Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről a válaszle...

Mit gondoltok erről a válaszlevélről? Tenyésztő-Vevő

Figyelt kérdés

A közeljövőben szeretnénk egy boxer kölyköt. Úgy gondoltam, hogy tenyésztőtől vennénk, ahogy ti is írtátok, biztonságosabb. Írtam elég sok tenyésztőnek emailt, kettő válaszolt, az egyik ezt írta:


"Jelenleg van egy eladó almunk melyben 4 darab kiskutya található 3 szuka és egy kan minegyikük sárga!A jövő hét végén fog születni egy újabb alom a kennelünkben a Brutus-Carmen párositásból és rá 2 hétre a Brazil-Lili pásositásbólŐk kb szeptemberben lesznek elhozhatóak!!A szülőket megtalálja a honlaunkon!Hogy születik e fehér kölyök nem tudni!A fehérek ára 30 ezer Ft szokott lenni !Természetsen ők is oltva féregtelenitve ,szerződéssel,kölyökcsomaggal kerülnek gazijukhoz természtesen a törzskönyvet kivéve!Ha bármilyen kérdése van kérem hivjon vagy irjon szivesen válaszolok!Addg is nézze honlapunkat és ha változás történik kennelnkben vagy megszületnek a kiskutyák azonnal felrakom őket!"


A kérdésem az volt, hogy lesz-e náluk előreláthatólag fehér kiskutya, mert ők tetszenek a legjobban. Illetve, hogy milyen áron adja a kutyákat, mert nem ezen szeretnénk spórolni természetesen, de azért fontos, hogy ki mennyit kér el. Jobb erről tájékozódni.

Szerintetek csak a fehér kutyákat adja ilyen áron, vagy mindet? Mit jelent az, hogy "természetesen a tk-t kivéve"?

Egyáltalán nem feltétel a törzskönyv, de ha már az ember tenyésztőtől vesz, akkor igenis adjon hozzá.

És vajon csak a fehér kutyához nem jár a tk, vagy egyikhez sem? A fehérek tényleg nem kaphatnak?


Már visszaírtam neki, ugyanezeket, kíváncsian várom a válaszát. De addig is kérlek mondjatok valamit, mert a kutya neveléshez értek, voltak már KEVERÉK kutyáim, de még soha nem vettem pénzért állatot.


2012. júl. 25. 08:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
57%

a fehér kiskutya szinhibás. ezért teljes mértékben hobby árban kerül eladásra. igy nem kérnek rá törzskönyvet sem. Az, hogy lesz-e náluk ilyen szinű kiskutya, szerintem fogalmuk sincs, de gondolom annyira nem is örülnének neki:)

A leirásod alapján nem tűnnek rossznak. kiállitási, munkaeredmények, illetve szűrési eredmények vannak????

2012. júl. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Ők azok: [link]


Igazából a kérdésem az lenne, hogy kaphat-e fehér kutya tk-t? Ezektől függetlenül fehéret szeretnénk, de azért mégis jobb ezt átgondolni.

Illetve, hogy a levél alapján mit gondoltok róluk, érdemes-e megnézni őket?

2012. júl. 25. 08:49
 3/27 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a fehérek nem kaphatnak törzskönyvet! És szerintem a többi drágább. Az én kutyám is így van, tenyésztőtől van (kennelnév, szűrések, munkavizsga stb), csak nincs tk-ja és így féláron volt.
2012. júl. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 diagnostic ***** válasza:

Ez alapján rendes tenyésztőnek tűnik,bár még elég halovány info.

Úgy tudom, hogy a boxernél a fehér szín hibának számít, ugyan úgy, ahogyan pl a dobbermannál az izabella. A tenyésztők általában nem örülnek egy-egy ilyen kiskutya születésének, hiszen ezek az egyedeknek azon kívül, hogy a standard szerint hibásak,általában sokkal gyengébb az immunrendszerük,könnyebben megbetegszenek. Egy fehér kiskutyánál nagy a süketség veszélye is.

