Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit hallottatok a Cerberos...

Sippara kérdése:

Mit hallottatok a Cerberos rehabilitációs csoportjáról?

Figyelt kérdés

Sajnos gondjaink vannak a kutyánkkal, úgy érzem, nem tudom egyedül megoldani (nincs hozzá sem elég tapasztalatom, sem megfelelő eszközeim), így pár napos keresgélés után úgy döntöttem, hogy hozzájuk fordulok. Járt már valaki ebbe a csoportba? Konkrét tapasztalattól az ismerőstől hallott történetig minden érdekel. Nem az itt kapott válaszok alapján hozok döntést (ami azt illeti, már írtam is nekik), csak szeretném tudni, mire számíthatok.

Előre is köszönöm a válaszokat!


(Elolvastam a hasonló kérdéseket, de a legújabb is tavalyi, ráadásul egyik felhasználónak sem tudtam privátot írni :( )


2012. júl. 24. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a mentési részleget ismerem jobban, ott is segítenek a rehabosok. Képesek harcoltatott pitteket teljesen megváltoztatni úgy, hogy azok simán elfogadják egy másik kutya közeledését.
2012. júl. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez eddig nagyon jól hangzik, bár más a problémánk (retteg), de biztató, hogy agresszív kutyákkal ilyen jó eredményeket érnek el.
2012. júl. 24. 16:48
 3/8 én8181 válasza:
100%

Szia.

Kétféle szocis foglalkozás van a Cerbinél az egyik az agresszív kutyáknak a másik a félősöknek.

Mivel konkrét problémát nem írtál nem okosítanálak.

Mi a félős szocira jártunk 6 hétig, az én kutyámat kölyökként megtépték, emiatt minden idegen kutyára támadott ez az úgynevezett félelem agresszió.

Rengeteg jó tanácsot kaptunk, megmutatták,hogyan lehet kikerülni ezeket a helyzeteket illetve a kutyát kizökkenteni ebből az állapotból.

Mivel nagyon jól haladtunk felajánlották,hogy ha gondoljuk,mehetünk alapfokú tanfolyamra.

Szépen elvégeztük.

Egy példa a tanfolyamról,ami a szoci sikerességét mutatja.

Van eresztés, (oktatói felügyelet alatt természetesen) és az én kutyám ( Amstaff kan)ezen az eresztésen szájkosár nélkül 25 másik kutya között rohangált és játszott!!!

Én csak ajánlani tudom őket,nagyon értenek a dolgukhoz.

Menj el nézz meg egy foglalkozást és ha tetszik, próbáld ki.

2012. júl. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos fogalmam sincs, mi történhetett vele, lehet, hogy csak a szocializáció teljes hiánya látszik meg szegénykémen ennyire, de halálosan retteg a szó szoros értelmében mindentől és mindenkitől (kis kutyától, nagy kutyától, gyerektől, felnőttől, időstől, galambtól, verébtől, tényleg minden élőlénytől - bár érdekes módon hangoktól nem), bár még morgásig sem jut el, csak ül/fekszik és remeg. Nagyon remélem, hogy rendbe tudjuk még hozni és minél többet olvasok a cerberosról, annál biztosabb vagyok benne :) Ti mennyi ideig jártatok szocira? A többi képzésük is ilyen jó (megmondom őszintén, csak a szocinak néztem utána, alap képzésről még nem is álmodom)
2012. júl. 26. 16:40
 5/8 Ver0niKA ***** válasza:
100%
Az én pici kutyám (csivava) mostmár úgy jár, kel a nagyok között mint falkába tartozó. Nem rémül meg idegen kutyáktól és emberekről sem, és ezt a Cerberos Kutyaiskolának köszönhetem. Csak ajánlani tudom Őket.
2012. júl. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Szia. Feleségem rengeteget jár a Cerbibe egy kicsit túlságosan is vehemens Labradorunkkal. Remek emberekkel és jó szakemberekkel találkoztam itt. Én csak néha-néha köszönök be a foglalkozásokra, de így is nagyon pozitív kép alakult ki az ottani csapatról.


