Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyatulajdonos vagyok....

Kezdő kutyatulajdonos vagyok. Tudnátok adni tippeket?

Figyelt kérdés
Mostanában kapom meg életem első kutyáját ( a családunnkban sem volt még kutya) és mondhatnátok róla pár dolgot. Ja és van olyan bolt ahova bevihetem a kutyát és valaki szakértő segít miket kell venni?

2012. júl. 25. 22:53
1 2
 11/14 Maxitabi ***** válasza:

Hát az az igazság, hogy a kutyás boltok nagy részébe beviheted és segíteni is fognak, csak nem kell mindent készpénznek venni, amit mondanak. Neked kell sokat olvasni a nevelésről, tartásról.

Ha lakáskutya lesz, kell neki egy saját kuckó/fekhely-amit könnyű tisztán tartani. Kezdetben sokszor bepisil, érdemes nem a parkettás, szőnyeges helyiségekben tartani.

Kell etetőtál, itatótál, nyakörv, póráz, fésű-kefe, játékok. Amíg kicsi, összerág mindent, tehát kutyabiztossá kell tenni a lakást/kertet. Beszerezni a tápot-ne szupermarketes, diszkontos legyen, azok semmit nem érnek. Nézz körül a neten az árakat illetően- érdemes jó minőségűn nevelni, amíg fejlődik.Az összetétel a fontos. hús legyen az első helyen és ne legyen benne gabona, kukorica-max rizs, szinezék, tartósítószer,ízfokozó és cukor-répa formájában sem. Nagy a választék..

Valóban szerintem min 25-30 ezer Ft az indulás maga csak. Állatorvost kell választani és rögtön, ha megkaptad, elvinni megmutatni-oltási programot megbeszélni. Ha nincs chipje, beletetetni é regisztráltatni, januártól kötelező.

[link]

[link]

[link]

Jó kutyázást!

2012. júl. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Milyen fajta??Hosszú vagy rövid szőrű??? Mennyi idős??


ezt meg kéne osztani velünk,mert minden fajtának mások az igényei!!!


Vedd meg Jan Fennel vagy Cesar Milan könyveit sokat tanulhatsz belőle!! főleg hogy nem volt a családban még kutya!!!


amíg nem válaszolsz a kérdéseimre én se tudok konkrét dolgot mondani,de a többiek is csak találgatnak,nem látunk bele a fejedbe mi kutyád lesz!!


szívesen válaszolok minden kérdésedre de előbb többet kell meg tudnom a kutyáról!

2012. júl. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
*milyen
2012. júl. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
rövidszőrű magyar vizsla, 1 hónapos, lány
2012. júl. 27. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!