Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktatok kutyával...

Hogyan szoktatok kutyával utazni bkv-n?

Figyelt kérdés
Kifejtem hogy értem ezt.Olyanok véleményére lennék kiváncsi akik rendszeresen utaznak bkv-n kutyával.Én nagyon nem tartom igazságosnak hogy megvegyem a kutyámnak a 300 ft-os jegyet,mert lényegesen rosszabb körülmények között utazik,meg egyébként is elég bkv ellenes vagyok.(sok rossz tapasztalat)Jegyet nem akarok neki venni,viszont néha elkerülhetetlen hogy utazzunk.Ti hogy oldjátok ezt meg.Nyilván kiskutya kis táskába kerül.De nagy kutya?
2009. nov. 30. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
2 közép méretű kutyám van. Többynire kocsival hordom őket, de időnként bkv-ra kényszerülünk, és ilyenkor én is nagyon dühöngök a jegyárakon. Metrón mindig lyukasztok nekik, ha kifogok egy normálisabb ellenőrt, akkor esetleg megbeszéljük, hogy csak szakaszjegyet veszek nekik, de volt olyan is aki azt mondta, hogy most elfordul és addig menjünk be, ne lyukasszunk. Viszont a többség sajnos nem ilyen. A legjobban akkor voltam kiakadva mikor tudta, hogy 1 megállót mennénk csak, próbáltam egyezkedni vele, hogy azért erre luxus 600 Ft-ot kifizetnem, de gyalogolni már nem szeretnénk, mert a kutyák egész nap kint voltak, fáradtak, de csak nem engedett be. Villamoson és buszon meg bevallom, enm lyukasztok nekik, csak, ha ellenőrt látok.
2009. nov. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mi busszal járunk, soha nem kellett eddig jegyet venni a kutyámnak. Viszont egyszer amikor még kölyök volt belém kötött egy sofőr, hogy nincs a kutyán szájkosár és így nem hajlandó felengedni a buszra, pedig akkor még simán elfért az ölemben vagy a táskámban. Azóta mindig viszik szájszíjat a táskámba, de eddig még nem szóltak, hogy tegyem fel a kutyára.
2009. nov. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok pesti, vidéki nagyvárosban élek. Mivel nincs autóm, ezért tömegközlekedéssel utazom, és ha viszem a kutyámat, akkor ő is jön velem.


Én is soknak tartom a jegyet a kutyám számára, jobb lenne, ha a kutyák számára is lenne bérlet, vagy legalább kedvezményes jegy, mint a vasúton, ahol kb 25%-át kell kifizetni a teljes árú jegynek.


De ami a legjobban zavar, az az utasok hozzáállása. 1) póráz van 2) szájkosár van 3) menetjegy van 4) a kutyám tiszta és megfelelően viselkedik, mégis zavarja őket, hogy egy kutya utazik velük együtt. Pedig látható, hogy ha akarna, sem tudna kárt tenni senkiben -12 kilós keverék szuka - és be van csomagolva a szájkosárba. Ha gyerekkel utaznak, akkor megjegyzéseket tesznek a kutyára, vagy fenyegetik a gyereket, hogy "viselkedj jól, vagy megharap a kutya - így lehet remek kis kutyafóbiát kialakítani bennük felnőttkorukra. :-( Mivel alacsony, ezért nem veszik észre, félő, hogy rálépnek, belerúgnak, ezért igyekszem bevenni magunkat egy sarokba és eltakarni a kutyát a testemmel, vagy leülni valahová és betuszkolni őt az ülés alá, hogy ne lépjenek rá. Na, akkor jönnek ám csak a szemrehányó tekintetek, amikor a kutya meghall egy nyűgös kisgyereket, és elvakkantja magát! Mintha egy részeg hányta volna tele a buszt sugárban... :-(

2009. nov. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én vasárnaponként utazom busszal kutyasuliba. Egy kicsi és egy nagy kutyám van, ketten szoktunk velük utazni. Vidéki vagyok, de így is majd 200ft egy jegy. 2busszal kell mennünk és ez oda-vissza úgy 1500ftomba kerül. Tényleg lehetne valami olcsóbb jegy a kutyáknak. Szerencsére én csak 1-2alkalommal találkoztam olyanokkal, akik beszóltak, de ilyenkor közlöm,h az előírásoknak megfelelően utaztatom a kutyát, így egy szava sem lehet.

