Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fenntartó tápnak mit gondoltok...

Fenntartó tápnak mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Összetevők: gabona, marhahús(min. 30%), zsírok, olajok, zöldség (összesen 98% természetes összetevők)


Tápanyagtartalom: fehérje 24%, zsírok 9%, nyers rost 2,5%, nyers hamu 9%, kalcium 2%, foszfor 1%


Kiegészítők(/kg): A vitamin 30,000iu; D3 vitamin 2,700iu; Vitamin E 128 mg, vas 34mg, jód 1,26mg; réz 7mg, mangán 8,4 mg; cink 101mg; szelén 013mg


kistestű keverék kutyusnak.


2012. júl. 28. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Gabonával kezdődik, tehát abból van benne a legtöbb.

Milyen árban és mekkora kiszerelés?

Biztos tudunk ebben az árban jobbat is ajánlani :)

2012. júl. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha a hústartalma 30%, akkor nem olyan rossz. Sok ilyen táp van amit többen etetnek is, csak ott cselesen szétbontják a gabonát fajtákra. Vagyis a fentiekkel ellentétben ott azt írják ki, hogy: marhahús (min.30%), búza, kukorica, rizs, zsírok, olajok, zöldség.... Elméletben hús alapúak, gyakorlatban, ha a sok növényi részt összeadod pont ugyanazok az arányok jönnek ki, mint itt. A vitamin tartalom sem rossz. Szóval én nem vetném el alapból.
2012. júl. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért nem jó ha gabona van egy tápban?
2012. júl. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A rizs még jó, de pl. kukoricára, búzára semmi szüksége a kutyának, csak hozzáadják, mert olcsó.
2012. júl. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
azt én értem, csak ha nézzük a természetes közeget, amikor a kutya magának teremti meg az élelmet, és levadássza, mit eszik meg először. A belsőséget. Egy fácán, egy tyuk, stb. magvakon él, buzán, kukoricán, amit a földeken összekapirgál. ergo ugyanugy belekerül a kutya szervezetébe.
2012. júl. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom mit eszik meg elsőnek :) De ugye elfogyasztják a húst is, csontokat stb., ehhez mérten minimális az az arány, ami a kukoricából és egyéb magvakból bejut a szervezetébe.
2012. júl. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen , de jóval kisebb mennyiségben mint amennyit ezek a tápok tartalmaznak. Akárhogy is nézzük nincs szükségük ennyi gabonára.
2012. júl. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért a 30%-os húsarány tényleg elég jó. Sok tápnál tényleg csak szétbontják a gabonákat és ezért kerül első helyre a hús. Fenntartó tápnak nem rossz.
2012. júl. 29. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! nagyon köszi mindenkinek a válaszokat :) Igazából csak kíváncsi voltam :) kutyámnak elfogyott a táp, ezért elmentem a tescoba, hogy amíg meg nem érkezik a következő adag, vegyek valamit. nézegettem a szarabbnál szarabb tápokat, és megláttam ezt a butcher's tápot, 3 kiló 2ezer körül, aztán megnéztem az összetevőit, és hát enyhén sokkolt. majdnem egy árban van a sok 4%-os hulladékkal. vettem egy pici kiszerelést, 500 grammosat, és szerette a kutyám. igaz én nem vagyok nagy tápszakértő, de azt tudom, hogy 25% feletti fehérjetartalom már egész jónak számít. a gabona meg itt tényleg egybevan véve, attól még szerintem is sok. amit eddig evett, abban 40% hús volt, ebben 30% van, ezért mertem odaadni neki :) valószínüleg nem maradok ennél, de jó tudni, hogy sima szupermarket is árul valamirevaló kutyakaját. viszont az alutasakos butcher's tényleg nagyon jó szerintem, 50% marhahús van benne minimum. a konzervnek nem találtam meg az összetevőit, így abból nem vettem.


[link] ez az a táp egyébként, csak a tescoban van itthon.

2012. júl. 29. 12:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Igazából, így ideiglenesen jó, de huzamosabb etetésre nem a minősége miatt (hisz azért annyira nem rossz), hanem az ára miatt nem ajánlanám. Ennyiért, sőt már olcsóbban is sokkal jobbat lehet kapni.
2012. júl. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!