Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Neked melyik chihuahua nyerte...

Neked melyik chihuahua nyerte el a tetszésed a hosszú vagy a rövid szőrű?

Figyelt kérdés

2012. júl. 30. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Hosszú, én nagyon szeretem a hosszabb, vagy hosszú szőrű kutyikat.
2012. júl. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a rövidszőrűek tetszenek :)
2012. júl. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

Őszintén szólva egyik sem. A csivi egy idegbeteg túlszaporított divatkiegészítő, és szerintem már nem is kutya. Na, nem mintha ez a csivavák hibája lenne. Erről az idegbeteg szaporítók tehetnek, és az idegbeteg plázacica gazdik, akik divatkiegészítőt csinálnak a "kutyákból", pl. festik a körmüket, folyton öltöztetik gagyi ruhákba, vagy inkább jelmezekbe, mindig magukkal cipelik egy "csinos kis táskában" és mindenféle kiegészítőket adnak rá, amitől az őrült gazdik "kis drágája" eléggé röhejesen néz ki. Arról nem is beszélve, hogy egész nap ölben fekszenek, a gazdi pedig simogatja, babusgatja és dédelgeti egész nap, és a legkisebb szélfuvallattól is óvja elkényeztetett ölebét. Egyébként nem is tudom már, mikor láttam a saját négy pici lábán sétáló csivit. Mostanában csak táskákban és kézben látni. Ha valaki tud egy olyan csivavát, amelyik nem így él, hanem rendes kutyaként, az, kérem szóljon! Amúgy nekem küllemre se tetszenek a csivavák, de ha választani kell, a hosszú szőrűre szavazok.

Vala a csivi egy életképes, okos, tehetséges, keményen dolgozó kutyafajta volt. De mi lett belőle? A csivava az egyik kutyafajta, amelyik tökéletes példája a mai rossz irányba fejlődő kutyás világnak.

2012. júl. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
A hosszúszőrű egy fokkal jobb, de szívem szerint egyik se nyerte el a tetszésemet. az ölebeket általában kevésbé bírom. Én a nagy kutyák híve vagyok
2012. júl. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a csiviket nem (csak) kedvtelésből öltöztetik, ők ruha nélkül fáznak... nem hülyeség a kutyaruha, vannak fajták, akiknek kell. Meg hogy táskában és kézben viszik, szerencsétlen kapkodja a kicsi lábait az ember után az utcán? Majd mászkál otthon a szobában. Nem vagyok különösebben kutyás, de rossz olvasni, hogy az már nem is kutya, meg ilyesmit :(
2012. júl. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs nagy bajom a csivavákkal, de amit mostanában látok-hallok, az tényleg elszomorító. Oké, kutya, de nem kutyaként kezelik. Azt pedig tényleg tudom, hogy néhány kutyának ruha kell hidegben, még valamelyik nagytestűnek is, nekem sem azzal van bajom, HOGY öltöztetik a csiviket, és néhány más kutyát, hanem AHOGY öltöztetik. Ez, a mai stílus, némelyik ruhák,és a kiegészítők véleményem szerint már nem a kutya, hanem a gazdik érdekeit, igényeit szolgálják. Szórakozzunk, nevessünk a kutyánkKAL, de ne RAJTA. Mert ez már amit néhány ember művel az ölebével, vagy nem is ölebével, hanem nagyobb kutyájával, az már tényleg nevetséges.Aláírom vannak felelős, odaadó csivi gazdik is, akik nem tennének ilyet a kutyáikkal, de sajnos ma már egyre kevesebb ilyen van. Én nem utálom a csivavákat, csak sajnálom őket, amiért ez történt velük. Ne mondd, hogy (részben) nem ezért van ennyi elkényeztetett, neveletlen és idegi roncs csivava? És mivel divat lett a csivi, ezért sokan keresik,és az ilyen gazdiknak, akik bohócot csinálnak ebükből, mindegy, honnan szerzik be kutyájukat. Csak az a lényeg, hogy beszerezzenek egyet, és ne maradjanak ki a divathóbortból. És ennek eredményeképp lesz annyi szaporító, ami pedig mit von maga után? Sok túlszaporított, borzalmas idegrendszerű, jellemű (és küllemű) csivava lesz. És akkor miért dolgoztak olyan keményen a felelős, odaadó tenyésztők? Az ő munkájuk csaknem elvész, mert mindenki inkább a szaporítótól vásárol olcsóbban. Sajnos, olyan ez ma már a legtöbb esetben, mint a karkötővásárlás. A legújabb divat a türkizkék karkötő, erre fogom magam, rohanok venni egyet, nehogy kimaradjak a menők sorából, és mindjárt az első sarkon megveszem, vagy körülnézek, de mivel X üzletben olcsóbb, ezért ott veszem meg. Ez a szomorú helyzet.
2012. júl. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem rövid szőrűm van :)

utálom azokat a roh.dékokat akik általánositanak :@

én is belerakom táskába pl ha buszozok, esetleg egyéb tömeg közlekedésen , vagy ha tudom h sok az ember nem teszem le a földre h összetapossák, ruha is kell neki mert anélkül megfázhat mivel apró termetü...

2012. júl. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

váááh, kedves utolsó:

1. nem általánosítottam, mondtam, hogy vannak nem túlzó csivi gazdik is, ha te is beleértetted magadat, pedig normális csivava gazdi vagy, aki kutyaként kezeli a csivit, akkor BOCSÁNAT, és ezt üzenem, minden ilyen nagyra értékelendő csivi gazdának, aki magára vette, amit a kutyájukat divatkiegésszítőnek tartó gazdiknak írtam!

2. mondtam azt is, hogy tudom, hogy ruha kell nekik hidegben,és csak azzal van bajom, hogy néhányan, hogyan öltöztetik

3. okés, a táskás megoldásnál lehet, hogy eltúloztam a dolgot, csak tudod, nekem nem szimpatikus, legalábbis nem minden helyzetben...van ilyen. Elmondtam a véleményem. Ennyi.

4. Ha jobban elolvasnád, amit írtam, nem írnál ilyeneket, hogy általánosítottam, stb. és rájönnél, hogy azért van abban igazság is, amit írtam. Téma lezárva.

Ja, és ne roh@dékozz le másokat, mert én se r@hadékoztam azokat a már állatkínzónak is nevezhető néhány, csivaváját borzalmasan nevelő és borzalmasan tartó gazdit, csak közöltem, hogy ezt nem tartom helyesnek, mert a csivavák nem érdemlik meg, hogy bohócot csináljanak belőlük.

És, nem akarok kötözködni, de egy kutya nem azért fázik meg, mert apró termetű, hanem mert rövid szőre van és nincs aljszőrzete, pl. az agarak, whippetek is megfázhatnak, pedig nem kis termetűek :)

2012. júl. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!