Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy francia bulldogom,...

Van egy francia bulldogom, fél évesés mikor izgalmi állapotba kerül állandóan kiugrik a szeme. Harmadik szemhéj előre esésnek hívják. Valakinek hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés

Mivel minden alkalommal lassan vissza húzodik a szeme, ezért hiába mentünk el az állatorvoshoz, ő azt mondta h amig magától vissza húzódik, nem kell műteni.

Hallottam olyat, hogy vissza lehet neki nyomni, de nem mertem, nehogy elkapjon valami fertőzést (ha nem tiszta a kezem).



#szem #kutyabetegség #francia bulldog #harmadik szemhéj előreesés
2012. jún. 15. 09:24
 1/2 anonim ***** válasza:
53%

A szeme esik ki vagy a harmadik szemhéjjal vannak problémák? Mert marhára nem ugyanaz a kettő.


És keress másik dokit, aki nem hagyja ezzel szenvedni a kutyát (hátha egyszer elkap valami fertőzést vagy szimplán károsodik a szeme), hanem megműti.

2012. jún. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
61%

addig nem is tudja műteni, mivel ha vissza tud húzódni, akkor addig amíg beviszed meg elaltatják, könnyen visszahúzódik, és csak előreesett állapotban tudják megcsinálni


nyugodtan nyomd vissza neki, még kicsi és nem erősödtek meg a szem körüli izmok


egyik kezeddel fogd meg a fejét, hogy ne nagyon mozogjon, a másik kezeddel meg óvatosan nyomd meg neki, azon a részen ahol előre ugrott, belenyúlni tuti nem fogsz mert úgy is becsukja a szemét

és fertőzést sem fog elkapni, a saját koszos mancsával is vakarhatja magának, ha olyanja van, illetve ha előre van esve akkor könnyebben be is gyullad, szóval a te kezedtől nem fog fertőzést kapni, hiszen nem a szemébe nyúlsz bele


nekem is francia bulldogom van, ugyan ez volt vele, az egyiket megcsinálták neki, de sajnos én akkor még nem tudtam hogy vissza lehet nyomni, ezért kellett a műtét mert begyulladt..

elég macerás volt, mert utána viszketett neki, vissza kellett vinni, mert vmi nem volt jó, kenegetni stb


rakd vissza a szemét, viszont ha begyullad mindenképp állatorvos!

2012. jún. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!