Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a csehszlovák...

Apanacsi kérdése:

Mit gondoltok a csehszlovák farkaskutya tartásáról? Nehéz tartani nevelni vagy nem annyira?

Figyelt kérdés
2012. júl. 24. 23:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Attól függ hány kiló és mennyire vagy izmos. Sztem elég nehéz tartani, mert súlyos kutya.
2012. júl. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Már kölyökkorában megfelelően kell szocializálni.Nagy a mozgás igénye,tehát futtatni kell. Más kutya mellé nem igazán ajánlanám,mert elég domináns kutya.Remek a territoriális ösztöne.
2012. júl. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
[link] itt utána olvashatsz.
2012. júl. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%
Hát ha egy 25-30kilós kutyát nem tud megtartani, ott már gondok vannak.
2012. júl. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Tartása biztosan nehéz hisz tulajdonképpen farkas hibrid, valószínű nagyon nagy mozgás és tér igénye van első kutyának semmiképpen nem ajánlatos, nagy következetesség kell hozzá,kutya iskola stb.
2012. júl. 25. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 mustafa33 ***** válasza:
70%
Inteligens de önfejű. Megérti a parancsot, de a kedvétől függ a teljesítése. Nem fél semmitől. Ugyanankkor érzékeny és a kemény nevelés ellenkező eredményel járhat, dacot vált ki és irányíthatatlanságot. A szóbeli szidást érti és ez elég is. A nyúlkergetésről sikerült szidásal leszoktatni annyira, hogy "illemből" utána szalad 50 métert és visszafordul. Ha elkap egy állatot (legyen az akár egy egér, vagy veréb) annyira "szereti és szeretgeti" lefekszik mellé, hozzá rakosgatja a pofáját, de a végén meghempereg rajta és az attól koldul. A magányt nem bírja. Ha hoszabb ideig van egyedül, akkor örül még a cigánynak is. Emberközelben kell lennie. Nekem elfekszik az íróasztalom alatt naphosszat. Igaz meg is futtatom naponta. Mozgásigényes. A láncot nem viseli el. Akkor ideges és szófogadatlan. Nekem már a második van. Mindkettő ugyan olyan volt.
2012. júl. 25. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Nem fél semmitől?


Én azt olvastam több helyen is, hogy az embertől tart, fél. Inkább menekülésre veszi a figurát ha veszélyben érzi magát. Ez gondolom a farkasvérből maradt meg nála. Emiatt könnyű elijeszteni, házőrzésre gyakorlatilag teljesen alkalmatlan.

2012. júl. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Nálam volt több mint fél évig ideiglenesben cseh farkas. És az eddig leírtak 90%-a baromság.

Jóval nehezebb eset, mint egy kutya, több benne az agresszió is (itt főleg a ritualizált agresszióra gondolok). Relatíve nehezen bízik meg idegenekben, bár alap járaton a gazdi felé és azok felé, akiket ismer nagyon bújós. Akárcsak a farkasnak, az elsődleges védőösztöne nagyon erős, vagyis inkább kerüli a konfliktusokat. Nem fél ő, de ha csak lehet, inkább meghátrál. A gazdáját kegyetlenül nehezen fogadja el főnöknek és mindig próbálgatni fogja. Ha nem vagy rátermett, nem vagy nagyon tapasztalt, nem érted hihetetlenül jól a kommunikációját, nem sokáig lesz ilyen kutyád. Nagyon intelligens, értelmes, könnyen is tanítható, fegyelmezett, ha a kellő tekintélye (és ennél fogva a tudása is) meg van a gazdinak. Kő kemény munka a lemozgatása, hatalmas igénye is van erre. Csak a futás ide már kevés, nagyon komolyan kell őt ösztön szinten, szellemileg is fárasztani naponta. Igen jelentős részben farkas, szuper szociális készségekkel, nem lehet egyedül tartani őt! Az ideális még 2-3 kutya mellé (a legjobb a fajtatársak, saarloosi farkas, stb. de igazából bármilyen kutya megteszi.) Más állatokkal, pl. macskákkal remekül kijön, ha tudatosítják neki, hogy "falkatársak". Vagyis a család cicáját nem fogja soha bátai, viszont mindegyik másikat igen.


És végül, csak akkor vállalj be ilyen kutyát, ha előtte már voltak kemény kutyáid. Ha már egy malával, lajkával, stb. jól elbírtál, megfelelően tudtad őket nevelni és velük élni (nem csak a kertben vagy pórázon), akkor azt mondom, akár tarthatsz ilyen kutyát. De míg a kellő felkészültséged nincs meg, addig ne. Csak érdeklődnék, eddig milyen kutyákat tartottál? Mert pl. egy labi után ne egy ilyen kutyát akarj.

2012. júl. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 mustafa33 ***** válasza:
50%
Lovagolsz a szavkon? Azt írtam nem fél semmitől, nem senkitől. Egyébként a menydörgéstől is fél, de pl.a kőbányai robbantástól nem.
2012. júl. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mustafa33 ***** válasza:
68%
Én autó mellet futtatom. 25 km/ó a nyugodt futása, ha rákapcsol 40-et húz. Nem tapasztaltam, hogy elszalad az ember elől. Hátracsapott füllel ugatja az idegent. Még nem próbálkozott senki idegen közel menni hozzá. Lőszerraktárt őriz éjszaka egy kőbányában. Ha idegen közelít a kerítéshez (kivált rendőr ☻) harapja a kerítés drótot. Ha ismerős közelít hozzá szaltókat ugrik. A két cs. farkaskuty előtt keréliai madvekutyám volt, na az kemény természetű volt.
2012. júl. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!