Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez ártana a kutyánknak?

Ez ártana a kutyánknak?

Figyelt kérdés

Van egy nagytestű, rottweiler-farkaskutya keverék kutyánk és szegény tele van bolhákkal. Egész nappal vakarózik, nyalogatja magát, meg biztos éjjel is. Bolhairtószert nem tudunk venni, anyagi nehézségeink miatt. Van viszont itthon egy Super Cobra nevű rovarölő szer, itt a képe:

[link]


Nem tudom mennyire látszik, de rá van írva, hogy "Safe for houseplants", ami annyit jelent, hogy Biztonságos szobanövényeknek. Abban biztosak vagyunk, hogy ez a szer kiirtaná a bolhákat, de attól félünk, hogy a kutyát is. Az is rá van írva, hogy "Ne permetezze a szert emberek, vagy állatok irányába!", de egy növény sokkal érzékenyebb szervezet, mint egy kutya. Ugyanakkor már volt olyan, hogy egy jókora adag belepte az egész karomat (pólóban voltam). Nem is mostam le, mert nem foglalkoztam vele és nem lett semmi bajom. Nektek mi a véleményetek? Kockáztassunk, vagy várjunk, amíg kicsit fellendülünk és bolhairtóval próbálkozzunk?



2012. júl. 27. 10:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%

Ha az én kutyám ezen menne keresztül (de nem fog, két év alatt kettő db bolha volt benne, de inkább vettem neki minőségi nyakörvet, mert kullancs sok van errefelé), akkor már rég túl lenne a neostomosan-os kezelésen és lenne a nyakában nyakörv vagy rajta lenne a csepp. Eszembe se jutna házi módszerekkel kísérletezni.


Persze, én is szoktam házi megoldásokat csinálni itthon MAGAMON, mert ha nem jól sül el, akkor legalább meg is érdemlem a hülyeségemet :) De más emiatt ne szenvedjen.


A kobra meg jó eséllyel a kutyádnak is kárt okozna.

2012. júl. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
A megharapást ne értsétek félre. Másokat valóban szétszaggatna, ha engedély nélkül jönne be, de velünk olyan jámbor, mint egy bárány. Valószínűleg csípte a sebeit a diófaleveles lötty és ezért bújt ki a bőréből. Köszönöm a hasznos tanácsokat, a Cobrát pedig csak a rovarokon fogom használni :)
2012. júl. 27. 18:38
 13/15 Nagy Zia ***** válasza:
XD
2012. júl. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egyébként a Cobra spray tényleg nagyon hatékony. Idős szüleimnél ették be magukat a bolhák, és csak ezzel tudtam kiirtani a bolhákat náluk. Hiába használtunk Biokillt meg miegymást.

A lakásban használhatod a szert, de se te, se a kutya ne legyetek akkor bent. Az állatra ne permetezd ezt a szert. Kutyára van külön bolhapor, bolhanyakörv stb.

2014. jan. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Most nézem a képet amit felraktál. Az nem ugyanaz amint amit én vettem. A tied repülő rovarok ellen van elsősorban és sárga-piros a doboza. Olyat kell venni, ami sárga-zöld dobozos, és hangya, csótány meg pók van ráfestve!
2014. jan. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!