Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az egyik kutyánk jobban...

Az egyik kutyánk jobban hallgat ránk ha mi magunk is kutyaként viselkedünk vele, hogy lehet ez? (többi lent)

Figyelt kérdés

lehet hülyén hangzik,de igaz..

szólok neki hogy Lily gyere ide, nem jön oda lefekszik a kanapéra ,rámorgok és akkor felkel csóválja a farkát még egyet morgok és oda jön leszegett fejjel , de a konyhából is ha szóval nehezen megy ki ha rámorgok egyből kimegy ,ha meg meg makacsolja magát(ez ritka) akkor azt csinálom hogy a kezemmel mint ha oda kapnék, elmegy távolabb és lefekszik..nekem ebből az jön le hogy sokkal jobban hallgat ránk így mint ha rászólnánk,de ezt csak itthon csináljuk vele, az utcán hülyének néznének :D :D

meg ha a játéka a szájában van és mondom "add ide" nem adja ,rámorgok egyből kiköpi :)

csak nem tudom,hogy tudnám arra rávenni hogy ha szólunk neki akkor is hallgasson ránk,mert néha 3x is szólni kell a parkba mire oda jönne.. amúgy 1 éves volt júniusba,kistestű..

nem nagyon hallgat ránk,de ha morgunk akkor egyből jól viseli magát, néha ilyenkor hátra dobja magát..ami a megadás jele..

de amúgy tudja ,hogy emberek vagyunk amikor morgunk rá??


2012. júl. 25. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:

A kutya alapvetően kutyául ért, nincs ebben semmi meglepő. A kutyanevelés igazából csak arról szól, hogy hogyan te megtanulj kutyául, mert ő biztosan nem fog megtanulni emberül.

De amúgy azért adott az isten pórázt a kezünkbe, meg nyakörvet a kutyára, hogy használjuk :)) Egyszer szólsz neki, aztán odaviszed magadhoz, illetve pórázon addig rántod magad felé, amíg meg nem érkezik, Így rájön, hogy oda KELL mennie, nincs más lehetősége. Amíg ez nem megy, addig sétáltasd hosszú pórázon (5-10 méteresen).

És azért nyugi, nem hülye, pontosan tudja, hogy ember vagy :)

2012. júl. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, ilyenről még nem hallottam. :)

Ha mondod neki, hogy "gyere ide" és ha odamegy, akkor kapjon valami nagyon finom jutalmat. Előbb-utóbb leesik neki, hogy ez jót jelent és ha ezt hallja és odamegy, kaja várja.

2012. júl. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok

AZ 1. hozzászólót kritizálnám (elnézést), mert a rángatás, az negatív dolog. Negatív élmény lesz neki a "gyere ide" parancs, így nem fog odamenni. Én az enyémet jutalomfalattal tanítottam meg, és nagyon hamar nagyon eredményes volt a tanítás. Pozitív élmény kell minden parancshoz, negatív élménye soha ne legyen egy parancs során.

2012. júl. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó, akkor úgy fogalmazok, hogy a pórázzal tereld magadhoz :)
2012. júl. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

ha van nálunk falat akkor oda jön mindig első szóra de volt hogy 2 hétig adtuk a falatot ahányszor csak oda jött ha hívtuk és szépen elhagytuk első pár behívásnál vissza jött és akkor csak szóba dicséret és megsimogattuk,de utánra rájött hogy nincs kaja és megint szólhatunk neki vagy 3x mire oda jött..


amúgy ha már első szóra nem jön megindulunk feléje és akkor oda rohan ilyenkor mit kell tenni?? vagy jó így ha megindulunk akkor már ott van mellettünk..

mert ilyenkor nem büntethetem ha oda jön,de még se hívásra jön..

2012. júl. 25. 21:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdés, mennyire éhes amikor falattal hivogatod. Ha tele a hasa, nyilvánvaló h a kaja nem csalogatja. Ha ilyen gondod van, adj neki kevesebb kaját egy ideig (pl pár nap ,,,) a rendes etetésnél, etetések közt semmit csak a juti falatot de csak ha megteszi amit elvársz tőle. Emellett még az is segiteni fog, ha magát a fő étkezését úgy adod neki, h dolgozzon meg érte. Kajával nagyon lehet őket nevelni, befolyásolni. Pl nálunk is sok behivási gond volt, ...aztán csináltuk h összes kajáját (ő még 2x eszik mert fiatal) ami nálunk tápszemek, úgy kapta meg, h dolgozott érte. Gyakorlatokat csináltunk, tanitottam erre-arra, és mikor jól csinálta, adtam a kaját. (mondjuk mi klikkerrel de nincs jelentősége ha nem akarsz klikkert használni vagy nem ismered) Szóval egész vacsorát pl, igy kapta meg. Persze kell rá időt szánni...

