Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetek abban az esetben,...

Mit tehetek abban az esetben, ha a hivatal kötelezni akar valamire, de nem hajlandó megindokolni hogy milyen alapon?!

Figyelt kérdés
Lehet nem elég érthető a kérdésem. Szóval a polgármestertől kaptam tértivevényes levelet, hogy fizessek árok kialakításáért 40 ezer forintot, mert saroktelken vagyunk és az egyik oldal új parcellázású,ott nincs árok. A többi lakónak 9 ezer forint lenne a része, ők nem saroktelek tulajdonosok. Levelére 2 nap múlva válaszoltam és kértem a tájékoztatását, miszerint legyen szíves jogszabállyal megindokolni a levelét. Átvetettem a hivatalban a levelet, két hónapja nincs válasz, holott 30 napon belül köteles lett volna írásban válaszolni. Ilyenkor mit lehet tenni? A csapadékvíz elvezetés önkormányzati feladat közterületen én úgy tudom.
2011. okt. 12. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Hátha...

2011. okt. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csináltad.

Valószínűleg önkormányzati ülésen hozott határozatban döntöttek arról, hogy lakossági hozzájárulást szednek. Valószínű, hogy a 9000.- Ft-nak sincs felsőbb-szintű jogszabálya, ezért nem válaszolnak.


Viszont a helyedben a 9000.- Ft-ot befizetném, és a továbbiakban az egész úgy el lenne felejtve, mintha semmi sem történt volna.

Egy kicsit lehet, hogy úgy voltak vele, hogy aki saroktelkes és többet kérnek, ha befizeti jó, ha megkifogásolja, akkor majd történik valami.

Fizesd be a 9000.- Ft-ot (hiszen az az árok neked is jó lesz), és szerintem akkor azt sem mondhatják, hogy az önkormányzati határozatnak nem tettél eleget.

2011. okt. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak az a bibi, hogy semmilyen önkormányzati határozat nincs, nem is a hivatal szedné a pénz, hanem az egyik itt lakó telektulajdonos és "feketén" ásattnák ki a vállalkozóval. Nekem nem lenne jó a 65 méter árok, mert annyit kellene kapával rendben tartanom, plusz még a konyhakerthez egy kocsibeállót kellene betonoznunk, áteresszel (szántás miatt). Így sem semmi munka a telek és a földút közötti füves rész rendben tartása és a rendetlen lakók után a szemét összeszedése. Tehát az önkormányzat fekete munka megrendelésére kötelez elvileg, csak megindokolni nem tudja.
2011. okt. 19. 21:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Az utcában lakóknál csak egyedül neked kell az áteresz? Mások nem akarnak bejárni a vízelvezető árkon át a saját telkükre?

Kérj egy elszámolást tőlük, miért kerülne a tied ennyivel többe, mint másé?

És kérdezz rá, mi van, ha te nem kéred a vízelvezető árkot, vagyis az előtted levő ingatlannál az végetér? Eddig hova folyt az esővíz, hólé és egyebek, amíg nem volt vízelvezető?

Csak megpiszkálnám egy kicsit, mielőtt ennyi pénzt kifizetek nekik csak úgy.

Másrészt jól gondolod, ez állami (önkormányzati) feladat, az önkormányzat pénzéből kellene megcsinálni, és a karbantartása is az önkormányzat feladata lenne, és mivel ez közterületen van, az elkészült árok is ebben az értelemben az állam tulajdona lesz. Az, hogy zárt közcsatorna vagy nyílt, az csak a műszaki megoldás közötti különbséget jelzi, attól az még állami feladat, állami tulajdon, és ehhez max. az önkormányzat szedhetne pénzt "Közműfejlesztési hozzájárulás" címén.

2011. okt. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válazoló! Másnak is kell gépkocsibejárót építenie, nekem az árokásás kerülne négyszer annyiba, mert annyival hosszabb a telkünk, illetve a saroktelek miatt a többi telekre merőlegesen helyezkedik el. Félreértés ne essék nincsenek hektárjaink:-) Az árok tisztítására vonatkozóan van önkormányzati rendelet, hogy a telek előtt elhelyezkedő árkokat a tulajdonosnak kell azt takarítania, ezzel nincs is gond, az előttünk lévő árkot ami mederlapos mi takarítjuk, rendben tartjuk.

Azt mondták, hogy nincs olyan hogy nem kérem az árok ásást, mert a többség dönt, illetve butaság is lenne a telkünk előtt abbahagyni ha egyszer ásnak majd, mert az utca összes vize a mi telkünket árasztaná el. Idáig nem volt elvezetve, a földúton állt a víz, illetve a füves pandalon szívódott fel.

Nem tudom kihez lehetne fordulni, ha válaszolna a polgármester talán beljebb lennék, de így?

2011. okt. 21. 07:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Fordulj a jegyzőhöz.

Írásban, tértivevényes levéllel.

Azt kötelesek iktatni és 30 napon belül válaszolni rá.

2011. okt. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát ez az! Írtam, átvették, iktatták és sz---tak válaszolni. Ezért vagyok ott ahol a part szakad, mert ha válaszoltak volna, legalább tudnám hogy van-e jogszabály, rendelet stb. erre vonatkozóan vagy nincs. Vagy ha nincs, legalább a hivatal szándékáról tudnánk.

Várakozó állásponton vagyunk, mert addig nem lépnek, amíg az összes lakó be nem adja a pénzt. Mi meg csak akkor adjuk, ha megindokolják.

2011. okt. 22. 19:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha 30 napon belül nem válaszol, és ezt bizonyítani tudod, fordulj a felügyeleti szerveihez:

Önkormányzati Minisztérium

Közigazgatási hivatal

Megyei Ügyészség, Törvényességi Felügyeleti Ügyészsége

Állami Számvevőszék

2011. okt. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!