Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyek a gazdája?

Hogyan legyek a gazdája?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám, 5 éves. Mostanában ébredtem rá ,hogy igazából nem én vagyok a gazdája. Még kicsi koromban kaptam és nem tudtam vele rendesen bánni. A bátyáimnak is van kutyája és velük is beszéltem már erről de nem igazán tudtak segíteni. Azt mondták hogy vállaljak érte felelősséget... de hogy anya veszi a kajáját én etetem sétáltatom stb... mit tegyek

13/L



#kutya #séta #dominancia #gazda taníts
2012. júl. 29. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Pontosan mit értesz az alatt, hogy nem te vagy a gazdája? Milyen téren kellene változnia a dolgoknak kettőtök kapcsolatában?
2012. júl. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem ,hogy: Az egyik bátyámat tiszteli nagyon mert ő tanította sokat,engem szeret mert sokat vagyok vele, sétáltatom,etetem,anyához is ragaszkodik mert látja amikor hozza haza a kajáját,és ezért így eloszlik a "gazdaság". Szeretném ha én egyedül lehetnék a gazdája.És az neki is jobb lenne mert folyamatosan féltékeny a bátyám kutyájára és arra ha nem mindenki őt kényezteti...
2012. júl. 30. 09:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy falkavezérségi problémáitok vannak (a "féltékenység" tipikus jele ennek), az egész családnak feladatot ad, ahogy a kutya is az egész családé, nem sajátíthatod ki. Ő falkaállat, és ha ti egy "falka" vagytok, amibe ő is beletartozik, akkor mindenkihez fog ragaszkodni, ez így természetes :) Ha szeretnéd, hogy tiszteljen, viselkedj úgy, mint akit lehet tisztelni. Tanulj a bátyádtól, olvass utána a falkavezérségnek, tanulj meg kutyául gondolkodni. Ezt a cikket is nagyon ajánlom a témában: [link]

Anyukádat meg nem azért szereti, mert ő viszi haza a kaját :) Ha a futár hozná a kaját holnaptól, akkor is ugyanúgy szeretné.

2012. júl. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egy normális gazda - kutya kapcsolatban a kutyának a gazda a legfontosabb. Ez nem kisajátítás. Az normális ha a kutyának a család is számít de nem ennyire, a gazda, a falkavezér a legfontosabb.Már néztem utána falkavezér cikkeknek de momentán semmit se segített.

Jöhetnek még válaszok.

2012. júl. 30. 13:38
 5/8 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszod. :)
2012. júl. 30. 13:39
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért ez a kutya típusától is függ, vannak egy gazdás és több gazdás kutyák. Az első kategóriába tartózó kutyák kiválasztják a szerintük legalkalmasabb gazdit (aki úgy is viselkedik, hogy a kutya tiszteli) és onnantól kezdve bármit is csinálhatsz ha egy háztartásban vagy azzal az egy emberrel nem fog átpártolni hozzád.

A többgazdás kutyák meg szeretik, tisztelik az egész családot (jobb esetben, de itt is ugye ki kell vívni azt a bizonyos tiszteletet és tisztázni a rangsort), lesik mindenkinek a kívánságát, lehet, hogy van akihez jobban húznak, de ők sem fognak átváltani hirtelen az egyik emberről a másikra.

A féltékenység nem abból fakad, hogy a bátyádat tiszteli, hanem a rangsor beli problémákból. Azt tisztázni kell az összes kutyával, egymás közt meg majd ők eldöntik (bár valószínűleg már megtették), hogy ki hol áll.

2012. júl. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kutya fejében nincs olyan fogalom, hogy gazda. Ezt mi találtuk ki, a kutya tulajdonosát nevezzük általában annak, illetve azt, akit a kutyával kapcsolatos feladatok és felelősségek terhelnek. A kutya szemében van a falka, alá- és fölérendeltek, ezen belül az egyes személyiségek, akiket jobban vagy kevésbé kedvel. Ha a legjobbat akarod kihozni a kapcsolatotokból, akkor a bizalomra, tiszteletre és szeretetre is odafigyelsz, és minden, a kutyával kapcsoaltos teendőt, feladatot magadra vállalsz, és nem is adod át másnak.

A falkavezéres cikk meg segít, ha nem rögtön véleményt mondasz róla, hanem kipróbálod. Nem csak viselkedési problémákra "jó", hanem a kapcsolatotok általános tisztázására, amire ha jól értem, nagy szükségetek van.

2012. júl. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akuminak nagyon köszönöm azt a linket nagyon jó cikk! :3

a második válaszolónak meg annyit: sajna nem tudják egymás között elrendezni. Van a legidősebb kutya aki őt felnevelte körülbelül. De ő folyamatosan morog rá ha hazajön, és megtámadja. Viszont a másik kutya (Dió) nem veri meg sohasem az én kutyámat (Koppányt). Csak egyszer ugrott neki ő is csak akkor amikor már másodszor támadt rá Koppány, akkor el is verte. De Dió nagyon jámbor.

A másik Koppány nem is többgazdás,és egygazdás kutya. Legalábbis szerintem, aztán ha igazad van... :)

De leginkább olyan válaszokat várok ahol konkrét tanácsokat kaphatok. De az eddigieket is nagyon köszönöm! :)

2012. júl. 30. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!