A behivás arról szól, h falkavezérnek tekint-e. Ha igen, oda fog menni hozzád, hozzátok. Ezt pedig nem csak azzal tudod erősiteni hogy maga a behivás sikerüljön!!!!

Pl, ajtón te mész be elsőnek, ő megvárja mig engeded. Játszani csak ha te hivod játszani, aztán játék végén elvenni tőle!!! Tanulja meg ki a főnök, igy oda fog menni hozzád.

És legyen valamennyire éhes, csábitsa a kaja mikor kajával hivod oda. Lehet különlegesen jó izű, illatú kaját pl májat ilyenkor...előbb odamegy rá mint valami unalmas párizsira.

Aztán, (mienk 8 hónapos) én szabad területen nem engedtem el egészen addig, amig nem voltam benne biztos h odajön. Ez nem csak biztonsági kérdés, hanem nem jó, ha pl hivod és tojik rád te meg ott kinlódsz esetleg tök sikertelenül mert előbb utóbb rájön a trükkökre, hogyan oldja meg h ne kelljen szót fogadnia. Aztán, nem kéne 3x szólni neki...szólj egyszer.....és vidd éhesen a parkba!!!!! és az illatos falatokat!...ha meg első szóra nem megy hozzád, két lehetőség van: vagy elindulsz ellenkező irányba, mintha otthagynád...legtöbb kutya ilyenkor észbekap, nem akar nélküled lenni mert falkatag - a másik meg, h elindulsz felé és közben szidod a fejét, azt sugallva, h nagyon rosszul teszi ha nem jön hozzád, szval mész felé, DE ha kicsit is végül elindul feléd, nagyon dicsérd meg, hivd hozzád és itt már tilos szidni!!!! akkor jó élmény lesz neki h odament hozzád. Ha meg nem megy feléd, kövesd, szidd erőteljesen, és nem az a cél h elkapd, sőt ne akard elkapni mert az nem fog működni h kergetni kezded - hanem menj utána, szidd, érezze h ha most elkapod akkor neki vége, szval legyél vele kemény!!!

Ha nem is tudod elkapni, mert elbújik egy bokor mögé pl, a szidás akkor is használ neki. Aztán megpróbálhatod újra behivni, vagy egyszerüen csak elindulsz megint ellenkező irányba, vársz kicsit és újra hivod. Le is guggolhatsz vagy állj egyenesen. Ami végképp nem jó, hogy állva és előrehajolva hivod, mert az fenyegető magatartást sugall felé valamiért , attól megijedhet és azért se megy oda.

Nekünk ezeket tanitották, nálunk hatalmas fejlődés indult be azóta.

Tarts be olyan szabályt, h te vagy a főnök, ne az legyen amit ő akar, pl ne kuncsorogjon kajáért, stb stb...

Ha nem jól viselkedik, semmiképp ne simogasd, ne vigasztald, ne akarj a fejével szép szóval beszélni hanem szidd le. Szintén , ha vmitől fél, pl dörgés, akármi, ne simizd mert azzal a félelmét erősited. Határozott, erős falkavezér kell nekik, különben ők akarnak falkavezérként viselkedni mert azt hiszik te gyenge vagy és meg kell védeniük téged.

Szval a behivás sok dolog függvénye, dolgozni kell rajta sokat!

A parkban hosszú pórázra tenném, no nem örökre hanem amig kialakul köztetek az erősebb kötődés. Megtanulja hol a helye, és ha pórázon nem akar hozzád menni, igen, tereld-húzd magad felé. Meg fogja tanulni, de ha szabadon rohangál és te csak izzadsz meg hivogatod, azzal nem érsz el semmit. Remélem tudtam segiteni .

A morgás pedig: mi klikkert használtunk, és azt mondták, azért jobb a klikker mint az emberi hang vagy emberi szó, mert az mindig ugyanaz. EGy kutya morog, hát morog. Nem használ más szavakat, és ugye mély torokhangon morognak tehát ugyanazt kapják egymástól folyamatosan. Talán mikor szóval neveled, a hangod nem elég meggyőző neki, bocs ezt nem tudom, de valami ilyesféle lehet. Lehet azt gondolja, nos ezt a gazdi se gondolja komolyan....

Mi is szoktunk rá morogni, az nem baj ha morogsz sőt nyugodtan tedd meg. Legalább akkor elismer falkavezérnek aztán a többi dologgal ha ráerősitesz, előbb utóbb könnyebben hallgat rád.

2012. júl. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

húú nagyon sokat segítettél,köszi...


az ajtón ki-be mindig én megyek elsőnek, ha kuncsorog kajáért én nem adok neki,csak a család többi tagja (ők vhogy nem értik meg,hogy nem szabad)


mindent kipróbálok még a kajás ötlet ,hogy csak akkor kap az jó ötlet :)


amúgy mi délutánonként szoktunk ki menni a parkba és este kap kaját..

mi is táppal etettünk, kipróbáljuk akkor..

2012. júl. 26. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!