Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullterrier kutyát szeretnék....

Bullterrier kutyát szeretnék. Amit eddig olvastam róla több helyen, hogy "családi kutya" és határozott bánásmódot igényel. Szerintetek elfér 2 kisgyerek és egy cica mellett? Esetleg tapasztalat hasonló felállásról?

Figyelt kérdés
2012. jún. 29. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amennyiben tényleg ragaszkodsz a fajtához, nagyon mélyen a zsebedbe kell nyúlnod!

Kisgyerek mellé nem szabad Expressz-en hirdetett, 20-30 ezer Ft-os bullit venni, hanem sajnos 6 számjegyű lesz a végösszeg.

Tehát csak megbízható, több éves, évtizedes múltra visszatekintő kennelből vegyél kutyát, és csakis azt a kutyát, akit a tenyésztő ajánl neked, tehát ha megmondod, hogy egy nyugodtabb, nem félős, de nem is nagyon rámenős kutyust akarsz, lehetőleg szukát, mert gyerekek mellé lesz.

Őt is mihamarabb ivartalanítani kell, és az első perctől kezdve határozottan megmutatni neki a helyét a családban, és egyetlen percre sem engedni, hogy bármelyik gyerek fölé helyezze magát a rangsorban.

Csakis így vállald be a bullit, mert komoly gondok lehetnek vele, saját tapasztalatból mondom, sajnos!

2012. jún. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 compactegon ***** válasza:
100%

előttem szólónak teljesen igaza van. én rengeteget ismerek, és általában jó fejek, de nagyon makacsak. ezen kívül elég sok betegségre hajlamosak sajnos, így tényleg ne vegyél olcsón kutyát. egyrészt gondolom nem szeretnéd menhelyre adni idővel ha valami defektje lenne, ezáltal tetemes orvosi költségekre számíthatsz.

én is gondolkodtam bullterrieren anno, de 85-15% arányban a staffordshire nyert végül :) cseppet sem bánom, de szeretem a bullykat is.

2012. jún. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, hogy csak jó helyről vedd, de nem írom le ugyanazt, mint az első, ő mindent leirt.
2012. jún. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
Az előzőeket kiegészíteném azzal, hogy feltétlenül vigyétek a lehető legkorábban kutyaoviba, majd suliba is!
2012. jún. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtatok, nagyon hasznos válaszok voltak!

Üdv nektek!

2012. júl. 2. 10:15
 6/6 anonim válasza:
Nekem volt bullom. Csak ajánlom a fajtát, nekem örök szerelmem marad ez a fajta :) Csak akkor vedd meg, ha tényleg szereted a pörgős kutyákat. Igazi bohócok, de tényleg önfejűek :) Szeretnek állandóan a közeledben lenni. Remélem megtalálod az igazit :)))
2012. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!