Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 6 hetes kiskutyám,...

Symba3 kérdése:

Van egy 6 hetes kiskutyám, menhelyről hoztuk. Tegnap voltunk vele állatorvosnál, adott neki féreghajtót, azóta a kutyus folyamatosan üríti a férget, egyszerre többet is, mennyi idő alatt tisztul ki a bele?

Figyelt kérdés
Lakásban tarjuk, jelent ránk is veszélyt a féreg?Mit tegyek hogy a lehető legkissebb veszélynek legyünk kitéve a féreg miatt, és egy kezeléstől kijön a kutyából az összes féreg?

2012. júl. 27. 14:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

akkor ha kitisztult a kutya teljesne, érdemes tényleg elmenni a háziorvoshoz és kérni egy férejhajtót, embernek valót. Elmondodm iért kell és felírja. 1 db tabletta.

Mindenképpen kezeljétek a gyereket is, mert majdnem biztos hogy már elkapta. Mégpedig úgy, hogy a kifejlett féreg petéket rak, mait szabad szemmel nem lehet látni és a kutya ürülékével szóródik szét a temérszetbe, a nyelvén is találhatóak ha pl. a hátsó felét nyalogatta valamikor előtte vagy időnként fel is köhögnek nlhányat. Szóval a fertőződés esélye biztos. Sokáig tünetmentes lesz a gyerek is, komolyabb baja nem lesz tőle, de azért a 21. században élünk nem kell férgesnek lennie senkinek. Hosszútávon annyira elszaporodhatnak kutyában/emberben hogy bele is lehet halni mert valamilyen toxikus anyagot választanak ki és mérgezik a szervezetet. Ezeknek a fjaoknak nm céljük a gazdatest elpusztítása, ugyanis élősködők azzal ők is rosszul járnának, csupán a táplálékot szívják el.... szóval kutyát is frtőtleníteni még heteken keresztül, aztán magatokat is. Hypo-s víz felmosáshoz jó, de a szőnyegből a féregpetéket nemigen tudjátok kiszedni de gazdatest nélkül ezek az élősködők életképtelenek meghatározott idő után.

2012. júl. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
47%
Az egész családnak féreghajtást javaslok :/
2012. júl. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Mennyi az a meghatározott idő? Hogy a szőnyegben lévő féregpeték is elpusztuljanak.
2012. júl. 27. 15:17
 14/22 anonim ***** válasza:
2hét múlva újra kell adni neki féreghajtót amíg üríti addig ezt 2hetes periódusban ismételni. Lehetőleg azonnal takarítsátok fel az ürüléket és fertőtlenítsetek, kutyázás után is szappanos vagy fertőtlenítőszeres (van ilyen kéztisztító) kézmosás. Ágyba ne engedjétek, főleg ne aludjon senkivel. Háziorvossal irassatok fel magatoknak is féreghajtó készítményt és akkor alkalmazzátok ha a kutyában már nem lesz több. Ha bennetek is volt akkor ismételni kell az eljárást.
2012. júl. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Féreghajtót csak az állatorvos ad, vagy be lehet szerezni máshonnan is? Pl. állateledeles üzletben, ahol mindenfélét árulnak.
2012. júl. 27. 15:25
 16/22 anonim ***** válasza:

szia! énis ajánlok féreghajtást a gyerkőcnek is, bár mikor én megkaptam a kiskutyámat akkor nyalogattam összevissza, és utána láttam a férgeket a kakiban, mégsem lett semmi bajom, nem kakiltam ki semmit :)


és mivel gyerek van a portán (meg amúgy is), ajánlott 3 havonta adni a blökinek egy tabellát. :) persze csak miután ez a kiskori kiírtás megtörtént.

2012. júl. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
a normális féreghajtót az állatorvos adja, mi is bejárunk kutya nélkül kérni egyet-egyet, M betűs, nemtudom pontosan a nevét, de gyerek mellé ezt ajánlották, 1200 ft/db körül van. aztmondta hogy ezzel még tényleg, nyalakodhatnak is, semmi gond nem lesz. esetleg még kisállatpatika
2012. júl. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Hát remélem a gyerek nem kapta el, de azért 2 hét mulva beadok neki egy féreghajtót és a kutyusnak is. Remélem a kutyus is megszabadul a férgektől. Hány napig fogja még üríteni a férgeket? Állandóam alszik, de ez gondolom természetes ebben a korban.
2012. júl. 27. 16:09
 19/22 anonim ***** válasza:
Szia! Megkérdezhetem, hogy honnan hoztad a kicsit? Jöhet privátban is.
2012. júl. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Egy állatmenhelyről, vidékről.
2012. júl. 27. 16:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!