Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már másodjára vágja el a...

Már másodjára vágja el a lábát a 2 éves kutyusom, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Legutóbb kb. 5 hete vágta el egy másik lábát, nem igazán tudom mivel mert nem maradt ott semmi csak vérzik a talpa ami legutóbb 2 nap után múlt el (5-10percet sétáltattam reggel-este és gondolom nem gyógyult be teljesen).

Most egy másik lábát vágta el ugyan így és nem tudom mit lehetne vele tenni. A környék ahol sétáltatom nem koszos de sajnos mindenfele vannak széttört övegek és noha próbálom kikerülni a kutya rettentő makacs. Iszonyatosan húz (az én 80kg-om könnyedén elhúzza) és sokszor van az, hogy gondol egyet és neki x irányba kell mennie. Emiatt a természete miatt rövid pórázon tartom (a hosszú 5métereseket könnyedén elszakítja kb. 1 hónap használat után) és noha minden sétánál elengedem picit játszani még ha elfáradt már is megtartja a húzását.

Nos lényeg, hogy ha ilyen a természete akkor mit lehetne szerintetek tenni a lábelvágások ellen? Nem tudom mostanában miért történt meg másodjára is mivel ugyan ott sétáltatom ahol egy éve és ez csak mostanában fordult elő.


2012. júl. 30. 12:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Védd a lábát zoknival vagy kifejezetten kutyának készült cipőkkel. A húzás pedig nem a természete, hanem egy viselkedési probléma, amit lehet kezelni :)
2012. júl. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!