Ezek miatt az ilyen kiskutyákhoz nem szokták odaadni a törzskönyvet, legfeljebb a fénymásolatát,hogy egy esetlegesen felelőtlen gazda ne akarhasson mégiscsak almot. Egy jó tenyésztő ráadásnak biztos, hogy csak ivartalanítási kötelezettséggel adna egy ilyen kutyust.

Ettől függetlenül a többi kiskutyának több az ára, jár hozzájuk tkv. Hiszen ők nem "hibásak".

2012. júl. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 diagnostic ***** válasza:

Megnéztem a honlapojukat, én nem vennék tőlük kutyát.

Egy kutyájukhoz van írva összevissza szűrési eredmény, a többinél se egy dp,semmi. Mivel nekem fontosak a szűrések(értelmes keretek között),így nem vennék innen.

Ráadásul az az egy szem dp szűrés sem hivatalos,csak egy orvos csinálta...

Én úgy gondolom a fehér kiskutya is kaphat törzskönyvet,csak azt nem adják oda. De ha biztosat akarsz tudni,akkor a tenyésztőtől kell megkérdezni,vagy felhívod a MEOE-t és ott rákérdezel.

2012. júl. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
64%
Egy igazi tenyésztőnek hiába mondod, hogy kiskutyát szeretnél, nem azzal kezd, hogy felsorolja, hogy milyen almai lesznek... megkérdezi mennyit tudsz a fajtáról, mesél róla, a fehér színbe is rögtön beavatna...
2012. júl. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Írtam neki, hogy sokat olvastam a fehérekről, érdeklődtem olyanoknál, akiknek fehér boxerük van, és tisztában vagyok a "hibával".

Néztem más kenneleket is, de sehol nem láttam szűrési eredményeket, lehet, hogy személyesen megnézhetem, ha szeretném, nem?

2012. júl. 25. 09:15
 8/27 A kérdező kommentje:
Egy hét alatt, ő volt egyébként az egyetlen, aki visszaírt, és normális levelet írt. (A másik aki válaszolt, azt mondta idén nem terveznek új almot) A többi, pl. Kárpáti-Box még csak vissza sem írt.
2012. júl. 25. 09:16
 9/27 anonim ***** válasza:
73%

Őszintén megmondva - nincs nagy tapasztalatom, csak amit én elvárnék egy tenyésztő válaszától - nekem ez az egész levél olyan személytelennek tűnik. Olyan a tartalma, mintha a kutyái robotok lennének, és csak elletésre használja őket. Szóval olyan mintha egy gyár lenne, amely ontja magából a kölyköket. Ez az érzésem azért van, mert még a jelenlegi almot sem adták el, és mégis hoznak még a közeljövőben 2 db-ot. Nekem ez fura, és nem is tetszik.

Személyszerint, a levél alapján, nem vennék tőlük, nekem nem szimpatikusak.


Amit én elvárnék egy rendes tenyésztőtől, hogy pl rákérdez, hogy mit szeretnék a kutyával, mit tudok a fajtáról, mit tennék az igényei kielégítésére és hasonlók.

2012. júl. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Ezt az almot most lehet elhozni, most 8 hetesek csak. De róluk már lekésünk, nekünk csak szeptemberben lenne aktuális.


Egyébként, lehet, hogy hülyeség, de a honlapon fel vannak tüntetve, hogy kik fogadták örökbe a többi kutyát. Írtam facebookon háromnak, akiket megtaláltam. Azt kérdeztem tőlük, hogy mi volt a véleményük a helyről, az eladóról, úgy egyáltalán, és hogy mennyire egészségesek a kutyák, volt-e gond velük? A háromból kettőnek képe is van a boxereikről, már felnőttek, 1,5-2 évesek.

2012. júl. 25. 09:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!