Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a póráz szerintetek jó a...

Ez a póráz szerintetek jó a Labradoromnak?

Figyelt kérdés

[link]


1.2m-est vagy a 2m-est ajánljátok?


2012. júl. 29. 09:47
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
azt rendeltem meg pont most!:D kíváncsi vagyok, hogy mikorra érkezik meg.
2012. júl. 29. 11:55
 12/14 anonim ***** válasza:
Akkor már döntöttél:) én fontosnak tartom, hogy ha a kutya szabadon van, akkor is legyen rajta nyakört bilétával. Ha bármi miatt elveszne, sokkal több esélye van úgy visszakerülnie hozzád, és nem fordulhat elő, hogy kóbor kutyának nézik.
2012. júl. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
attól még lóghat a nyakába egy vékony madzagon egy biléta :) megijesztettetk:D
2012. júl. 29. 13:03
 14/14 anonim ***** válasza:

Goldenem van (illetve ketten voltak, de a kisöregem tavaly meghalt). Kiváló a retriever póráz, és nem attól tanul meg láb mellett menni a kutya, mert ráncigálják.

A Tiéd pedig már amúgy is szépen sétál lábnál.

Nyugodtan tegyél rá egy egyszerű nyakörvet bilétával, emellett pedig simán használhatod a retriever pórázt.


Amúgy én az évek során arra a tapasztalatra tettem szert, hogy a neten kaphatók aránytalanul drágák, én magam varrom a pórázainkat, simán veszek kötelet, stb, párszáz forintból kijön egy póráz.


Mellesleg a retrieverek számára nem a póráz fojtó jellege miatt találták ki ezt a póráztípust, hanem mert amennyiben dolgozó kutyáról van szó, ott - ha esik a fácán, stb - néhány másodperc alatt le kell oldanod pórázról, hogy behozhassa a madarat. Nyakörv pedig munka közben NEM lehet rajta, mert simán fennakad benne a nádasban, stb. A retriever pórázzal pedig egy másodperc alatt megkötöd a kutyát, illetve leoldod róla.


Nagyon ajánlom.


Mi nagyon sokat sétálunk a goldenemmel, simán jön póráz nélkül láb mellett, persze ha dolgát végzi, leoldom, ha végzett, én meg összeszedtem a termést, akkor behívom, és haladunk tovább lábnál.


Sőt, nekem van egy egészen rövidre varrt pórázam is, amit konkrétan a farmerem bújtatójára bal oldalra ráhurkolok, a végét rá a lánykám fejére, és laza pórázon bandukol mellettem, fogni sem kell a pórázt.

Úton átkelésnél persze mindig rajta van, de sokat sétál mellettem úgy, hogy rá sem rakom (közben persze radarozom a környéket, nehogy közterületessel találkozzunk, vagy ha gyerekes család jön, rárakom, nehogy megijedjenek - ők nem feltétlen tudják, hogy embermániás, jó értelemben).

2012. júl. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!