Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát javasolnátok?

Milyen kutyafajtát javasolnátok?

Figyelt kérdés
Azt szeretném, hogy legyen barátságos, intelligens, védje a házat és hogy más állatokkal is jól kijöjjön, tehát eltudjam vinni sétálni anélkül, hogy félnem kéne tőle, hogyha találkozok egy idegen kutyával, azzal ne verekedjen össze.
2012. júl. 31. 14:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A golden pocsék házörző. Mint már valahol írtam, simán végignézi, ahogy a betörő kipakolja a házat, noha az igaz, hogy elég okos éa barátságos. Mondom, én a malit nagyon ajánlom, okos, nagyon kedves fajta, remek családi kutya, egy kicsit domináns az alaptermészete, de meg lehet tanítani arra, hogy jól viselkedjen más kutyákkal. Minden a szocializáláson múlik. Házörzőnek is jó, de tanítással, képzéssel erre is rá lehet erősíteni. Alapvetően nem a legkönnyebb a tanítása (ez alól a mi kutyánk egy kivétel), de türemmel, sok-sok szeretettel (ugyanis a mali a gazdájához nagyon ragaszkodó fajta) és következetes neveléssel a későbbiekben egy nagyon engedelmes kutyát kapunk. Sokan nem javasolják első kutyának a malit (nem tudom, hogy Neked az első kutyád lenne-e), de sok mindent ki lehet belőle hozni. Sportkutyának is ideális, agilityre, frizbire, obediencere ajánlom, nyomkövetésre is nagyon jó. Pozitív malis példának ajánlom figyelmedbe a NEO Segítőkutya Egyesület malinoisát, Coopert, akiről a [link] oldalon tudhatsz meg többet. :)
2012. aug. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Hogyan állsz a döntésben? Esetleg ajánljak még kutyákat? O.o
2012. aug. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nem lenne az első kutyám :) Már volt nápolyi masztiff, most van egy bernáthegyi és egy yorkshire terrier.A kutya nem most kell,csak rákérdeztem,hogy a következő kutyánál könnyebb legyen a döntésem :)
2012. aug. 6. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!