Ahogy már írták, külön szocializációs foglalkozás van agresszív, és félős kutyáknak. Addig is annyit tudok javasolni, hogy próbálj meg nem ráerősíteni a kutyusod félelmére. Sokan ott rontják el, hogy ha a kutya megrémül valamitől, akkor elkezdik nyugtatgatni, simogatni, becézgetni. Sajnos ezzel épp az ellenkező hatást érik el: megtanítják a kutyusnak, hogy a félelem a helyes reakció, és ráerősítenek a dologra.


Ugyan Torda (a labradorunk) nem félős, de egyszer pár hétre befogadtunk egy félős kicsi kutyust (Kex-et) aki az autók között szaladgált. Ő nagyon félős volt, emberektől és kutyáktól is tartott. Néhány hét elteltével Cerbis segítséggel amikor végleges gazdijához került, már szépen sétált pórázon, játszott a többi kutyával, és megtanúlt bízni az emberekben is.


Szerintem nyugodt szívvel meglátogathatod a Cerbit, veszteni semmit nem veszthetsz vele. Ha esetleg még van bármi kérdésed, írj nyugodtan.

2012. júl. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem nyugtatjuk, valamicskét javult, mióta nálunk van (két hete), de jelentős lépéseket nem tudok vele tenni, ahhoz más kutyák kellenének. Egyre biztosabb vagyok a cerbiben, egyelőre sajnos még várnunk kell vele egy-két hetet, mert az utolsó oltását még csak a jövő héten kapja meg. Egyébként nagyon gyorsan, szinte magától tanul (nyolc hónap kerti élet után két nap alatt lett totál szobatiszta, ugyanennyi idő alatt megtanult ülni, feküdni), viszont ha mások is vannak a közelben (akár állat, akár ember) teljesen lefagy, az előtte fél perccel még tökéletes ültetésből totál röhej lesz :/
2012. júl. 26. 19:46
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Csak most bukkantam a kérdésedre, de azért bátorkodom válaaszolni. :)

A lehető legjobb választás ebben az esetben (is) a Cerberos, ennél jobb kutyasulit nagyítóval sem lehet találni. (hidd el, voltam máshol is)

Ahogy előttem is leírták két féle szocializációs foglalkozást tartanak, az egyik éppen félős kutyusoknak és gazdáiknak való, a négylábú fajtájától, korától, nemétől, méretétől függetlenül.

A foglalkozás minden hétvégén, szombaton és vasárnap van, 13 órától olyan fél 3-ig. Egy alkalom 2ezer Forintba kerül amit teljes egészében jótékony célokra fordítanak.


Nekünk egy kistestű blökink van, aki mindössze 4 hónapja él velünk. Menhelyről hoztuk, oda erdőből került ahol kóbor kutyaként élt. Ki tudja hogy került oda, talán kidobták..

Amikor hozzánk került rémálom volt minden egyes sétáltatás, mert bármilyen kutya került a közelébe azonnal támadni akart és ez éppen félelmi reakció volt, ahogy aztán a suliban kiderült.

6 hétvégét töltöttünk szocin, amikor azt mondták az oktatók, hogy késznek látják a kutyát egy alapfokú tanfolyamra, ha mi is akarjuk. Hát hogyne akartuk volna, erre vártunk! :)) Azóta már azt is elvégeztük, sikeresen levizsgáztunk a kutyus is és mi is, aug. közepétől pedig megyünk a középtanfolyamra.

4 hónap alatt -amióta nálunk van a kutyus- rengeteget változott, már nem potenciális ellenfelet lát egy másik négylábúban, megtanult normálisan viselkedni, sőt néha még játszani, rohangálni is beáll a többi blökihez.

Ezt a hatalmas változást csak és kizárólag a Cerberosnak és az ott dolgozó oktatóknak köszönhetjük, hihetetlen hozzáértéssel, türelemmel végzik ezt a munkát. Mindenkit végig hallgatnak, személyre (kutyára) szabott tanácsokat adnak, és bármilyen kérdésre válaszolnak.

Szerintem ne is gondolkozz sokáig, a szocis foglalkozásokra bármikor lehet csatlakozni.

Mondjuk szerintem egyszerre csak egy kutyáddal gyere, vagy ne egyedül gyere, nehéz lenne egyszerre többfele figyelned.


Még egy kis olvasnivaló: [link]


Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett. :)

Ha akad még bármi kérdésed, kételyed megpróbálok válaszolni, szívesen segítek.

2012. júl. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!