Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok?

Milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Elsősorban házörzésre kéne (tehát tanítható legyen, hogy ne farkát csóválva engedje be a tolvajt), de azért ne gyilkolja le a család tagokat. Nagyobb udvaron lenne, ha nem indokolt nem kötném meg. Nem szeretném, hogy az egész életét egy udvaron élje le, ezért vinném utcára, erdőbe, mezőre sétálni, jó lenne ha nem félne az autóktól vagy ha a helyzet úgy hozza akkor persze pórázzal, szájkosárral akár egy buszra is fel tudjak vele szállni. Valami nagy testüt szeretnék. Van olyan kutya fajta ami a fenti elvárásoknak kifejezetten megfelel, (illetve nagyon nem felel meg)? Természetesen ha kell szakember segítségét veszem, vagy kutyaiskolába viszem. Továbbá ha menhelyről hoznék el 1-5 éves körüli kutyát az még tanítható lenne?
2012. júl. 26. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
a fent említetteket olvasva én német juhászra gondoltam, de egy menhelyi kutyus is tökéletes lenne,minden kutya védi a területét szóval ugatni biztos hogy fog ha vki ott a kerítésen kivűl..
2012. júl. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hat szerintem ha hozol menhelyrol egy kutyat, ezeknek a felteteleknek megfeleloen tanitod nem lesz gond... en meg szereten a golden retrivereket, labradorokat, rotveilereket, csak ezek nem tudom hogy mennyitre felelnek meg hazorzonek
2012. júl. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kutya kikötése 2011 óta bűncselekménynek számít. A helyi állatorvos köteles jelenteni a hatóságoknál, az állatvédelmi törvény hála az égnek a legszigorúbban tiltja.
2012. júl. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Menhelyről hozott kutya1.5- 2 éves korig kevés kivételtől eltekintve simán tanítható. Később is, de az nagyobb feladat. Csak telepről vigyél, sokkal ragaszkodóbb lesz hozzád és a családhoz, az idegenekkel pedig a végletekig tartózkodó.
2012. júl. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"A kutya kikötése 2011 óta bűncselekménynek számít. A helyi állatorvos köteles jelenteni a hatóságoknál, az állatvédelmi törvény hála az égnek a legszigorúbban tiltja."

Ez hogy jön ide? Az hogy jön pl. a kéményseprő és 20 percre a kutyát egy 5 m hosszú pórázra kötöm (de mint fent leírtam, HA NEM INDOKOLT NEM KÖTNÉM MEG), az (szerintem) nem egyenlő azzal, hogy valaki egy fél méteres láncra köti a kutyát egész életében. Nem lehet, hogy valami buzgó joghallgató vagy?

A többieknek köszönöm a válaszokat!

2012. júl. 27. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!