Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett horvát fajta a...

Miért lett horvát fajta a dalmata?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést azért teszem fel, mivel a dalmata nem Horvátországból származik, de mégis az FCI horvát fajtaként tartja nyilván. A dalmata csupán a 30-as években honosodott meg Horvátországban, a fajta kitenyésztéséhez semmi köze sincs a horvátokhoz, az angolok tenyésztették ki ma ismert formáját, de eredetileg Egyiptomból származik, így nem is kell elmondani, hogy a dalmata ősi fajta. A dalmata feltűnik az óegyiptomi művészetben is. Mi az oka ennek, hogy az FCI a dalmatát horvát fajtaként ismeri el?

2012. júl. 31. 09:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Little Red: Ezt meg, ja :D Megyek is a sarokba kukoricára térdepelni... :))
2012. júl. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Kérlek többet ne válaszolj, most mások válaszára várok."

Az, hogy én hozzászólok, egyáltalán nem akadályos meg senkit a válaszolásban :))

Egyébként mi a problémád az alátámasztott teóriámmal? :) Komolyan érdekel, szerintem teljesen logikus :)

2012. júl. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Ahelyett,hogy megköszönnéd, hogy kikereste neked amit Te magad is megkereshettél volna még beszólsz neki(akuminak)?Nem szégyelled magad kedves kérdező?

Egyébként meg azért horvát fajta mert ők adták be a standard leírást és ők "védették" le a fajtát....Ennyi. Ezen mit nem értesz???

2012. aug. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Dalmata= Dalmácia. Úgy vélem van valami összefüggés a kettő közt. Az egy dolog, hogy az angoloknak megtetszett és "felfuttatták" a fajtát. Egyébként itt is olvashatsz róla, a dalmata Horvát kutya eredetileg.Más kérdés, hogy az angolok nem tartottak igényt a fajtagazda szerepére. ellenben a kínai meztelen a nevével ellentétben angol az FCI szerint. Az meg, hogy erről ki dönt,miért és mikor, az nem itt a Gyk-n fog kiderülni szerintem
2012. aug. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]

szóval itt

2012. aug. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, de a kínai kopasz kutya nem is angol, hanem kínai fajta, Nagy-Britannia csupán a pártfogó ország.
2012. aug. 3. 20:34
 17/18 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%
Nem pártfogó, hanem standard adó ország...
2012. aug. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Több válasz nekem nem kell, akkor köszi az összes választ!
2012. aug. 4. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!