Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatok westie-ről,...

Tapasztalatok westie-ről, bichon havanese-ről?

Figyelt kérdés
Milyen tapasztalataitok vannak a kutyafajtákkal? Fontos lenne
2012. júl. 24. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen más kategória a két kutya.
2012. júl. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tényleg két különböző fajta, a westie egy kicsit akaratosabb, őt jobban kell fogni. A havanese sem olyan, hogy nem lehet elrontani. Mindkettőnek nevelés kell, de a havanese talán az, amelyik egy fokkal könnyebb. Egy közös bennük: a szőrüket mindkettőnek ápolni, kozmetikáztatni kell.
2012. júl. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a westi terrier a bichon meg társasági kutya
2012. júl. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy westiem van és egy kuvaszom. A kuvaszt könnyebb volt megnevelni...

Elolvastam Cesar Millan és Jan Fennel összes könyveit, alkalmazom a módszereit, kutyasuliba járunk és mégsem tudok megbízni a westiemben.

Bár nagyon szeretem a kutyám, mégis arra az elhatározásra jutottam, hogy soha többet terriert. Nagyon nehéz eset, akaratos, makacs, rátarti, a vadászösztöne meg olyan erős, hogy ha az utcán elengedve meglát egy macskát, biztos, hogy utána szalad. Akkora egója van, hogy csoda hogy befér vele az ajtón. A kuvasz alatta van a rangsorban, naponta kiosztja.

Ráadásul elég érzékeny fajta, hajlamos az allergiára, az enyémnek pl. csirke allergiája van. Egész életében csak hypoallergén tápot ehet.

Szóval a westiet annyira nem javaslom.

2012. júl. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekünk havanese-ünk van, erős nevelés kell ennek is a miénk is majdnem elkanászodott... de mégis könnyebb a nevelése mint egy westie-nek...ha első kutya lenne mindenféleképpen havanese , de amúgy mind2 kutyafajtának kell a szőrével foglalkozni..
2012. júl. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem at kérdeztem hogy milyen fajták :) hanem hogy tapasztalatok. örülnék ha valaki le tudná írni mindkettőét, mert vagy ilyen, vagy olyan kutyám lesz. gondolkozzatok már mielőtt írtok.
2012. júl. 25. 13:47
 7/7 anonim válasza:
Nekem egy 6 hónapos szuka westiem van. A tapasztalat az róla, hogy tényleg nagyon akaratos, de nagyon tanulékony és hihetetlen mennyi szeretet és ragaszkodás van benne. Sok munkám van már benne, de ügyesen jön lábnál és viszonylag engedelmes. Az allergia tényleg gond nálunk nagyon is sajna. Rengeteget vakarózik és harapdálja magát, kis kiütései vannak, ami nem bolha. A tápon kívül nem megterhelő anyagilag sem a tartása és, amint írtam is már mindenért kárpótol mikor a nagy égnek álló füleit látom az ágyam sarkában és ébreszt, hogy "helló én is itt vagyok". Szóval, ha újra választanék is westiem lenne sőt lesz is még egy :D
2012. júl. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!