Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyünk? Bővebbe...

Nikikke1990 kérdése:

Milyen kutyát vegyünk? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Elég nagy az udvarunk,szeretnénk kutyát venni.

Van egy 3 éves fiam.Olyan kutyát szeretnénk amelyiknek jó a kapcsolata a gyerekekkel.A férjem Rottweilert szeretne.

De nem tudom milyen a kapcsolata a gyerekekkel.

De a rottweiler az elég vad nem??

Felmerült még az az ötlet,hogy Bernáthegyit vegyünk.

Nos nem tudom...

szerintetek milyen kutya lenne a legjobb?Ha tudtok hasonló kutyákat légyszi írjatok!

Köszi:)



2012. júl. 26. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:

A rotit csak akkor ajnálom, ha előtte már volt kutyátok és értetek a keményen (nem verésre gondolok) neveléshez. Ha nem tudtok keménykezű, következes gazdik lenni, akkor a roti felejtős.


Amúgy ha jól van nevelve, akkor egy bazi nagy mackó, aki imádja a családot - a gyerekeket is.

2012. júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Rotit sosem vennék, mert nem, a bernáthegyi híresen türelmes és gyerekbarát. De a helyetekben mindenképpen menhelyről, sintértelepről hoznék kiskutyát, általában akadnak fajtiszta nagytestű egészen kölök kutyák is. Ha esetleg keverék, az csak még jobb. Ajánlom a tatabányai ebrendészeti telepet, ott nagyon kedvesek és minden kiskutyáról van kép és leírás a facebookon.
2012. júl. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bernáthegyi,berni pásztor,bobtail(ó-angol juhász),ezek kifejezetten gyerekszerető és tűrő fajták.Kicsibe még a cavalier king charles spániel ami pici gyerek mellé tökéletes.
2012. júl. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

kérdező ha roti mellett döntenél,és meg akarsz menteni egy életet,nézd meg őt! Illatoson van,bármikor altatásveszélyben,teltház van és még csak 2 hónapos:


[link]

2012. júl. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
bár valóban nem teljesen rotti,de tuti van benne!
2012. júl. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ha eleget foglalkoztok, sétáltok vele/lefárasztjátok nem csak kirakjátok az udvarra akkor tökéletes a roti.
2012. júl. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A rottweiler is bevállalható, ha tudjátok, hogyan kell nevelni. Nem fog neki menni a gyereknek sem, ha tudja hol a helye. Bernáthegyi is jó, az egy fokkal lomhább mint a rotti
2012. júl. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mennyit foglalkoznátok vele? Kutyasuliba járnátok? Volt már kutyátok, milyen?

Elsőre főleg gyerek mellé egy roti szerintem túl nagy falat főleg, ha kerti díszt szeretnétek, ugyanis ilyenkor lesznek problémásak a kutyák. Napi szinten mozgatni kell, sétálni, kutyás társaságba járni, hiába van nagy kert. Ha még nem volt kutyátok, akkor egy ilyen típusú kutyával kifejezetten ajánlott az iskola (+kutya ovi).

Mint említették a rottweilernek is jó kapcsolata lehet gyerekekkel, ha Nevelve van, ellenkező esetben problémás, sőt veszélyes is lehet. Persze nem arra gondolok, hogy megkapná, de azért ha nekiáll felugrálni, durvábban játszani pillanatok alatt kész a baj (mint bármely más nagytestű kutyánál).

Fajtától függetlenül minden kutyával kell foglalkozni és mozgatni, különben ugrál, rág, rombol, nevelés hiányában meg akár a ruhátokat is cincálhatja, harapva próbál majd játszani...

A bernáthegyi már nyugodtabb, mint a roti. Ha az ilyen típusú kutyák tetszenek akkor a leonbergi is jó választás lehet. ÖV fajták közül a bullmasztif az amelyiknek viszonylag kicsi a mozgásigénye, de teljes mértékben gyerekkompatibilis. A boxer/vizslák nagyon aktívak, de tökéletes családi kutyák, ha a számukra szükséges mozgás biztosítva van. A howavart nyugodtabb ÖV kutya, 'szelíd' kinézettel amelyik szintén rajong a gyerekekért.

2012. júl. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Rottweiler nagyszerű családi kutya lehet,ha időben,kiskorától kezdve hozzá van szoktatva a gyerekekhez,idegen állatokhoz..

Én a bernáthegyit javasolnám,kiváló családi kutya,nekem is az van.A gyerekek imádják, és nagyon szereti a dögönyözést.Ez a kutyafajta nagyon imádja a gyerekeket és nagyon óvatos velük.Még életében egyszer nem mordult rá egyik gyerekre sem.A maga módján minden kutya költésekkel jár,hisz minden állatot el kell vinni kiskorában állatorvoshoz beoltani.a bernáthegyi attól függetlenül,hogy szeret lustulni,ha idegent lát őrzi a házat,de amikor látja,hogy a gazda barátságos azzal a személyes akkor örömmel fogadja és tudatosul benne,hogy ez az ember ismerős és nem kell félteni tőle a családot.Én ezt a fajtát csak javasolni tudom. :)

2012. júl. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!