Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hallom már több helyről...

Miért hallom már több helyről azt, hogy a kuvaszoknak egy idő után elmegy az eszük, illetve megzakkannak, elborul az agyuk stb hasonló jelzők?

Figyelt kérdés
Ilyeneket mondanak az emberek, hogy bedilizik meg agresszív lesz öreg korára, kiszámíthatatlan stb.... ez mennyire hülyeség?
2012. júl. 25. 22:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon hülyeség.

Ha láncon, magára hagyva él az udvaron, naná, hogy mire koros lesz, a saját feje után fog menni és nem a gazdáira hallgat.

2012. júl. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
40%
Mert hajlamosak rá, ha olyan helyről származik, ami nem leinformálható. Csak jó tenyésztőtől szabad venni kuvaszt, úgy, ahogy pl. rottweilert is.
2012. júl. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert nagy, erős és komoly igényekkel rendelkező fajta, aminek ha nem elégítik ki az igényeit, tényleg megkattan. De ha egy bármilyen aktívabb embert bezársz egy lakásba, ahonnan nem mehet ki, az is be fog kattanni, nem kell ehhez kuvasznak lenni.

A normálisan tartott és nevelt kuvasz öregkorára is teljesen normális marad.

2012. júl. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én is valami lyesmire gondoltam, hogy ha láncon vagy kennelben él, akkor megvadul... De akkor ha normálisan, stb akkor minden ok. És létezik, hogy egy kuvaszt úgy szocializáljanak, hogy simán póráz nélkül is el lehet engedni? Csak azért, mert ilyet még nem láttam.... :D
2012. júl. 25. 22:26
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A kuvasz nyájőrzésre lett kitenyésztve, ergo megkattan, ha megkötve tartják, nincs kielégítve a mozgásigénye.
2012. júl. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
Bármilyen kutyát meg lehet nevelni, csak némelyiket melósabb :) Egy kuvaszból is lehet jól nevelt kutyát faragni nyilván, régen a nyáj mellett sem úgy volt, hogy az őrkutya úgy dönt, hogy ő most inkább elmegy verekedni meló helyett, hanem azt csinálta, amit mondtak neki.
2012. júl. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
35%

Kedves kérdező,


Én még nem is kísérleteznék azzal, hogy a kutyát póráz nélküli sétára oktassam. Nem a kutya miatt, hanem amit kapnál érte a fejedre más emberektől. Nem mindenkinek vannak szép élményei a kuvaszról, lefogadom sokan remegnének, mint egy kocsonya. Ne feledd, bármi beindíthatja a kutyában az ösztönt és akkor nem biztos, hogy megbírod állítani.

2012. júl. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kuvaszom van és szoktam póráz nélkül sétáltatni. Sokadik kutyám, de még egyel sem volt olyan kellemes a séta mint vele, egyáltalán nem kell azon rettegnem mikor megy világgá, mert rám van tapadva mint egy matrica. Ha pórázon van nem jön olyan szépen, mint nélküle. Igyekszik úgy menni mellettem, hogy mindig hozzám érjen közben.
2012. júl. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Hát ezt jó olvasni! De tényleg nem láttam még kuvaszt szabadon. És más kutyákkal kijön?

Nem, nekem nem kuvaszom van, hanem németjuhászom. De már tőle is félnek az emberek, pedig még kölyök. A vicc az, hogy amikor sétálunk, kb letojja az embereket. Kb csak egy másodpercre néz rájuk, nemhogy odamenne. Odamenne? Néhány bátor ember, ha meg akarja simogatni, elhúzódik. Nem egy barátkozós típus. De ez pont jó így, hogy idegen nem simogatja, viszont közömbös is feléjük. Amúgy ha jönnek hozzánk a lakásba, akkor lehet simogatni. Mert látja, hogy ismerősöm.

2012. júl. 26. 08:45
 10/19 anonim ***** válasza:
Kijön más kutyákkal, kutyasuliba járunk, így kénytelen. Bár a kistestű kutyákat jobban szereti, mert nekünk is van egy másik kutyánk aki kicsi. :) Az idegenekkel pontosan ugyanúgy viselkedik mint a te kutyád. Nem hagyja magát simogatni, elhúzódik.
2012. júl. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!