Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol találok goldendoodle-t?

Hol találok goldendoodle-t?

Figyelt kérdés
(Nem az enyem eza felhasználo, az uncsimé és az anyukájáé, de náluk vagyok és irhatok rola, én egy 12 éves lány vagyok). Szeretnénk anyuval egy kutyát, egy nem túl nagy, de nem is kicsi méretut, kinti-benti tartással, kis családba (anyu, tesó, én) egy macska mellé. Régota keresgélunk, de eddig még nem találtunk tökéleteset, most viszont rábukkantunk a golden doodle re ami uszkár és golden retriever keresztezés, és ugy tudom az uszkár miatt van belöle kicsi- közepes és nagyméretu is. De elég ritka kutya, ahogy olvastam. Tudunk valahol ilyen kutyát szerezni? Vagy keressunk más fajtát?

2012. júl. 26. 12:57
 1/8 VBeata81 ***** válasza:
73%
Ezek a hibrid fajták Amerikában népszerűek, nálunk szerintem sima keveréknek számít. És ez nem is kis kutya. Válassz egy uszkár-vagy golden keveréket a menhelyen, az is lesz olyan aranyos.
2012. júl. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöma választ :)
2012. júl. 26. 13:33
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
A goldendoodle standard poodle (azaz óriás uszkár) és golden retriever keveréke, tehát nem össze-vissza keverik a méreteket. Mivel óriás uszkár viszonylag kevés van az országban, eztért kicsi az esélye, hogy valaki keverékeket gyártson vele. Bár tény, hogy van olyan óriás uszkár szaporító, akiből akár még ezt is kinézem. Szerintem ne akarj ilyen keveréket venni! Tökéletesen megfelel neked egy rendes, törzskönyves fajtatiszta kutya is. A több, mint 400 fajtából kizárt, hogy ne legyen megfelelő. Vagy ha nem, akkor meg a menhelyeken lehet ezerszámra válogatni az egyedi keverékek közül.
2012. júl. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igaz, köszönöm jár a zöldkéz mindkét válaszolonak :) d mintha valahol olvastam/hallottam volna, hogy az uszkár és valamilyen más fajta hibridjéből több méret is létezik, namindegy lehet az a labraduszkár volt vagy nemtudom...


Ja és még valami, bocsánat, hogy felteszek mégegy kérdést:

bár inkább kicsi, mint közepes, de a sheltie nekünk megfelelne? mert ő is tetszik

2012. júl. 26. 13:43
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az akár még jó is lehet, ha van rá 200-300 ezer forintotok és hajlandóak vagytok vele dolgozni. Ugyanis elég pörgős kutya, és ha azt akarjátok, hogy ne keserítse meg az életeteket, illetve ő is jólérezze magát mellettetek, akkor vele sajnos dolgozni kell. Bár a goldendoodle-vel is kellene, mert annak is mindkét szülője munkakutya.
2012. júl. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
ugyanolyan hibrid, mint a labradoodle, azt nem tudom, ez hipoallergén -e? mert akkor nem párszázezer hanem inkább milliós ára van. komolyan...
2012. júl. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
huh ezt nemtudtam nem nagyon ismerem a fajtat, csak néhany dolgot tudok róla, köszönöm :) akkor jobblesz más kutya után nézni :D
2012. júl. 27. 19:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért nem ismered a fajtát, mert ilyen fajta nincs!

Manapság divatosak a két fajtatiszta kutya keverékei.

2017. jún. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!