Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős kutya. Ötletek?

Félős kutya. Ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem tudom hova fordulhatnék, de mivel itt viszonylag sok kutyás van, így először itt próbálkozok:)

Van egy majdnem 5 hónapos bichon havanese kan kiskutyánk és több gond is van vele. A legnagyobb és legkellemetlenebb az az, hogy fél apámtól. Ez azért nagyon "kellemetlen", mert aput hosszú évekig kellett győzködnöm, hogy végre lehessen kiskutyánk, és most hogy itt van, apu szeretné őt, mindig menne hozzá szeretgetni és játszani, de a kutya egyszerűen a lábam mögé bújik és elkerüli őt. Anyukámat és engem nagyon szeret, de apuval valahogy nem jön ki. Viszont ő ér haza a családból legelőször és olyankor azt mondja minden rendben van, de amint a közelben van valaki más, akkor a kutya meghülyül. Mielőtt kérdeznétek: jó a családi légkörünk.

A kutya azonban az összes idegennel szemben tartózkodó és nem akar ismerkedni. Mit tehetnék vele? Kinövi? Vagy, hogyan oldjam őt? Kérlek segítsetek, mert hosszú távon ez így nem lesz jó:( Egyébként nagyon aranyos és érdeklődő kutya, a nagy zajoktól eleinte megijed de utána egyből megy és felfedezi.



2012. júl. 26. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kutyám is fél az emberektől... De ha az apukádtól fél nem tudom mi baja lehet! De van egy tippem ha még nem próbáltátok ki! : adjon neki jutalomfalatot,és édesgesse magához,úgy hogy játszik vele,vagy ad neki enni,vagy ilyesmik! Nekem nagyon rossz a kutyám! 3 kutyával verekedett ma össze... Szóval sztem lehetnek ilyen időszakuk a kutyáknak... :'( Nagyon sajnálom! Ennyit tudtam csak segíteni! :'(
2012. júl. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ!:)

Én is mondtam apunak, hogy adjon neki ő enni és ne "kergesse" a kutyát a szeretetével. Mert miközben a kutya bújik mögém apu nyúl felé, hogy megsimogassa és szerintem ez nagyon nem helyes, mert csak erősíti benne ezt a félelmet.. de jártathatom én a számat, nekem nem hiszi el.:/

2012. júl. 26. 20:34
 3/4 anonim ***** válasza:
A legfontosabb a türelem. Időt kell adni a kutyának, ő tegye meg az első lépéseket. Mi 3 hónaposan hoztunk el egy keverék kiskutyát síntértelepről, lassan 1 éves, de még mindig bizalmatlan az idegenekkel. Jutalomfalat és rengeteg cirógatás, a játék az egy következő lépés. Lassú mozdulatok. Pl. üljön le apukád a földre, a kutya helye közelében, vagy ahol szeret lenni, esti, alvós időszakban. Ne csináljon semmit, csak beszéljen hozzá. Ha lenyugodott kicsit mindig közelebb húzódhat. Hosszú folyamat, de megéri.:)
2012. júl. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szakember aki megtanítja az embereket kommunikálni a kiskutyával!
2012. júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!