Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá anyát hogy...

Hogy vegyem rá anyát hogy lehessen egy kutyusunk?

Figyelt kérdés

Ő nem szereti az állatokat és miután az előzőt elcsapta egy idióta (bocsi a kifejezésért) kamionos azóta hallani se akar arról h legyen.

Apám még csak-csak megengedné mert ő állatbarát, de anya nem.

Azt mondta hogy majd pár év múlva.

Én addig nem tudok várni!!!!

Oylan szomorú vagyok higy nincs itt valaki akit simogathatok.

(az előző már 5 éve meghalt, tehát nme értem miért lenne baj egy másik)


:(


Hogyam vehetném rá hogy vegyünk egyet, mert mi ingyen is kapnánk mert apám valameik kollégájának mindig születnek új kiskutyái.


2009. júl. 16. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Könyörögj sokat, éjjel nappal, minden alkalomra kutyát kérj, karácsony, névnap, szülinap, mikulás, még a fogtündértől is:D

Vagy apuddal fogjatok össze, együtt beszéljétek rá. Vagy hozass egy kutyát apuddal. Csak nem dobná ki anyud ha már ott lenne egy cuki kiskutyus aki kis ártatlan szemekkel néz rá xD

2009. júl. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Mondd el nekik őszintén, hogy nagyon vágysz egy állatra, akiről gondoskodni szeretnél. Ígérd meg, hogy törődni fogsz vele és, hogy nekik semmi dolguk nem lesz az állattal kapcsolatban. Mondd el, hogy felelősségteljes gazdi leszel (ha tényleg komolyan gondolod) és hogy törődni fogsz az állatoddal.

Az én szüleim sem nagyon lelkesedtek, amikor kutyát szerettem volna, aztán pár hónapig győzködtem őket és végül megtörtek :D Most meg ők is nagyon imádják a kis kutyust.

De te is gondold át alaposan, hogy elég felelősségteljes vagy-e és, hogy tudsz-e majd mindennap órákat foglalkozni a kis kedvenceddel.

Sok sikert :)

2009. júl. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Én is csak haza vittem egy kutyust, anyám tudta nélkül.Volt nagy kiabálás, stb.Most már az van, hogy költözöm és a kutyámat megakarja tartani, mert annyira megszerette.
2009. júl. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A könyörgés jó lenne, holnaptól el is kezdem xD


Eddig még csak annyit tettem hogy minden beszélgetésnél felhoztam a kutya témát pl:. beszélgettünk a medencénkről, és felvetettem h én be tudnék tanítani egy kutyát arra h ne ugorjon bele.


Stb..


Jó lenne ha haza tudnék csak úgy vinni egy kutyust, anya leszedné a fejem, de ha visszaküldené akkor én világgá mennék xD


Más ötlet? a könyörgés jó tényleg.

2009. júl. 16. 23:39
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Énis így voltam anyukámmal!

Mondtam neki, hogy őt utoljára befogom nem kérek semmit scak őt had kaphassam meg! ( mert már látásból beleszerettem ) Anyuval elmentünk rá 1 hétre megnézte a kiskutyát és ő is beleszeretett!=) Most boldogan élünk!=)

2009. júl. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem anyukád nagyon szerette az előző kutyátokat, és fáj neki az elvesztése, és ahányszor említed neki a témát, feltéped a sebeit. Adj neki időt, hogy beletörődjön, és be tudjon engedni a szívébe egy másik kutyust. Lehet, hogy nem is kell éveket várnotok, és magától fogja mondani. De próbáld megérteni őt is.


Mondok 2 példát, miért éri meg inkább várni a könyörgés helyett:


- Amikor anyukám még kislány volt, akkor volt egy gyönyörű fajtatiszta kutyájuk, gondozták is szépen, a csodájára jártak, készült róla egy fotó és Pesten egy kirakatban állították ki felnagyítva. Képzelheted, micsoda dolog volt ez akkor, ők messze éltek, Szabolcs megyében, szerényen és szegényen. Az egyik szomszédjuk egyszer megmérgezte a kutyájukat, és nem is élte túl. A nagymamám nagyon szerette, és azt mondta, hogy Selymet másik kutya nem tudja pótolni. Másik kutyájuk nem is lett, de mindig körül voltak véve állatokkal, de nem kedvencként tartották őket. Nagymamámnak sokáig tartott kiheverni, akkor lett újból kutyájuk, amikor már én megvoltam.

- Nekünk néhány éve pusztult el egy csodaszép és nagyon kezes hullámos papagájunk, öcsém gyakorlatilag vele nőtt fel. Mikor elpusztult a madár, öcsém koporsót készített neki, és elhamvasztotta, és egy cserépbe tette a hamvait, földbe, és virágot ültetett rá, amit mai napig gondoz. Sokáig nem akart nemhogy másik madarat, de háziállatot se sajátot. Eltelt 2 év, és halakat kezdett tartani, akik hasonlóképp közel állnak hozzá, mint anno az a hullámos papagáj.


Adj anyukádnak egy kis időt, és olyankor hozd fel a témát, amikor nyugi van, de ne nyaggasd, mert attól csak ideges lesz, és bele fog gondolni, hogy a kutyátok még élhetne, hiszen nem beteg volt vagy hasonló, hanem elütötték. Gondolom, ezt nem akarod. Elhiszem, hogy szeretnél egy másik kutyát, és nehéz várni, de egy kicsit mégis várj még.

2009. júl. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát anyához nem állt közel a kutya, sőt kifejezetten nem szerette, mert kiásta a virágait és túl sokat evett.


Tehát nem az a gond ahogy éppen ezért kéne egy jó ötlet h megtörjem. Mert kifejezetten nem állatbarát.

2009. júl. 17. 02:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nektek nem mutatja, de én biztos vagyok benne, hogy azért a szívéhez nőtt. Nagyanyám is szid mindenkit meg mindent, ha a virágai közé megy, de attól még szereti. És nekem ezt bizonyítja az a mondatod is, hogy csak annyit kér, hogy várj, lesz, csak nem most. És biztos dühös arra is, aki elütötte (akár titeket is elüthetett volna, ez is eszébe juthat ilyenkor).


Szóval ne hozd szóba minden beszélgetés alkalmával, mert tuti, hogy bosszantja, hogy mindig nyaggatod. Hagyd pihenni a dolgot, és inkább ha van ismerős, akinél van kutya, menj át hozzá, segíts a kutyus körül, kérd el sétálni. Anyukád biztos megenyhül, ha nem nyaggatod állandóan.

2009. júl. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, neked mi az, amit mondjuk nem szívesen csinálsz, vagy nem azonnal akarsz megcsinálni. No, képzeld el, ha megállás nélkül azzal nyaggatnának, hogy csináld meg, és nem hagynának békén. Csak annál jobban nem akarnád, nem igaz? Na, így van vele anyukád is. Lehet, hogy már rég lehetett volna másik kutyád, ha nem emlegeted folyton.
2009. júl. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!