Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az normális dolog, hogy ha el...

Az normális dolog, hogy ha el kell utaznom hosszabb időre a kutyámat nem akarom itthon hagyni és inkább nem utaznék el?

Figyelt kérdés

Lehet hülyén hangzik,de nem szívesen hagyom senkinél a kutyámat,most úgy nézz ki unokatesómékhoz utaznák le tesómmal egy hétre ,mivel nem itt laknak hanem 250 km-el távolabb tőlünk...


anyumék gondoskodnának róla ,de mivel a kutyámnak van egy viselkedési problémája (nem jön ki a többi ebbel,csak pár perc múlva enged fel és akkor szimatol meg érdeklődik utánuk) de minden séta nálam szigorúan be van tartva ,laza póráz lábam mellett és amikor jön kutya korrigálom,nem engedem a helytelen viselkedést!! de anyumat mindig húzza a kutya(amúgy kistestű kutya) sose engedelmeskedik neki,és így félek,hogy egy hét távolét ronthat a helyzeten,mert nálam egész jól elvan a kutyákkal mivel beszélek a gazdikkal és pár perc alatt a kutyám elfogadja a másikat,de így nehéz lesz :S

eddig max pár napra hagytam egyik ismimnél aki kertesbe lakik és ott elvolt a kertbe, nem találkozott kutyákkal és így nem volt probléma,de most ott is lett egy kutya,meg ha anyumék itthon vannak akkor nem vinném amúgy sem ismimékhez..


unokatesómékhoz nem akarom vinni,mert bár rohadt nagy kertjük van nekik is van kutyájuk, 3 pincsi,de nem foglalkoznék vele annyit ott ,mert egésznap nem is leszünk ott,hanem bemegyünk a városba stb..akkor inkább jobb hogy itthon marad..


10 éves a kutyám és 9 éve van nálam,előző helyen nem foglalkoztak vele így én teljesen antiszociálisan kaptam meg, kár hogy nagyon fiatal voltam akkor :S nah mind1 ez más téma..



ti is vagytok így vagy csak én vagyok ilyen???


tesómnak is van kutyája,ugye egyháztartásban lakunk,az ő kutyája normális,mert kölyök korától mi neveljük,de tesómat egyáltalán nem zavarja hogy itt kell hagynia a kutyáját,lehet azért mert vele nincs gond..nem tudom..


2012. jún. 24. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egy teljesen normális hozzáállás, sőt! Én olyan szinten nem akarom egyedül hagyni a kutyámat és nélküle elmenni, hogy 2 napnál tovább semmilyen programot nem szervezek, ahova őt nem vihetem el. Kicsit önző is vagyok, de inkább az a gond nálunk, hogy senki nem vállalná be a napi sétákat, játékot, foglalkozást vele itthon. Szerencsére azért a legtöbb helyre az országban velem jöhet, még úgy is, hogy nagytestű.
2012. jún. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kutyák többsége igen jól le tudja venni, kivel, hogyan viselkedhet. Édesanyádat húzgálja, Veled viselkednie kell. Ha egy hét után hazajössz, pontosan ugyan úgy fog viselkedni, mint előtte. Ha 9 évig nem változott, egy hét alatt sem fog.
2012. jún. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

anyum is sétán és etetésen kivűl nem csinálna semmit a kutyákkal,szeretni és kényeztetni akarja őket mindig és ezért nem is hallgatnak anyumra..

tesóm kutyája most lett 1 éves és ő még elég aktív ,vele elég sokat kell játszani ,ja meg anyum nem megy el velük 40-60 perces sétára ,csak kb 15-20 percre ami az én kutyámnak elég, mert addig elvégzi a dolgát ,meg 10 évesen nem olyan aktív,főleg ilyen melegbe,de a másik kutyának nem lesz elég,az az igazság,hogy én tesóm kutyáját sem hagynám anyára,mert ő meg nagyon aktív..

nehéz lesz az egy hét,de uncsitesómékkal egy évben csak 2x-3x találkozunk,ugye a távolság miatt meg a pénz miatt is mivel ilyen benzin árak mellett nem olcsó,így is vonattal mennénk...

2012. jún. 24. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!