Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha gyorsan eszik a...

Mit tegyek ha gyorsan eszik a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos németjuhász kölyköm, egy 10 éves szuka németjuhásszal van együtt, naponta 3x kap minőségi tápot, de eszméletlen gyorsan eszik, meg se rágja rendesen..:S

2012. júl. 25. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
az én németjuhászom ha látta hogy hozom a kaját nem is akarta hagyni hogy beleöntsem a tálba... rögtön a szatyorból akarta enni, annyira mohó volt. Ugy oldottuk meg, hogy mielőtt beraktuk a táljába az ételt, megköveteltük hogy üljön le és maradjon is ugy addig, amig meg nem engedjük neki...
2012. júl. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Leheg kapni habzsolás gátló tálakat. 3 pukli van a tálakban, így nem tudja kiszorítani a széléhez olyan egyszerűen és lassul az evés. Mindjárt keresek neked linket.

Az én kutyusom is nagyon habzsolt, meg sem rágta a tápot jó sokáig, ezért vízzel öntöttem le, olyan 11 hónapos lehetett, amikor megpróbáltam neki újra szárazon adni, ott voltam mellette, felügyeltem és nagyon megdicsértem, ha rágott rajta, ha újra gyorsan evett, szóltam, hogy lassabban, 1 hét elteltével minden egyes szemet megrágott :)

2012. júl. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én rotim is iszonyatosan mohón eszik. Nem tudok vele semmit kezdeni, kiskora óta így zabál. Néha annyira gyorsan nyomja, hogy félrenyel és percekig ott fuldokol. Sosem adok neki tisztán, szárazon tápot. Vagy leöntöm vízzel, vagy adok hozzá házikosztott, vagy van neki főzve kutyakaja. Az is előszokott fordulni, hogy kihányja az egészet, mert egyszerűen olyan nagy falatokban nyeli le a kaját, ami a gyomra nem tud megemészteni.
2012. júl. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ilyen a tál:

[link]


Ennél lehet olcsóbban is kapni 2eFt körül, de hiába kerestem, most nem találtam :(

2012. júl. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi baj, én személy szerint szeretem ha a kutya igy eszik. A nyammogástól rosszul vagyok. Jó kis kutya lehet. Labda, rongy megy már?
2012. júl. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én nem szeretem, mert nem rágja össze, így nem úgy tudnak felszívodni a tápanyagok
2012. júl. 25. 22:26
 7/11 anonim ***** válasza:
dehogynem:)))
2012. júl. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek van igaza.. logikus, ha ugyanannyi időt tölt a gyomorban a kaja akkor összerágva több tápanyag szívódik fel mint amikor nincs megrágva... az embereknél is ugy van, hogy össze kell rágni a kaját rendesen..
2012. júl. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Vigyázz vele, hogy azért ne egyen túl mohón mert könnyen gyomorcsavarodás lehet a vége.
2012. júl. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
jó és hogy?!
2012. júl. 29. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!