Igyekszem velük olyan helyre beállni, ahol nem tapossák meg őket és ők sem zavarnak senkit.

2009. nov. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én sem lyukasztok jegyet a közepes testű kutyámak. (Pesti vagyok). Még nem szóltak ránk, bár csak villamossal és trolival utaztunk, a metrót kerülöm.. De ha ép ésszel belegondol az ember:

- A gyereknek 6 éves kor alatt nem kell jegy

- a gyerek több helyet fogalal el, mint a kutya, sőt néha zajosabb vagy rádönti az üdítőjét

- kutya csendes, meghúzódik a sarokban, nem önt rád semmit. Max büdös lehet, de ennyi erővel a csöveseket is "kérjük tiszta állapotban szállítani...".

Szóval ha gyereknek se, akkor a kutyának se kelljen már jegy...

2009. nov. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Busz megállóban érdemes föltenni a szájkosarat, mert nem egyszer volt már, hogy elhajtott a busz diekt, mikor fölszálltunk volna, és egyszer egy sofőr le is akart parancsolni, mert nem tettem föl. Szóval a buszsofőrökkel vigyázni kell, mert ők tényleg mindent látnak, és hát ők is emberek, és vannak köztük akik utálják a kutyákat. (Ezt nem fikázósan írtam, apukám is busz sofőr.)


Metrónál alap a szájkosár, nekem van bérletem ezzel elterelem a figyelmüket (kotorászok), így többnyire elfeledkeznek a kutyáról, meg a plussz jegyről. Ha észreveszik megpróbálom eldumálni, de azért van nálam jegy, ha nem megy lyukasztok. Miközben a metróra várunk leveszem a szájkosarat, kifelé eddig még egyszer sem sóltak meg emiatt, bár mondta egy ellenőr, hogy ez 12 ezerbe kerülhet nekem.


Amúgy pumim van, szóval szerencsére ha nagyon muszáj (mozgólépcső) fölkapom... De azért táska ill. ölkutyának már sok lenne.

Szóval trükkösnek kell lenni, és szerintem is hülyeség a kutya jegy, egy embernek is sok, egy kutyának anál inkább, ráadásul a hülye zombik képtelenk kikerülni egy kutyafarkat vagy mancsot.

És ha vennék neki jegyet, akkor sem vennék észre. :S

2009. nov. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat.Örülök,hogy ez a kutya-bkv dolog nem csak engem akaszt ki.Az emberek hozzáállása tényleg kiborító tud lenni.A múltkor mentünk kirándulni volán busszal.Kutyán szájkosár,póráz nálam a jegye.7 hetes kora óta bkv-zik teljesen nyugodt üldögélős a buszon,de a mellettünk álló már tette a megjegyzéseket a társának,hogy neki egy kutyával kell együtt utaznia és ezt felháborítónak tartotta...

2009. dec. 1. 00:43
 8/9 A kérdező kommentje:
5. válaszoló szuper gondolat menet!:)Ez a gyerek dolog még eszembe sem jutott.Pedig már álltam le veszekedni az ellenőrökkel a kutya miatt de,ha legközelebb is ilyenre kerül a sor tuti,hogy bedobom ezt amit írtál.:D
2009. dec. 1. 00:46
 9/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Tudom hogy régi a kérdés, de valaki leírná h most hogy működik metrón a kutya szállítása? 3 éve utaztam rajta a csivavámmal (szállítódobozban) és még így is le akartak szállítani minket, mert szájkosár... könyörgöm, dobozba minek szájkosár?? most viszont a vizslámmal mennék fel, természetesen rá fel fogom rakni, bár nem szívesen, csak szeretném tudni előre h mire számítsunk.

(vidéki vagyok, ezért nem tudom mi hogy megy)

2011. aug. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!