Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fedeztetésnél ott lehet...

Fedeztetésnél ott lehet hagyni a szukát a kannál?

Figyelt kérdés
ritka kutyafajtáról van szó, a szuka tüzel 11 nap van ma más kanoknak hagyja magát de nem bírták befedezni. most viszont egy tapasztaltabb kanhoz visszük de messzebb van. azt mondja a kan gazdája hogy hadjuk ott nyugodtan nem lesz semmi. én viszont attól félek hogy mivan ha napjában többször összeragadnak?! 48 órában egyszer ragadhat össze a szuka az is épp elég neki, nem?

2012. júl. 26. 22:25
1 2
 1/19 mantis religiosa ***** válasza:
0%

A kant szokták vinni minden esetben, mert a szukának szüksége van a megszokott környezetére, hogy a fedeztetés sikerüljön. Csodálkozom, hogy a kanok gazdái nem tudják ezt.


Az összeragadások száma, befolyással van az utódok számára. Ha még "kezdő" a szukád, tényleg nem célszerű több napra összezárni őket, de néhány óra, vagy inkább fél nap már biztos siker.

2012. júl. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Miért nem rakjátok be mesterségesen, ha ennyire nem megy természetes úton?
2012. júl. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan is, hogy otthagyják a szukát. Tenyésztője válogatja.Van, amelyik egyszerűen összezárja őket. Van, aki külön tartja és felügyelet alatt próbálkozik velük.

Viszont elképzelhető, hogy a szukád az idegen helyen nem fog megállni.

Szóval gondold meg...

Miért nem tudták befedezni, ha hagyja magát? Elképzelhető, hogy még nincs peteérése. A jól fedező kanok tökéletesen tudják, mikor lehet a szukát valóban befedezni.

2012. júl. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Próbálta egy kan befedezni, nem sikerült és most viszitek egy másikhoz???
2012. júl. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

ma 23:33

Hát ritka fajta..... Kell az az alom :((

Hogy passzolnak-e egymáshoz, számít?

2012. júl. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én sem ajánlom ezt a megoldást, már csak azért sem, mert szemtanúja voltam egy hasonló esetnek. A szuka tüzelt és egy közös udvarban hagyták a kannal, a kan hajtotta, a szuka menekült, gondolom az idegen hely nyugtalanította,az a lényeg, hogy fél napi kergetés után teljesen bepánikolt szegény, el kellet zárni a kantól, ott ugyan nem zaklatta senki, viszont az idegen hely, az elzárás, a gazdája hiánya, teljesen kikészítette. Én azt mondanám, hogy ezt a megoldást, csak max 5-6 órás időszakban ajánlott megpróbálni és akkor is a gazda jelenlétében. Nem mondom, hogy jobb körülmények között, esetleg nyugodtabb kutyákkal, nagyobb tenyésztői szakértelemmel nem lehet alkalmazni, de csak úgy belevágni, nem ajánlanám.
2012. júl. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%

Mi az a ritka fajta,kíváncsi vagyok,szerintem valami extra mini-yorki vagy hasonló lehet.:D

kérdezd meg a kutyád tenyésztőjét mit kell csinálni. Ja ,hogy az nincs

2012. júl. 27. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első, a szukát visszük mindig, és nem a kant, mert a kan magabiztosabb a saját területén.

Nem kell otthagyni. Elviszitek, a kan befedezi, és szépen hazamentek. ha jó időben van a szuka akkor egy fedezésből is lesz alom.

2012. júl. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

már megint rászálltatok valakire félinformációk alapján...


2 nap alatt két fedeztetés szokott lenni a protokoll, ennél fölösleges többet vagy tovább fedeztetni. hogy otthagyod-e az inkább bizalmi kérdés, ha felelősségteljes a kantulaj, akkor vigyázni fog rá.

2012. júl. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ismerősöm (ő tényleg tenyésztő kennel név alatt, minden hétvégén kiállítás meg izé bizé. :D) na szóval.. ő is tenyészt (spanikat, az enyém is tőle van) nála volt hogy otthagyták a szukát, de nála azért volt mert angliából küldték (vmi nagyon jó kanja volt). De ha nem muszáj akkor ne hagyjátok szerintem..

Amúgy mien fajta?

2012. júl. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!