Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le 9 hetes...

Hogyan szoktassam le 9 hetes kutyámat arról, hogy kiborítsa az ivóvizét a lakásban?

Figyelt kérdés
Golden retrieverről van szó. Tudom, hogy ezek vízi kutyák, de azért mindennek van határa. Folyamatosan azt csinálja, hogy iszik, beleáll a tálba, és elkezd kaparni, mintha ásna. Így kikotorja a vizét a tálból, és az egész lakás úszik, majd feltörlök és kis tappancsnyomok mindenhol. Próbáltam, hogy kisebb tálba adok neki vizet, de ugyan úgy csinálja. Vettem neki a kertbe egy kagyló alakú homokozót, teleengedtem neki vízzel(nem jéghideggel, kellemesen langyos), gondoltam vízhiánya van, majd itt kiéli. De nem. Belemegy, elfetrengünk benne, de a benti vizét ugyan úgy kiborítja. Hangosan, mérgesen rászólok olyankor, és finoman ellököm onnan. Tudja, hogy nem szabad, mert már csak akkor csinálja, ha nem látom. Mit tanácsoltok? Hogyan szoktassam le erről? Amúgy ettől eltekintve engedelmes kutya, pl tudja, hogy mit rághat és mit nem. Köszönöm a segítséget!
2012. júl. 24. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1,) vegyél egy olyan tálat amibe csak az orra fér bele és nem tudja kikaparni

2,) lehet kapni olyan tálat is amit fel tudsz akasztani, kb. olyan magasságba, hogy kényelmesen tudjon inni ( nyaka környéke )

3,) Önitató

4,) állványos állíthatós etető illetve itatótál

( ezekből sem fogja tudni kikaparni a vizet )

2012. júl. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát lehet ez a legjobb és legegyszerűbb megoldás. :) Köszi!
2012. júl. 24. 16:12
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ez?

[link]

2012. júl. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó! Mondjuk alapból vennem kellett volna valamit, ha esetleg elutazunk, a kutya nem tudna miből inni. Szóval köszönöm, azt hiszem beszerzek egy ilyet.
2012. júl. 24. 16:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem valamiért hibát jelez a linknél, na de mindegy is...


Valami önitató szerintem is jó ötlet, illetve jobb helyeken, ha elmondod mi a problémád tudnak neked ajánlani több dolgot is.


Csak azért írok, hogy szóljak olyat, amibe csak a szája fér bele, tehát a többi része fedett ne is vegyél, mert bizonyos kutyák addig ütik a mancsukkal, amíg el nem törik, vagy fel nem borul. (:D)


Amúgy jól nézd meg milyen önitatósat veszel, mert ugye azok is úgy működnek, hogy ha kevesebb benne a víz, akkor a rendszer enged bele. De azt nem érzékeli, hogy a kutya hasába vagy a padlóra került-e a víz... Magyarán ha kikaparja akkor is érkezik az utánpótlás.

De akad, amelyiknél kisebb a hely oldalt, azt talán nem fogja kaparászni.

Esetleg azt sem, ami (neki, most) fejmagasságban van.


Nem tudom a kerti "medencéjében" mennyi víz van, de lehet szüksége lenne egy olyanra is, amiben nem úszni tud, csak kevés víz van benne, mint a tálkájában, és abban kaparászhatna...

2012. júl. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A kerti medencéjében sem tud úszni, annyira nem mély az. Csak kaparászni tud benne. Ilyet vettem neki:


[link]


A válaszló pont olyan tálat linkelt, amit nem ajánlasz. :)

2012. júl. 24. 17:53
 7/10 A kérdező kommentje:
*A válaszló= A válaszOló
2012. júl. 24. 17:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen van :)


[link]

2012. júl. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A válaszoló pont olyan tálat linkelt, amit nem ajánlasz. :)"

:D Bocsi. :) Végül is lehet, hogy nektek beválna. Szerintem ha van időd, először kérdezz körbe a különböző boltokban, vagy netes oldalakon, hogy mit ajánlanak, és csak azután dönts.


Azt azért láttam, hogy az a bizonyos hozzászóló Vakkantós linket ajánlott - én már rendeltem tőlük régebben és elégedett voltam, szerintem ők is igyekeznek segíteni e-mailben.

2012. júl. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi anno ezt úgy oldottuk meg, hogy vödörbe kaptak vizet a kutyák, de az mondjuk egy pici kölyökre elég pazarló lenne :) Mindenesetre súlyozd le, kővel vagy valamivel. Illetve ha látod, hogy cseszteti a tálat, azonnal szólj rá erélyesen.
2012. júl. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!