Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan ismerkedjek meg velük?

Hogyan ismerkedjek meg velük?

Figyelt kérdés

21 éves egyetemista lány vagyok, agrármérnöknek tanulok, és már évek óta nagy álmom egy sheltie kutyus, de eddig nem volt lehetőségem kutyát tartani sajnos. Egy napon a párom értesített az örömhírről, hogy a szomszédjukba beköltözik egy család, akiknek van két sheltiejük. A párom anyukájának a munkatársa a nő (akié a kutyusok) apukája, így őt már látásból ismerik, még egy névjegykártyát is adtak neki, ami a kutyusukat ábrázolta :) Kicsit utána is néztem, hogy kik is ők pontosan. Van egy felnőtt kan és egy kölyök kislány kutyusuk, de még fognak venni még egy szukát, és ahogy olvastam a honlapjukon, már a kenneljük nevét is kikérték, tehát több mint biztos, hogy tenyésztők lesznek.


Nagyon megörültem a hírnek, mert az egyetem elvégzése után én is ilyen célokat tűztem ki magam elé. Nagy szerelmese vagyok a fajtának, s ha lesz egy saját sheltiem, szeretnék minél több kiállításon részt venni vele, s később akár egy saját kennelt is alapítani. Persze ez még odébb van, de visszakanyarodva a kérdésre, szeretnék összebarátkozni velük, csak éppen nem tudom hogyan is fogjak neki az ismerkedésnek. Nem szeretnék rossz benyomást kelteni vagy bármi, hisz ő már biztos tapasztaltabb a kutyázás terén, én meg még elég "pályakezdő" vagyok. Nagyon izgatott vagyok, de azért mégsem szeretném letámadni. Mit tanácsoltok? Hogyan kellene belekezdenem?



2012. júl. 28. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:

"helo, nagyon szép kutyáitok vannak, megsimogathatom oket? amugy a szomszédban lakom, bármire szukségetek van, szoljatok"


miért jársz egyetemre?:D

2012. júl. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Sziasztok, a párom itt lakik a szomszédban, és hát hallottam, hogy sheltie-t fogtok tenyészteni, igaz ez? Mert nekem minden álmom egy sheltie, és ugyan most még nincs lehetőségem tartani, de odavagyok a fajtáért, minden érdekel róluk!"

Mire ők visszakérdeznek, hogy, "Ó, tényleg? Gyere át holnap délután.", vagy "gyere el velünk este kutyát sétáltatni", esetleg "hétvégén visszük kiállításra/agilityzni a kutyákat, nincs kedved megnézni?". Egy jó tenyésztő örül az érdeklődőknek, és szívesen felvilágosít bárkit a fajtáról. Ha meg kiderül, hogy parasztok, akkor ne sajnáld, ha nem haverkodtok össze :D

2012. júl. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mondd el nekik kb azt amit itt leírtál. Biztosan szívesen megmutatják a kutyákat és mesélnek róluk.
2012. szept. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

amit ide leírtál,mond el nekik:)

és talán néha,kísérd el öket,ha ..megengedik ! egy -egy sétára ( hogy talán később te egyedül is elvihesd a kutyáikat,persze ez sok idő,hiszen ki bízná a kutyáit egy idegenre??)

persze,tudd,hogy nem szomszédok,hanem a kutyák mondják ki a végső szót,ha nem szeretnek,akkor nincs rá esély?:tudod a szabályt ( mikor találkozol velük: ne nézz rá,ne szolj hozzá,ne érj hozzá!!!) és semmiképpen ne akard megsimogatni őket!!!

hiszen ez a hozzá-nem értésedet mutatná!

2012. szept. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az nagyon gáz lenne ha facebookon felvenném ismerősnek és küldenék neki egy levelet amiben leírom ezeket? Vagy jobb személyesen?
2012. szept. 11. 12:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Idegenként nem jelölgetünk be embereket ismerősnek, hiszen nem azt ismerősöd. Sokan (én is) kérdés nélkül törlöm az ilyeneket. Utána már ciki odamenni, hogy "tudod, én zaklattalak facebookon..."
2012. szept. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!