereső kutyák is belenyomják a földbe az orrukat? Vízben bomló szerves anyagnak van annyi szaga, hogy egy erre alkalmas, megtanított kutya ki tudja szagolni.

2012. júl. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Amit én láttam dokumentumfilmet (labradoros) abban sem a vízbe nyomta bele az orrát a kutya, az tényleg hülyeség lenne, de nem is írtam ilyet, a víz fölött szaglászott.
2012. júl. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%
Miután évek óta szolgálati kutyákkal dolgozom, megértem, hogy a hobbysták jobban tudják nálam a választ. köszönöm a 0%-ot!!!!! Azért ha elvesznék, az általatok képzett kutyák közül ne küldjetek utánam egyet sem légyszi:))))
2012. júl. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a víz nem tartja a szagot, de amit én láttam dokufilmet, abban olyasmit magyaráztak, hogy a bomló holttestben mindenféle gázok szabadulnak fel amik felmennek a víz felszínére és azt érzi meg a kutya.
2012. júl. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
#13: épp ezt magyarázon én is, vagyis próbálom :)
2012. júl. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Valami olyasmit akartam én is írni,mint a 16:53as.De azért abban megegyezhetünk,hogy vízben nehezebb a kutyák dolga.Lehet akármilyen ügyes,egy szagmentes akármit szárazon oké,de vízben nem találják meg.Azért írtam,mert úgy mondták a filmben,hogy élőlényt megtalálnak,de a legkönnyebben a bomló hullára bukkannak rá..
2012. júl. 24. 21:08
 19/25 anonim ***** válasza:

ma 15:51

Az nem jelent semmit, hogy szolgálati kutyákkal dolgozol. Igen csekélyke akkor a tudásod a kutyák képességeiről. Lehet, csak egy fajta munkát ismersz velük.

2012. júl. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Az erős szagú dolgokat nyilván könnyebben találják meg, ehhez azért nem kell diploma :) A bomló viziulla pedig rohadt büdös :D
2012. júl. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!