Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet kutyával utazni?

Hogy lehet kutyával utazni?

Figyelt kérdés

Most hallottam, hogy elméletileg már minden méretű kutyára kell szájkosár, ha tömegközlekedéssel szeretnénk utazni. Egy 5 kilós lány törpe tacsim van.

Szó se róla, megértem, ha valóban csak így utazhatunk mi is. Ti mit mondtok, érdemes beszereznem egy szájkosarat?


2012. júl. 29. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Szájkosarat, vagy szállítóboxot, abban utazhat szájkosár nélkül is.

Én mondjuk alapvetően annak a híve vagyok, hogy mutassuk meg az embereknek, hogy nem ciki szájkosarat rakni a kutyára :) Egyesek úgy tudnak közlekedni velük, hogy néha én is tartok tőle, hogy fékez egyet a busz, véletlenül rálépek a kutya farkára, aztán rohangálhatok az oltási könyvéért... Meg hát vannak, akik tartanak a kutyáktól, az átlagos gazdákat ismerve sajnos teljesen jogosan. Nyilván egy törpe tacskó nem az a vérszomjas vadállat - bár nekem pont egy tacsi okozta eddig a legnagyobb sérülésemet -, de ha kapsz rá való szájkosarat, szerintem használd, nem a világ vége :)

2012. júl. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen érdemes ha nem is rakod rá de legalább bizonyíthatod hogy nálad van de ha esetleg valami hordozóba viszed kézi poggyásznak vagy minek számít és így még jegyet se kell neki venni.
2012. júl. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem is pici jámbor kutyám van, mégis kell a szájkosár :( szerintem elég neki egy kicsi szájszíj. és persze mindig legyen nálad az érvényes oltási kiskönyv, azt pl el szokták kérni a vonaton, de még akár jegyvásárláskor is. és hidd el egy tacsi is tudna harapni rendesen, némelyik olyan kis méregzsák :) tehát érthető, hogy kell rá szájkosár, de nagyon emberi cuccok vannak már nem ilyen nagy vaspofa :) a szájszíj, és a nylon szájkosár nagyon jó, az enyém félig lihegni is tud benne.
2012. júl. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

Nekem is kistestűm van, évek óta utazgatok vele, de még soha nem kértek szájkosarat. Igazából nyakörv és póráz sem szokott rajta lenni, mondjuk ő szépen üldögél az ölemben.

Ja, és bkv-n még jegyet sem kértek neki soha.

2012. júl. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

tömegközlekedés használatakor, kötelező a szájkosár!! vagy a kutyaszállító box!!

persze ,lehet ,hogy nem szólnak, sőt talán észre sem veszik, de ha igen ,az komoly büntetést von maga után!

( nem baj ha átmész a piroson, ha nem jön semmi!de mi van ha pont akkor,és pont ott jön ??)

na ez is ilyen.

2012. júl. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyen pici normális orrú kutyákra még lézetik szájkosár :) Nem is drága, nincs ezer forint.


Igazából szerintem érdemes beszerezni, nem csak a tömegközlekedés miatt, hanem az élet hozhat olyan pillanatot, h szükség lesz rá. Példát nem tudok mondani, de ha van, az sosem árt. Nálam séta közben is mindig ott van, rá van csatolva a kakazacsis táskára. Sose kellett még a két év alatt, de az ördög nem alszik.

2012. júl. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát!

Engem nem zavar, ha szájkosár van rajta, csak gondoltam informálódok mielőtt a vonaton koppannék. :D

Már szét is néztem pár állatkereskedésben, és fel is próbáltunk pár szájkosarat. De szerintem rendelni fogunk.

2012. júl. 30. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!