Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a faluban lévő olyan...

Ha a faluban lévő olyan házakhoz, ahol a kutyák nem megfelelő körülmények között vannak tartva, bedobok egy papírt rajta a az ebtartás szabályairól, szerintetek használna?

Figyelt kérdés

van egy kutya nem messze, kb 1 méteres láncon egész életében.

kinyomtatok egy papírt bedobom hozzájuk, ha nem látok változást személyesen fogok szólni nekik, szerintetek hatásos?


2012. júl. 24. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Ha meg látja, hogy bedobod neki vagy személyesen szólsz neki, szerintem még az anyukádba is elfog küldeni.
2012. júl. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
az nem érdekel, őt fogja ha a jegyzőnél jelenteni fogom miután nem tesz eleget a rendeletnek.
2012. júl. 24. 17:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fog használni, de egy próbát megér.
2012. júl. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy sokra mész vele. Nagyanyámnka megyeszékhelyen nem szólt még az állatorvos sem ezért. Senki nem tudta meggyőzni róla, hogy a kutyának szabadin a jó.
2012. júl. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
egy embert sikerült megijesztenem már, azóta el van engedve a kutya..
2012. júl. 24. 17:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér. Remélem sikerrel jársz és legalább egy picit jobb körülmények között fogják tartani őket.
2012. júl. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Először is szólj a helyi állatvédőknek (reméljük tesznek is valamit). Ha mégsem, akkor nem kell semmit sem bedobnod, hanem szólj a jegyzőnek+ha tudod fényképezd le bizonyítékként. Ez azért is jól jöhet, mert sajnos van, hogy előbb-utóbb "eltüntetik" a kutyust. A kutyát min. 4 méteres láncon szabad tartani, de napközben valamennyi időre kötelesek elengedni, kutyaháza kell, hogy legyen, a környezeti viszonyoknak meg kell felelniük és az ellátásnak is (evés, ivás). Ha bővebb segítség kell, írj privit nyugodtan, bemásolom a jogszabályokat!
2012. júl. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hatna de hivatalos kinézetű ,normál hivatalos hangnemű legyen a papír, ne valami kézzel írt kockásfüzetlap. Felsorolva a törvényi rendelkezést és a szankciókat. Lehet az ilyen papírtól beijed a tulaj és tesz valamit,mert azt hiszi valami hivatalos szerv dobta be..
2012. júl. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Én már dobtam be gépelt papírt, idézve az állattartási rendelet aktuális részét, hogy mennyi terület kell egy kennelben tartott kutya számára. SEMMI foganatja nem volt...de egy próbát megér!

Ja, és ÉJJEL dobáld a cetliket, hogy ne lássanak meg

2012. júl. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!